Basket po víkendu

Tak se nám rozjely boje pod bezednými koši na plné obrátky, takže zde máme rozsáhlou rekapitulaci víkendových zápasů.

Kluci U13 – na úvod sezóny dvě jasné výhry

SLUNETA – Válečníci Děčín „B“  115 : 11 (18:2, 52:4, 78:8)
SLUNETA – Válečníci Děčín „B“  92 : 14 (22:2, 52:5, 68:11)

Na první utkání letošní sezóny přijelo béčko Děčína, kluci urostlí a vysocí, ale s minimem basketbalových zkušeností. Přesto sympaticky bojovali a snažili se ze sil. Naši kluci už jsou herně přece jenom trochu dál a svou převahu úspěšně projevovali hned od úvodního hvizdu. Snažili jsme se o celoplošnou obranu a rychlý přechod do útoku, chvílemi se nám to celkem i dařilo. Přínosem byla možnost vyzkoušet všechny nominované hráče a otestovat je v zápasovém zatížení. Přestože výsledek nebyl až tak důležitý, v prvním zápase jsme zaznamenali naši historicky první stovku (Matěj Abrahám). Takže malá oslavička mohla proběhnout hned po zápase.

Děkujeme za podporu a v neděli hostíme v přátelském zápase Spartu, všechny zveme do haly Slunety, začátek v 10:00 hod.

Zajda

U15 – chlapci

Tento víkend jsme se utkali s týmy BK Klatovy a Lokomotiva Plzeň, které jsme na rozdíl od předchozích soupeřů již znali, takže jsme věděli co očekávat.
V sobotu jsme se utkali s týmem Klatov a již od začátku jsme je nechávali v závěsu. Podali jsme výborný obranný výkon, díky čemuž jsme zaslouženě vyhráli 96:65.

V neděli jsme se utkali s Lokomotivou Plzeň a rozhodně nás ze začátku překvapili. Po první čtvrtině dokonce vedli a v průběhu zápasu nás často doháněli. Naštěstí jsme si uvědomili, že s takovým soupeřem nemůžeme prohrát a Plzeň jsme přehráli 86:73.

Za tým U15: Filip Brodský

Děvčata U15

V pátek jsme na domácí palubovce přivítali pražské USK. Zápas to byl jak na houpačce, kdy se o vedení střídala obě dvě mužstva, nicméně nakonec si vítězství odvezly soupeřky. 15 minut do konce jsme prohrávali o 22 bodů a byli jsme zralí na ručník, nicméně pak jsme ze všech sil zabrali a 7 minut do konce jsme byli již ve vedení o 5 bodů. Bohužel se nám nepodařilo vedení udržet a tak prohráváme 69:83.
Body: Svobodová 26, Herišerová 13, Hnízdilová 12, Hájková 8, Valachová 3, Salaková, Trieblová a Rapková po 2, Vaňková 1.

V sobotu dopoledne přijel další tým z Prahy a to Sokol Dolní Počernice. My jsme od začátku tahali za kratší konec, nebyli jsme schopni tatřka ničeho a zaslouženě jsme prohráli 53:111.

Body: Hnízdilová 17, Svobodová 11, Hájková 7, Vaňková, Herišerová a Mašková po 4, Valachová, Salaková a Trieblová po 2.

Děkujeme fanouškům za podporu a doufáme, že se v příštích zápasech dočkáme i nějaké výhry.

Fotogalerie ze zápasů:

Fidži a holky U15

Juniorky U19

Po přípravném turnaji v Jablonci jsme s děvčaty s velkým očekáváním vyhlíželi první utkání ligy U19. V sobotu jsme se dočkali a přivítali jsme na domácí palubovce béčko Slovanky. Od začátku se nám dařilo hrát rychle dopředu a díky tomu, že soupeři se nedařila střelba, jsme si vybudovali pohodlný náskok a o poločase bylo víceméně rozhodnuto. V druhé půli se už soupeřky začaly trefovat z dálky, takže nám daly více bodů, ale i tak jsme si dokráčeli pro první výhru.

SLUNETA - Basket Slovanka B 86:60 (21:13 51:16 70:43)
SLUNETA: Maruštíková 21, Štréblová a Chalupecká po 16, Riegertová 13, Žižková 9, Krejčová 6, Davidová 5

V nedělním utkání jsme hostili rezervu A Nuslí a průběh zápasu už nebyl tak jednoznačný, alespoň ne v první půli. Soupeř hrál s chutí a nám se nedařilo ve finálním zakončení, byť pozice byly vypracovány správně. O osudu utkání rozhodl náš vstup do druhé půle, kde jsme díky bodové šňůře navýšili 15ti bodové vedení, což tým morálně zvedlo a najednou se začalo dařit to, co se nevedlo v první půli a soupeř rezignoval.

SLUNETA Ústí - Sokol Nusle B 91:46 (19:11 39:24 73:35)
SLUNETA: Davidová 27, Chalupecká 14, Maruštíková 13, Štréblová 11, Riegertová 10, Krejčová 9, Krišková 5, Žižková 2

Děvčatům bych chtěl poděkovat za přístup k oběma zápasům, po létě na nich byla vidět obrovská chuť hrát a tak to má být. Sice jsem viděl spoustu věcí, na kterých se dá ještě pracovat, ale na to máme ještě dost času. Velké dík patří také fanouškům, kteří nás hnali dopředu.