Basket po víkendu

výsledkový servis

U19

Chlapci U19 zažili dramatický vstup do nové sezóny. Prvním soupeřem byla Roudnice. Zápas byl po celou dobu velice vyrovnaný. Naši kluci dominovali především v přesilových situacích, ale obrana trochu vázla. Ve čtvrté čtvrtině začali pracovat nervy jak kluků na hřišti, tak i nás trenérů. V posledních patnácti vteřinách proběhla technická chyba ze strany soupeře, který nás poslal na čáru trestného hodu při stavu 77:77. Důležitou šestku proměnil Matěj Hahn. Reakcí na tuto střelu soupeř dostal další technické chyby následované diskvalifikační chybou. Díky tomu jsme proměnili 2 trestné hody a jeli domů s výhrou 77:80. Velké poděkování patří také našim fanouškům.

V neděli nás uvítala Sparta Praha, která již od pohledu byla fyzicky dominantní hlavně v podkošové části. Kluci byli úspěšní v individuálních akcích, ale jako v sobotním zápase, naše obrana příliš dobrá nebyla.
Zápas byl opět vyrovnaný až do posledních čtyř minut hry, kdy se kluci velice snažili a zápas dotáhli k výsledku 63:53. Hra se neobešla bez technické chyby ze strany soupeře. Chlapci mají za sebou úspěšný víkend, ale co se týče naší hry, máme ještě velké rezervy!

Bároš a Bota

U15

Sobota 29. září

BK Sluneta Ústí nad Labem – BK Synthesia Pardubice

65:70 (14:16; 31:34; 49:50)

Komentář Ondřeje Nováka: "Myslím si, že jsme mohli vyhrát, kdybychom poslední čtvrtinu hráli rychle od začátku až do konce a najížděli jsme do bedny."

Neděle 30. září

BK Sluneta Ústí nad Labem – BK Holice

56:69 (19:24; 32:37; 48:50)

Komentář Martina Mikšovského: "Myslím si, že jsme hráli dobře, i přesto že tam byli vyšší hráči. Líbilo se mi, že jsme to nevzdali a bojovali jsme až do konce. Měli bychom si vzít z těchto zápasu příklad a hrát takhle po celou sezónu."

U13

Ústí – Louny 102:44 (27:14, 52:20, 79:39)

V prvním utkání mistrovské sezóny jsme předvedli pohledný výkon a soupeři nadělili "kilo". Směrem dopředu jsme byli vysoce aktivní, ale v obraně jsme občas polevili a nechali si dát zbytečně moc bodů.

Ústí – Louny 86:22 (27:3, 50:13, 72:18)

I ve druhém zápase jsme předváděli hru, kterou se chceme prezentovat. Bylo k vidění několik velmi pěkných rychlých protiútoků. Všichni kluci v obou zápasech předvedli, že od poloviny srpna netrénují a neprolévají pot nadarmo. Že to vše má smysl. Jen tak dál, přijdou těžší soupeři.

Péca

U15 – dívky

Dívky U15 hlásí výsledky z víkendu Jičín a Sadská, kde odehráli další zápasy a věřili, že na Slunetu dovezou tolik potřebné vítězství.

V sobotu jsme zajížděli do Jičína a soupeři jsme dlužili porážku z loňska. Musíme děvčata pochválit za rozcvičení a vstup do utkání, když po první čtvrtině jsme vedli 20:13. Do utkání jsme zapojili všechna děvčata a snažili jsme se rozvrhnout minutáž mezi všechny rovnoměrně, a i tak jsme v poločase vedli 49:28. Střídali jsme po pětkách a nepustili domácí celek k žádnému náporu. Koncentrací až do konce zápasu jsme si došli pro zasloužené vítězství 126:47.

V neděli nás čekal zájezd do Sadské, která hraje agresivní basketbal bez individualit. Opět musíme pochválit holky na koncentraci v utkání vč. rozcvičení. Vstup do utkání byl opravdu o agresivní hře soupeře, ale po pěti minutách jsme se utrhli na rozdíl deseti bodů po první čtvrtině jsme vedli 24:15. Ve druhém poločase jsme se již více snažili zapojit hráčky z lavičky a skóre po polovině utkání bylo 48:29. Soupeř i v druhé polovině utkání nedával nic zadarmo, ale děvčata hrála v plné koncentraci až do konce utkání. V závěru jsme již dali prostor více holkám z lavičky a výsledek 86:69 pro naše kočky byl zásluhou i pro naše fanoušky, kterým moc díky za podporu.

Gary a Dráža

U14 – dívky

V dohrávce třetího kola jsme zajížděli v pouze devíti hráčkách na palubovku Kralup. V první čtvrtině jsme tahali za kratší konec, díky nízké úspěšnosti trestných hodů. Od druhé čtvrtiny jsme ale převzali otěže utkání do svých rukou my a postupně dotáhli náskok soupeře a v poločase šli do dvoubodového vedení. Díky dodržování pokynů a aktivní hře po celém hřišti jsme tlačili do úzkých a proměňovali jednoduché koše. V poslední čtvrtině jsme už jen udržovali vedení a zaslouženě vyhráli. Velká pochvala všem hráčkám za to, že zvládli v okleštěné sestavě vyhrát a bojovat po celé utkání o každý míč. Každá z hráček také dokázala vstřelit koš, což je rozhodně pozitivní zjištění do dalších bojů.
Nyní máme týden na to se dát do kupy a budeme doufat, že v sobotu na Spartu pojedeme ve více hráčkách a pokusíme se udržet na vítězné vlně.