U12 

Je to tam!!! Postup na národní finále je zaslouženě náš!!! Obě víkendová utkání proti největšímu soupeři v souboji o postup jsme vítězně zvládli a můžeme se těšit z účasti ve finále mezi nejlepšími týmy republiky chlapecké kategorie U12. To se bude konat poslední dubnový víkend v Příboře a Novém Jičínu. Čeká nás sice ještě za tři týdny poslední soutěžní dvojzápas v Chomutově, ale ten již na našem umístění nemůže nic změnit. 

BK SLUNETA Ústí n. L. - BK 2006 Roudnice n. L. 65:44 (7:17, 28:24, 45:34) 

Začátek prvního zápasu nás nezastihl v dobrém rozpoložení, na všechny na hřišti dolehla tíha okamžiku. Nervozita a zbrklost byli v tu chvíli naši největší kamarádi, což se vzhledem k bouřlivé divácké atmosféře, která v hale panovala, dalo očekávat. V obraně jsme měli díry a v útoku jsme nebyli schopni smysluplně zakončit. Výsledkem bylo na konci prvního dějství desetibodové manko. Hlavně náš výkon vypadal hrozivě. Ale na obojí dali kluci zapomenout hned v úvodu druhé čtvrtiny a do našich řad tak vlili o dost více klidu a herní pohody. Poločasové sezení v šatně již bylo v pozitivnějším duchu. V druhé půli jsme pak už svůj náskok navýšili až na konečný jednadvacetibodový rozdíl. Velká pochvala patří všem klukům, že se zvedli, a bojovným a týmovým výkonem dovedli utkání do výrazného vítězství. 

BK SLUNETA Ústí n. L. - BK 2006 Roudnice n. L. 58:53 (22:16, 33:32, 54:46) 

Ve druhém zápase jsme měli o dost lepší start, ale nepodařilo se nám soupeři výrazněji bodově odskočit. Druhá čtvrtina se přelévala ze strany na stranu a do šaten jsme odcházeli s jedním bodem nad soupeřem. Ve třetím dějství jsme opět byli lepší a odskočili až na rozdíl osmi. Šlo se do závěrečné čtvrtiny. V ní se nám podařilo dát celkově jen dva koše ze hry. Naštěstí soupeř na tom byl podobně, neboť dal jen sedm bodů. Naše vítězství jsme tak uhájili a společně s diváky jsme si vychutnali chvíle radosti z postupu.   


Péca & Kafe

U17 – dívky

Sluneta Ústí nad Labem – USK Praha B 56:72 (13:27, 28:45, 36:65) 

Ve třech dnech jsme podruhé poměřili síly s pražským USK. Věděli jsme, že se jedná o družstvo, které hodně spoléhá na hru 1 na 1 a pomáhá si náběhy ze slabé strany. Snažili jsme se tedy dodržovat základy, a to nenechat se v obraně jednoduše přehrát, a naopak vybíhat do rychlých protiútoků, které nám v Praze vycházeli. Bohužel realita byla jiná a až v poslední části hry jsme dokázali snížit náskok hostů na přijatelný rozdíl.

Body: Žižková 13 (1x3, 6/2), Krišková 12 (1/0), Slivková 10 (3/2), Krejčová 6 (2/2), Kunclová 6 (2/2), Herišerová 6, Frišová 3 (1/1)

Sluneta Ústí nad Labem – BK Kralupy 80:82 (10:29, 34:45, 58:66)

V nedělním utkání jsme přivítali soupeřky z Kralup, vedené někdejším excelentním střelcem Pavlem Milošem. Špatná komunikace v obraně, neodstupování ze slabé strany, ztráty v přechodové fázi a v útoku strach ohrozit soupeřův koš znamenal 19-ti bodové manko po první čtvrtině. Po budíčku během čtvrtin nastoupil úplně jiný tým a my bod po bodu začali ukrajovat z náskoku hostů. Bohužel vždy, když jsme se přiblížili na dostřel jsme spáchali hloupé chyby a soupeře opět nakopli. I tak jsme našli zbytky sil a zápas šel do vyrovnané koncovky. Naše poslední tříbodová střela bohužel do koše nespadla, a tak si po boji odváží výhru soupeř. Za nedělní výkon chci holky kromě první čtvrtiny pochválit, jelikož zápas nevzdaly a plnily pokyny, které měly. Děkuji všem fanouškům za podporu během obou víkendových utkání!!

Body: Žižková 27 (14/9), Krišková 16 (6/4), Krejčová 11 (4/3, 2x3), Frišová 10 (2/2), Kunclová 7 (1x3), Lukešová 5 (8/1), Slivková 4

Fidži

 

USK

Ve čtvrtfinálovém dvojutkání s Domažlicemi jsme byli úspěšnější a postupujeme dále. Na soupeře si však chvíli počkáme.

V sobotním utkání na palubovce soupeře jsme nastoupili v 9 lidech, ale od začátku jsme udávali tempo zápasu. Rychle jsme se ujali vedení, které jsme nepustili až do konce. Krásná spolupráce v útoku a dobrá komunikace v obraně nám pomohli zvítězit v Domažlicích o 12 bodů a odvézt si tak dobrou výchozí pozici pro nedělní domácí utkání.

Jiskra Domažlice  vs.  Sluneta USK            60:72

Statistiky: http://www.cbf.cz/souteze/zapas_281608_soutez_2062.html

V nedělním zápase jsme nastoupili posílení o další dva hráče a opět jsme měli pěkný začátek. Domažlice pak ale přitvrdili v obraně a náš malý náskok postupně stáhli. V nepříliš pohledném utkání, kde hrály hlavní roli obrany, jsme se nakonec „proplichtili“ k postupu

Sluneta USK  vs.  Jiskra Domažlice            45:45

Statistiky: http://www.cbf.cz/souteze/zapas_281612_soutez_2062.html

Je nám trochu líto, že se nám nepovedlo předvést lepší výkon před domácími diváky, kterých přišlo dost, nicméně jsme rádi, že budeme mít minimálně ještě jeden pokus v semifinále. Už teď je jisté, že pojedeme do Prahy, ale zda to bude Radotín nebo Vyšehrad, se rozhodne podle postupujícího z dvojice Rokycany a Klatovy. Děkujeme všem, kteří přišli a věříme, že příště to bude lepší!

Víťa

U17

Ahoj,

včera jsme odehráli další kolo finálové skupiny ligy U17 a hostili jsme favorizovaný Kolín. Zápas jsme odehráli bez zraněného Petra Berana a s Ondrou Bínou a Matym Hahnem, kteří se vrátili z Lyžáku. Vzhledem k tomu, v jaké situaci nás toto utkání zastihlo, je konečný výsledek = porážka 69/75 solidní. Chtěl bych pochválit za dobrý výkon Kryštofa Dostrašila a Honzu Gabriela. Solidní dojem také zanechali Matěj Wiesner a Tadeáš Jindráček.

bob 

U14 – dívky

Naše družstvo v sobotu mělo hrát na půdě Jičína, ale ten v pátek večer volal, že z důvodů marodky nemůže nastoupit, a tak jsme domluvili přeložení utkání na 6.4.2018 od 16,30 na naší palubovce.

V neděli jsme jeli do Sadské a jak jsme avizovali, nečekalo nás nic lehkého. Výsledek se přeléval z jedné strany na druhou. Po první čtvrtině jsme prohrávali 25-17 a do poločasu jsme otočili na 37-42 a po třetí čtvrtině na tabuli svítilo 57-52. Problémy nám dělal doskok a neproměňování jednoduchých bodů z pod koše. Holky bojovaly, ale ve chvíli, kdy máme soupeře přejít, uděláme útočné fauly a když nedáme šest minut koš, nemůžeme vyhrát. Ze Sadské si odvážíme prohru 72-61.

Díky výsledku z domácího prostředí o 22 bodů (výhra nad Sadskou), je výsledek s myšlenkou na republikové finále dobrý, ale musíme doma z posledních čtyř utkání urvat vítězství, jak z Jičínem, tak s Chomutovem, které odehrajeme ve středu 4.4.2018 od 17,30 na Doběticích.

 

Gary a Dráža