Basket po víkendu

Jak si vedly naše celky o víkendu?

SLUNETA USK: Jedna výhra, ale dva povedené zápasy

Ačkoliv si z víkendu odnášíme pouze jedno vítězství, máme hlavně radost z předvedených výkonů. V sobotu přijel tradičně silný Žižkov, který se vyznačuje týmovou hrou na obou stranách hřiště. Do utkání jsme sice nevstoupili nejlépe, ale postupem času jsme přebírali otěže zápasu. Zejména kvalitní obranou jsme pak dokázali dovést zápas do vítězného konce.

SLUNETA USK  vs  Sokol Žižkov    70:63

V neděli se diváci, kterých přišlo opravdu dost, možná ptali, zda si nespletli halu. V dresu chomutovských totiž nastoupilo celkem 9 borců se zkušenostmi z nejvyšší soutěže v čele s bývalými matadory Děčína Jakubem Houškou a Lubošem Striou. V plné sestavě představoval Chomutov přetěžkou výzvu, ale ani takového soupeře jsme se nezalekli. Odehráli jsme opravdu solidní partii a ačkoliv jsme dvakrát prohrávali už o 20 bodů, dokázali jsme náskok stáhnout. Přeci jen se ale ukázala kvalita a herní vyzrálost našeho soupeře, který si výsledek pohlídal. Možná kdybychom neměli takový respekt při zakončení, mohlo to být větší drama.

SLUNETA USK  vs  Levharti Chomutov     67:77

Z obou zápasů odcházíme s hlavou nahoře a splnili jsme tak cíl, se kterým jsme do zápasu šli. Udělat radost Francovi, který nám určitě držel palce. Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a vzpomenout si na sympaťáka z Litvínova.

SLUNETA Ústí nad Labem - Slovan Litoměřice 2:0 - liga dívek U17

V sobotu jsme přivítali na domácí palubovce družstvo z Litoměřic. Dle umístění v tabulce by se dal čekat celkem jednoduchý zápas, ale holky nastoupily trochu vlažně a začátek podcenily. Pokyny, které dostaly před zápasem, vůbec neplnily. Naopak soupeř svoji bojovností a chutí po vítězství se dostal brzy do vedení a byl z toho vyrovnaný zápas až do poslední čtvrtiny. Je důležité, aby holky do každého zápasu šly hned od začátku a nic nepodcenily. Je nutné zapracovat na doskocích a spolupráce křídlo, pivot.

Vydřené vítězství 72:60

Nedělní zápas jsme odehráli také s týmem z Litoměřic. Družstvo z Litoměřic bylo oslabené o 2 stěžejní hráčky. Přesto jsme nechtěli podcenit začátek. Holky nastoupily do zápasu lépe než v sobotu a ujali jsme se tak vedení, které jsme udrželi až do konce utkání i přes menší výpadek ve třetí čtvtině, jsme na Slunetu dovezli vítězství 76-51.

Ale ještě v prvním poločase jsme začali mít problémy s fauly. Poté když si necháme několikrát v zápase utéct hráčku po lajně a zbytečně dochází k faulům.

Stále se nám nedaří tvořit hru z křídel a spolupracovat s pivoty.

Gary, Cipí a kočky U17

U14 – chlapci

BK Kladno _ BK SLUNETA Ústí n. L. 65:81 (10:22, 31:42, 46:69)

Od začátku utkání jsme šli do vedení. Náš náskok z první čtvrtiny jsme ve druhé pouze udrželi ve stejné rovině. Více bodově odskočit se nám podařilo až po přestávce, ale obranu jsme nedokázali udržet v určité kvalitě po delší dobu, takže jsme soupeři opět dovolili se nadechnout. Naše kontrolované vítězství mělo nakonec podobu šestnáctibodového rozdílu.

BA 2006´ Roudnice n.L. - BK SLUNETA Ústí n. L. 79:82 (22:22, 35:44, 60:61)

V první čtvrtině jsme bojovali s vlastní nervozitou, ale i přes naše výrazné chyby v obraně jsme na jejím konci udrželi remízový stav. Do výraznějšího vedení nás soupeř pustil až ve druhém dějství, kdy po naší jednáctibodové šňůře skóroval poprvé v její páté minutě. Naše devítibodové vedení se nám po přestávce podařilo celkem snadno prohospodařit, a to až tak, že jsme před posledním dějstvím byli o bod níže. V tom jsme prvních pět minut tahali za kratší konec, pak se nám podařilo osmi body se trochu utrhnout, ale stále nebylo rozhodnuto. Soupeř se dotáhl na rozdíl tří bodů, který se snažil ještě poslední střelou v závěru smazat, ale obroučka byla naštěstí proti. Samostatnou kapitolou celého utkání byl výkon rozhodčích, který tady nechci nikterak popisovat a už vůbec ne hodnotit. Napíšu jen několik čísel. Poměr faulů 9:28. Poměr trestných hodů 40/18 : 12/8. Oboje z pohledu domácí:hosté. Ten kdo tam byl, to viděl. Ostatní mají šanci jen z vyprávění. Klukům děkuji za vydřené vítězství.

Péca

Nadregion dívek U17

O zápasech v Berouně a Slaném se radši nebudu moc rozepisovat, abych se zbytečně nerozohnil při úterním ránu. Je pravda, že k oběma utkáním jsme zajížděli v hodně okleštěné sestavě a pochopil bych, že holky tahají nohy v druhém poločase. Jenomže naše děvčata už do sobotního utkání vstoupila velmi chladně a nebyl nikdo, kdo by dokázal konkurovat soupeři. Když se k tomu přidá střelecká impotence v útoku, kdy bychom netrefili ani vodu, kdybychom vypadli z loďky – je z toho jasná prohra u posledního celku tabulky. V neděli nás čekal naopak první celek tabulky, který opět po chladnějším začátku utekl rychle na rozdíl 20 bodů a bylo po zápase. Utkání nám ukázalo, kde musíme ještě hodně zapracovat.