Basket po víkendu

Výsledky mládeže.

Extraliga dívek U15

2.-3.2. jsme zavítali do Brna, kde v sobotu jsme sehráli utkání proti KP Brnu od 15,00. Začátek utkání byl z naší strany super a po pěti minutách jsme vedli 11:5. Soupeře ovšem drželi rozhodčí a jen díky šestkám ( 14/10 za první čtvrtinu (my 2/2 :-) ) nás dotáhli a po první čtvrtině vedli 22:19. Bohužel jsme začali mít problém s fauly  a tak jen díky trojkám Báry Davidové ( za celé utkání jich proměnila 6 ) poločasové skóre bylo 53:36 pro soupeře. Do druhého poločasu jsme si řekli, že fauly nefauly nechám tam vše a uvidíme. Začali jsme stahovat poločasové manko a po třech čtvrtinách bylo skóre 71:55. Ve čtvrté čtvrtině se nám již vyfaulovali dvě hráčky a dvě dohrávali se čtyřmi fauly a tak konečný výsledek 85:74 pro KP Brno byl ještě pozitivní.

Druhý den jsme od 9,00 nastoupili proti Žabinám a zde jsme drželi krok opět jen v první čtvrtině. Opět nám rozhodčí ukázali kdo je doma , když soupeř střílel deset šestek v první čtvrtině a my žádnou :-( . Po první čtvrtině prohráváme 22:18. Ve druhé čtvrtině nás soupeř trestal rychlým protiútokem a když konečně jsme se stihli vrátit, tak dostáváme dvě trojky  a soupeř odskakuje na propastných 20 bodů. Do poločasu ještě stáhneme na 51:36, ale to je již vše. Když nemáme problém s fauly, nedaří se nám tolik potřebná střelba a pokud nebudeme kompletní a soustředění všichni po celou dobu utkání, těžko můžeme myslet na výhru v nadstavbě :-( . Prohra na Žabinách 89:63 je tomu svědkem.

Díky divákům za nemalou podporu v publiku. Republika je stále hratelná, jen musíme již začít vyhrávat.

Gary - trenér dívek U15

Holky U19

U19W vs Dolní Počernice

Na pololetní prázdniny jsme se vydali na cestu do Dolních Počernic. Naposledy jsme zde vyhráli v počtu 7 lidí a tentokrát jsme vyrazili v 10. Už od začátku jsme drželi vedení v našich rukách, a však první čtvrtina nebyla příliš atraktivní. Celou dobu nám trvalo se probudit. Naštěstí jsme hned do druhe čtvrtiny naskočili jak vyměnění a do poločasu jsme šli s vedením 25:44. Druhý poločas už šlo vše hladce a podařilo se nám urvat výtězství 45:78. Pro nás je to již 12 výhra v řadě bez jediné prohry.

Holkám patři obrovská pochaval za podvedený výkon.

Čechy

Chlapci U13

BK SLUNETA Ústí n. L. - BA 2006 Roudnice n. L. 47:49  (13:9, 21:29, 35:35)

Do utkání jsme vstoupili odhodlaně. I když na naší hře byla patrná nervozita, dokázali jsme si v první čtvrtině vytvořit drobný náskok. Bohužel ve druhé čtvrtině jsme nebyli schopni ubránit dva hráče, díky nimž se získala Roudnice před poločasem osmibodový náskok. Nástup do druhého poločasu jsme měli vynikající a během tří minut jsme soupeřův náskok smazali, ale nepodařilo se nám soupeři bodově odskočit a stav po třetí čtvrtině byl nerozhodný. Závěrečnou hru nervů jsme nezvládli. Soupeř byl důraznější v zakončení a podařilo se mu proměnit o ten jediný koš více než nám. Utkání jsme ztratili ale během celého jeho průběhu, kdy jsme udělali spoustu zbytečných ztrát, nefungovala spolupráce v útočné fázi, obranná činnost měla trhliny. Nervozita a neschopnost předvést jen o trochu odvážnější výkon, nám opět sebrala výhru.

BK SLUNETA Ústí n. L. - BA 2006 Roudnice n. L. 54:47  (17:4, 31:13, 40:30)

První polovina odvetného utkání ukázala, jaké hry jsme schopni. Soupeře, který s narůstajícím mankem vypadal již dost odevzdaně, jsme téměř do ničeho nepustili. V poločase jsme měli skoro dvacetibodový náskok. Ve třetí čtvrtině jsme soupeři dovolili tento náskok snížit na desetibodový a posadili ho herně opět do sedla. A v poslední čtvrtině jsme si opět zahrávali s výsledkem, protože soupeř se dostal až na dostřel tří bodů. Opět se dostala ke slovu naše nemohoucnost v útoku a slabá obrana. Naštěstí jsme se v závěru vzchopili a utkání dovedli do vítězného konce.

Vítězem dne ale byl náš soupeř, který si odvezl jedno vítězství, které nám může dost chybět. Opět nás srazila naše křehká psychika, nedokážeme předvést kolektivnější a efektivnější hru po delší časový úsek. Ale stále máme postup v našich rukách, i když cesta k němu je teď hodně trnitá.