Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Postupujeme do finálové skupiny

Pohodovým vítězstvím v České Lípě jsme se v předstihu kvalifikovali do finálové skupiny Severočeské ligy. Do poločasu domácí zlobili a několikrát dotáhli náš slibný náskok. Ve třetí čtvrtině nedali šest minut koš a náš tým začal postupně navyšovat skóre. Minutu a půl před koncem jsme byli na devadesáti bodech, ale tři trojky Michala Sedláka a „stovkový“ koš Pavla Andrenacciho rozhodli o naší první letošní stovce.

Závěrečný zápas naší základní skupiny Severočeské ligy odehrajeme až v novém roce s BK Děčín Křešice. Bez ohledu na výsledek tohoto zápasu postupujeme do finálové skupiny o 1. – 6. místo, kam nás doprovodí borci z Liberce nebo Varnsdorfu.

BK Česká Lípa - SLUNETA Ústí nad Labem 69 : 101 (22:29, 43:50, 53:74)
SLUNETA: Sedlák 30 (5 x 3, 6/5), Anderla 20 (8/4), Zajíc 15 (1 x 3, 4/4), Pištěcký 14 (1 x 3, 6/4), Sobotka 9 (1 x 3, 2/2), Andrenacci 8, Bartoš 6 (2 x 3)

SLUNETA USK: Kalich je z půlky prázdný, ale také z půlky plný

Pravidelná rubrika „Basket po víkendu“ by se v našem případě měla jmenovat „Basket po středě a před středou“, protože derby s Litoměřicemi se přesunula na minulou a tuto středu. Na půdě nebezpečných kališníků jsme od začátku byli ve vedení, a i přes výpadek ve třetí čtvrtině se nám podařilo zvítězit o 5 bodů. Zejména díky pevné obraně a šířce týmu jsme dokázali upít první polovinu z litoměřického kalichu.

Slavoj Litoměřice  vs.  SLUNETA USK           66:71

Druhá půlka je ale stále před námi a hned ve středu nás Litoměřice prověří u nás na koleji. Uděláme maximum, abychom potvrdili výhru z palubovky, kde se opravdu moc nevyhrává. Věříme, že poslední zápas v letošním roce zvládneme a půjdeme do nového roku na druhém místě. Přijďte nás podpořit ve středu od 18:30 na kolej a pomozte nám vyhrát i druhé derby!

U15 - dívky

SLUNETA Ústí nad Labem - Loko Trutnov 76:72 (16:17, 38:38, 52:57)

V páteční předehrávce jsme poprvé letos nastoupili na Specce, když jsme přivítali tým z Podkrkonoší. Od první do poslední minuty se hrál vyrovnaný zápas, který se v náš prospěch lámal na začátku poslední čtvrtiny. Tam jsme otočili skore v náš prospěch a i přes spoustu chyb na obou stranách jsme dokázali vedení udržet a získali tím čtvrtou letošní výhru.

Body: Svobodová 26, Hnízdilová 21, Herišerová 9, Valachová 6 a Rapková po 6, Trieblová a Vondráčková po 4

SLUNETA Ústí nad Labem - BSK Continental TJ Jičín 84:85 (18:27, 41:43, 59:60)

V sobotu podvečer jsme se utkali s Jičínem, který v pátek přišel o šanci projít do extraligy, nicméně i přesto, že přijel v okleštěné sestavě, nás čekal velmi kvalitní soupeř. To se projevilo hned na začátku, kdy nás rychlou hrou snad přehrával a odskočil nám po první čtvrtině na rozdíl devíti bodů. Do poločasu jsme však zlepšili návrat do obrany, pomohli si střelami s delší vzdálenosti a ztenčili náskok hostů na 2 body. Po přestávce byla k vidění přetahovaná o každý koš. Šest sekund před koncem faulujeme a za vyrovnaného stavu posíláme hosty na trestné hody. První hosté míjí, druhý proměňují a my máme možnost si po timeoutu připravit poslední útok. Ten však nevyužijeme a tak stejně jako v zápase v Jičíně prohráváme se soupeřem o jediný bod. Pochvala holkám za obě dvě utkání, nicméně bychom potřebovali více hráček, které by nám bodově pomohly. My se teď potřebujeme dát během Vánoc zdravotně do kupy, abychom po novém roce mohli opět pomýšlet na další výhry.

V neposlední řadě bych rád poděkoval všem fanouškům z řad rodičů, prarodičů, kamarádů a dalších, kteří nás v celém roce 2019 podporovali a doufám, že i v roce 2020 budou podporovat holky jako doposud. Děkujeme!

Body: Hnízdilová 21, Svobodová 20, Herišerová 13, Valachová 12, Trieblová 7, Vondráčková 6, Rapková a Vaňková po 2, Suchardová 1

Fidži a holky U15

Juniorky U19

dva kvalitní soupeře hostila také děvčata U19. V sobotu na naši palubovku zavítal Brandýs a obě strany si uvědomovaly důležitost utkání vzhledem k dění v tabulce. Brandýs by se v případě vítězství posunul v tabulce před nás na druhé postupové místo do vyšší skupiny v nadstavbové části. Utkání mělo náboj a mně nezbývá, než holky pochválit za přístup a ukázkovou bojovnost. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a dospělo do vyrovnané koncovky. V ní jsme bohužel „hořely“ na obranném doskoku a díky tomu soupeř dokázal vyrovnat a muselo se prodlužovat. A když nerozhodlo první prodloužení, tak se muselo prodlužovat znovu. V druhé nastavené pětiminutovce už hráčky Brandýsa zúročily zkušenosti z extraligy za USK a dotáhli utkání do vítězného konce. Porážka hodně bolí, ale v boji o druhé postupové místo jsme ještě neřekli poslední slovo. Musíme vyhrát dva zbývající zápasy a doufat, že Brandýs zaváhá.

SLUNETA Ústí n.L. - BK Brandýs n.L. 84:89 (18:15 32:31 50:48 67:67 77:77)
Body: Riegertová 22, Zajícová 13, Štréblová 12, Žižková 10, Maruštíková 9, Seidelová 8, Davidová 6, Lebedová a Krejčová po 6

Nedělní utkání s Pastelkou Mladá Boleslav nám nabídlo možnost spravit si chuť z předešlého dne. Soupeř sice bojoval statečně, ale naše holky jako kdyby měly extra motivaci a hrály se stejnou chutí a nasazením jako předešlý den. Díky tomu narůstal náš náskok až na dvouciferný rozdíl a my mohli točit sestavou a udržet tak vysoké tempo hry. Jako třešinka na dortu pak byla vstřelená stovka. Mě jako trenéra potěšil pohled na tabulku střelců, kde je vidět, že nejsme tým individualit, ale Tým s velkým T, bojujeme, vyhráváme a prohráváme společně! Důkazem toho je, že jsme měli 4 dvouciferné střelce a další dvě hráčky nebyly daleko, navíc se podařilo skórovat všem hráčkám. Dobrá práce holky!
SLUNETA Ústí n.L. - Basket Pastelka MB          100:68 (26:14 52:35 74:47)
Střelci: Riegertová 18, Štréblová 14, Zajícová 13, Seidelová 12, Davidová 9, Krejčová 8, Maruštíková, Lebedová a Chalupecká všechno po 6, Tintěrová 5, Žižková 3

Vláďa

Chlapci U13 vezou z Děčína dvě povinné výhry

Děčín B - SLUNETA 13 : 92 (4:23, 9:44, 13:65)
Děčín B - SLUNETA 23 : 99 (13:18, 19:46, 19:80)

Dvě poslední soutěžní utkání před vánočními svátky jsme sehráli v Děčíně s B týmem Válečníků. V první řadě jsme se museli vypořádat s velkou marodkou, nakonec jsme horko těžko dali dohromady 13 hráčů. Soupeř na tom ale byl ještě hůř a vyrukoval na nás pouze s devíti plejery. Hráli jsme proti chlapcům vyššího vzrůstu, kteří zatím ale basketbal hrají velmi krátce. Takže spíše než očekávaná vítezství nás zajímalo, jak budeme schopni některé věci z tréninku přenést i do zápasů.

A musíme konstatovat, že po většinu času jsme byli spokojeni. I v okleštěné sestavě jsme dokázali celoplošnou obranou soupeře přitlačit a dávat snadné koše. Dokonce jsme se často prosadili i v doskakování proti vyšším a silnějším soupeřům. Výjimkou potvrzující pravidlo byla první čtvrtina druhého zápasu. Málo pohybu, podcenění soupeře, nulové nasazení v obraně vedly k tomu, že se hrála vyrovnaná partie. Takže trenéři museli nastartovat hlasivky a zvýšených hlasem klukům připomenout základní pravidlo každého sportu, že žádný soupeř se neporazí sám. Chlapci si to včas uvědomili a od druhé čtvrtiny se naše hra už zase musela líbit i přítomným rodičům, kterým tradičně děkujeme za podporu a fandění.

Zajda a Míra

U15 – chlapci
V zápase s Chomutovem dostali všichni hráči podobný hrací prostor a první poločas jsme hráli vyrovnaně. Ke konci jsme však zabrali a s klidem vyhráli 88:75.
Tento tým nás už jednou letos porazil a proto jsme do zápasu šli s obrovským nasazením, také nám pomohlo domácí prostředí a tak jsme poslední zápas základní části suše vyhráli 77:55.