Basket po víkendu

Výsledkový servis.

USK – Na závěr dvě utrápená vítězství

Jako bychom už mysleli na něco jiného, protože oba víkendové výkony byly, mírně řečeno, nesoustředěné. V sobotu to byl proti Kladnu boj od začátku až do konce. Nepomohl nám ani páteční trénink na Slunetě, protože jsme v sobotu netrefili ani stodolu. Nicméně jsme dokázali vybojovat upachtěnou výhru.

SLUNETA USK  vs.  BK Kladno         62:55

Statistiky.

V neděli jsme se pak proti Slanému trápili půl zápasu a když už jsme ve třetí čtvrtině vedli o dvacet, dokázali jsme ještě náskok prohospodařit a dopřát hostům koncovku. I tentokrát jsme však byli úspěšnější.

SLUNETA USK  vs.  BC Slaný            75:66

Statistiky.

Každopádně základní část je za námi. Uhráli jsme skvělé 4. místo a těšíme se na Play-off. V tom se utkáme s Domažlicemi 24. (venku) a 25. doma. Hraje se na dvě utkání, ve kterých se počítá skóre dohromady. Děkujeme všem, kdo nás přišli podpořit. Příště hrajeme o všechno!

U12

Po týdenní prázdninové odmlce, kdy většina kádru brázdila lyžařské svahy, jsme se opět sešli v plné síle ke dvěma utkáním, tentokráte na půdě Litoměřic. Ostrý přechod z lyžáků do basketbalových bot jsme zvládli bez problémů a na všech hráčích byla vidět chuť do hry. Litoměřice jsme k ničemu téměř nepustili a odvezli si dvě zasloužená vítězství.

Slavoj BK Litoměřice - BK SLUNETA Ústí n. L. 15:67 (2:20, 10:34, 10:45)

Slavoj BK Litoměřice - BK SLUNETA Ústí n. L. 28:84 (7:22, 16:38, 20:62)

Péca

U17 – dívky

TJ Sokol Kladno - SLUNETA Ústí nad Labem 92:51 (27:14, 40:29, 65:39)

V sobotním utkání zajížděla děvčata U17 na palubovku vedoucího týmu skupiny play-out. Kladenská děvčata hrála rychlý a pohledný basket, na který jsme bohužel neměli odpověď. Téměř žádný návrat do obrany, špatné zakončení a neschopnost ubránit hráčku 1 na 1 způsobila porážku o 41 bodů

Body: Krišková 12, Krejčová 10, Černá a Frišová po 7, Herišerová a Žižková po 6, Nováková 3

BK Lokomotiva Karlovy Vary - SLUNETA Ústí nad Labem 70:63 (14:16, 29:38, 49:49)

Neděle patřila výjezdu do Karlových Varů, s kterými jsme v domácím utkání prohráli až v koncovce, tudíž jsme chtěli soupeři porážku vrátit. Do utkání jsme vstoupili aktivně a rychle se dostali do vedení, které jsme ve druhé čtvrtině zvýšili, až na poločasový rozdíl 9ti bodů. Hosté ve druhé části přitvrdili v obraně a my jsme hloupými chybami na obou polovinách hřiště darovali soupeři jednoduché body, čímž karlovarští srovnali skóre po 30ti minutách na 49:49. Poslední čtvrtina byla soubojem o každý míč, bohužel v klíčových chvílích jsme neproměnili otevřené střely či trestné hody a tak vítězství zůstalo v promrzlé karlovarské hale.

Body: Žižková 11, Krišková a Nováková po 10, Černá 9, Krejčová a Herišerová po 6, Kunclová 5, Hájková 4, Frišová 2