Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Návrat aktivního důchodce a zkušený výkon znamenal výhru

Zápas v Liberci jsme zvládli. Odjížděli jsme ale s rozpaky, zda vůbec k utkání s ohledem na očekávané počasí vyrazit. Nakonec však vyjíždíme a dobře jsme udělali, i když cesta zpět domů byla dobrodružná. Vešli jsme se do jednoho auta, protože nás bylo 7 + připravený trenér Jelen v dresu. K týmu se navíc vrátil Michal Žalud, který chtěl týmu pomoct, aby nás bylo víc a jeho přínos pro výsledek utkání byl velký. Zkušenost a samozřejmě zlatá ruka při střelbě z dlouhé vzdálenosti pomohly měrou výraznou. Domácí nastoupili taky jen v šesti hráčích. Ti měli do zápasu lepší vstup a chvíli nám trvalo se rozhýbat po delší cestě z Ústí do Liberce. První čtvrtinu díky domácí agresivitě v zakončení prohráváme 25:19. Na naší straně bylo hodně nepřesností, ztrát a místy i zbytečná zbrklost při hře do soupeřova koše. Druhá čtvrtina už je z naší strany výrazně lepší a povolujeme domácím už jen 15 bodů. Navíc s klaksonem ukončující druhé herní období dáváme trojku na 40:40.

Druhý poločas dávají domácí rychle dva koše a ujímají se vedení 44:40. Pak ale opět zagresivníme obranu, přidáme výborný obranný doskok + rychlý přechod do protiútoku a výsledkem je výhra v tomto úseku hry 1:20!!! Na výsledkové tabuli tak před posledním dějstvím svítí 45:60. Domácí reagují zonovou obranou, ale ani to už nás nevyvádí z míry. Zkušeně hrajeme na delší útoky a diky pohybu, dohromady s přesnou střelbou z perimetru, udržujeme bezpečně vedení, které místy překročí i dvacetibodovou hranici.

Utkání jsme po vlažnějším startu odehráli bravurně i díky zkušenější sestavě, kterou jsme pro tento zápas měli k dispozici. V klíčových okamžicích nám tato zkušenost právě chybí v jiných utkáních. Za další zmínku stojí pomyslné zakopání válečné sekery mezi oběma trénery, kteří po dlouhých dobách vzájemné antipatie našli prostor pro rozhovor a pozápasové podání ruky.

USK Slavia Liberec - SLUNETA Ústí nad Labem 60 : 79 (25 : 19, 15 : 21, 5 : 20, 15 : 19)

Liberec: Mraček 16, Šviha 15, Bahník 13, Babák 11,…

TH: 15/7 (46,7%)

SLUNETA: Bár J. 25 (4 x 3, 5/3), Bartoš 19 (2 x 3, 6/5), Feigl 11 (3 x 3), Žalud 8 (1 x 3, 4/3), Zajíc 7 (1 x 3, 2/2), Sobotka 7 (1/1), Andrenacci 2, Jelínek nenastoupil

TH: 18/14 (77,8%)

USK: Dvě pohlídaná vítězství

Naši klasickou víkendovou šichtu jsme odstartovali v sobotu proti pěti domažlickým statečným, kteří se nás dokázali držet i bez střídání. My jsme samozřejmě chtěli využít většího počtu hráčů a snažili jsme se tempo zápasu držet na co nejvyšší úrovni. To se nám dařilo chvílemi lépe a chvílemi hůř. Nicméně v poklidu jsme dokráčeli k výhře.

SLUNETA USK  vs.  Jiskra Domažlice            81:68

V neděli se trochu opakoval sobotní scénář. Zápas jsme měli v podstatě pod kontrolou, ale nedokázali jsme se utrhnout na větší bodový rozdíl. I tak jsme si ale zkušeně pohlídali závěr a získali další dva body.

SLUNETA USK  vs.  BK Klatovy                        68:60

Celkově vzato jsme mohli předvést i lepší výkony a zvítězit o víc bodů, ale aspoň víme, co zlepšovat. Nicméně si zahrálo všech 12 hráčů a to se nám zase může vyplatit v jiných zápasech. Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit. Teď už naše myšlenky směřují ke klasickému derby s Litoměřicemi, které se odehraje 12. 12. u našich sousedů a 16. 12. v naší kolejní tělocvičně.

Kadetky U17

Kralupy n. Vlt.

Od začátku zápasu bylo utkání pod naší rychlou taktovkou. Nepřesný útok soupeře jsme dokázali potrestat rychlými protiútoky, soustředili jsme se na důslednost v obraně. Soupeř měl pár záchvatů sebevzepření, ale celkově od minulého domácího zápasu působil unaveným odevzdaným dojmem.

USK Praha B

V neděli jsme se utkali s prvním týmem v tabulce. Zápas byl od začátku vyrovnaný, USK si vytvořil drobný náskok, který nám v druhé čtvrtce utekl až na 12 bodů. Nedařilo se nám zakončovat ve vytvořených střeleckých pozicích a v jednoduchých rychlých akcích, kterými jsme soupeře překvapili. Jakoby nám strašákem v důsledném zakončení byly dvě vysoké hráčky, od kterých jsme dostali několik čepic při zakončení. V poločase jsme prohrávali o 7 bodů. Nezalekli jsme se a do druhé půlky jsme nastoupili s odhodláním nechat na hřišti těli i duši, což se během prvních minut vyplatilo a my se dostali do vedení, především rychlými protiútoky a opět důsledné obraně. V posledních 3 minutách, když jsme se vedli o 7 bodů se soupeř urval a začal boj o vítězství. Dvě trojky na jejich straně a tři na naší, unáhlené naše fauly, které soupeř potrestal, několik nájezdů, to byl závěr zápasu, který jsme dovedli do vítězného konce.

Naďa a Vláďa

U12 dívky: Poslední zápasy roku pro U12

Po dnešním zápolení máme pro tento rok splněno. Odehrály jsme poslední část přípravné fáze. Tentokrát se turnaj konal za kopečky- na půdě Litoměřic.

Prvním soupeřem byl domácí tým. Zápas byl od začátku vyrovnaný, moc košů nepadlo ani na jedné straně. Byl to prostě zápas obran, na jehož konci svítil na tabuli nerozhodný stav 15:15 a šlo se do prodloužení. V něm měla šťastnou ruku Amálka Kolaříková. Štěstí stálo při nás a zápas jsme vyhrály rozdílem jediného bodu 19:18. Prostě „suchej špíl“ J.

Ve druhém zápase jsme se utkaly s Varnsdorfem, který jsme přehrály bez větších komplikací 31:15. Holky se „probudily“ a začaly běhat, proměňovaly „šoupáky“ a vše bylo hned veselejší.

Poslední zápas nás čekal s rivalem z Chomutova. Vše probíhalo v poklidu, ikdyž holky i rozhodčí už toho měly plné zuby. Začala se nám dařit střelba ze střední vzdálenosti, navíc přijela posila Eliška Salaková,  která dopoledne nastupovala za U14. Utkání jsme vyhrály 27:17.

Na holkách je vidět posun, některé akce už vypadají opravdu basketbalově. Pochvalu zaslouží všechny hráčky. Bylo vidět nadšení, bojovnost, ale hlavně radost ze hry.

V novém roce už nás čekají ostré zápasy, ve kterých se popereme o účast na republikovém finále. Tak držte palce. Chyb děláme stále dost, ale makáme na jejich odstranění.

Krásný adventní čas, šťastné a veselé Vánoce a mnoho štěstí a zdraví v novém roce přejí Léňa, Muška a celý tým u12!