Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Sluneta USK se posouvá na 4. místo

Během víkendu jsme zvládli dvě důležitá utkání a posunuli jsme se na 4. místo v tabulce, které nám zaručuje domácí výhodu pro první kolo play-off. V sobotu přijel tým Klatov, který se spoléhá na hru svých podkošových hráčů. Dobře se nám dařilo zacpávat vymezené území a rychlými protiútoky jsme trestali klatovské chyby. Celkem snadno jsme si došli pro výhru.

SLUNETA USK  x  BK Klatovy               81:58

Statistiky ZDE.

V neděli přijeli Domažlice, se kterými jsme se utkali v přímém souboji o 4. místo. Domažličtí přijeli v oslabené sestavě pouze v 6 lidech. Od začátku jsme nasadili vysoké tempo, kterému hostující tým v této sestavě nemohl stačit. Rychle jsme šli do vedení a už v poločase bylo o výsledku rozhodnuto.

SLUNETA USK  x  Jiskra Domažlice    80:50

Obě utkání jsme zvládli nad očekávání snadno, ale zejména v neděli nám to usnadnily absence v týmu hostů. Nicméně jsme předvedli dva soustředěné výkony, na které musíme navázat za dva týdny v Praze, kde se pokusíme překvapit jednoho z lídrů tabulky Vyšehrad a nebezpečné hráče Radotína. Děkujeme všem za podporu!

Muži B: Povinná výhra s Libercem

Páteční zápas s hosty z Liberce proběhl celkově v klidu a došli jsme bezpečně za výhrou. Liberečtí přijeli do Ústí v sedmi hráčích, což je takový jejich standard při venkovních zápasech. I s ohledem na počet hráčů jsme se snažili hrát rychlý basket a to se i celkem dařilo. Hosté se drželi na přijatelný rozdíl pouze do poločasu zápasu. Za Liberec nás zlobil atleticky vybavený Babak, který dal více než polovinu libereckých bodů. Jinak jsme ale vyhráli zcela zaslouženě.

SLUNETA Ústí nad Labem – USK Slavia Liberec 82 : 61 (24 : 18, 20 : 18, 18 : 5, 20 : 20)

SLUNETA: Sedlák 22 (4 x 3, 2/2), Anderla 17 (10/7), Bartoš 17 (1 x 3, 6/2), Zajíc 12 (6/6), Žalud 7 (2/1), Mudroch 4, Vágner 2 (4/2), Pecina 1 (2/1), Fiala 0
TH: 31/21 (67,7%)
Liberec: Babak 32, Mraček 12, Sviha 10, Bořek 5,...
TH: 12/6 (50,0%)
Rozhodčí: Bohata, Hendrych
Diváků: 30

Dívky U12 nestačily na Chomutov

V sobotu jsme sehráli v domácím prostředí dva zápasy proti děvčatům z Chomutova. Do prvního zápasu jsme vstoupily výborně, první čtvrtinu jsme vyhrály s poměrně velkým náskokem. Bohužel během druhého hracího období nám úplně vyhořela obrana a Chomutov tak nejen, že stáhl bodové manko, ještě si stihl vytvořit náskok.

Po vyrovnaném druhém poločase jsme bohužel prohrály o 4 body. Soupeř byl rozhodně k poražení. Zápas jsme si prohrály samy svými vlastními chybami.

V druhém zápase už holkám chyběly síly. Prohrály jsme skoro o 20 bodů a Chomutov si tak z Ústí odvezl dvě vítězství.

Dívky U11 v Chomutově

V neděli jsme pro změnu zajížděly na půdu Chomutova, tentokrát s kategorií U11. První soupeřem byl Baník Most, který jsme po trošku rozpačitém výkonu nakonec přehrály o 10 bodů a připsaly jsme si tak další vítězství do tabulky.

Poté nás čekal domácí celek. Čekaly jsme vyrovnaný boj. Baník totiž porazil Chomutov. Některým hráčkám už opravdu došel dech. Měly v nohách i sobotní zápasy (většina hráček hraje současně za U12 i U11). Celý zápas jsme se přetahovaly o každý koš. Bohužel závěr zápasu nám vůbec nevyšel. Zbytečné ztráty a spousta netrefených košů z jasných pozic nás stálo vítězství. Chomutov nám tak nadělil první porážku v letošní sezóně.

Léňa + Muška (asistent, fotograf a logistik dopravy) J

U14 extraliga dívek hlásí výsledky

V pátek jsme na domácí půdě přivítali celek Jičína ( pro nás velká neznámá). Na soupeře jsme vlétli s plnou polní a nedávali jim šance na obou stranách hřiště. V poločase jsme vedli 47:20, ale apelovali jsme na holky, aby nic nepodcenily ani ve druhé polovině utkání. Holky zahrály dle našich představ a do zápasu jsme mohli vypustit na naší palubovku i dívky z lavičky a na konečném skóre svítilo 90:53. Díky našim fanouškům za podporu a doufám, že se zápas líbil.

V neděli jsme zajížděli do Strakonic. Jako den a noc vypadalo nedělní utkání. Naše holky nepochopily snad vůbec nic. V prvním poločase si Strakonice doskočili, co chtěli, sbírali nám balóny a poločasové skóre bylo 50:11. Pravdou je, že jsme na lyžovačku poslali některé z opor družstva, ale proto se mohla ukázat děvčata z lavičky. Nic méně,  po poločasové bouřce v šatně jsme již částečně hru vyrovnali a snažili se i my o nátlakovou hru. Díky tomu utkání skončilo 79:33 ( druhá polovina 29:22). Pokud doma navážeme tam, kde jsme skončili, je soupeř hratelný. Doufám, že to tak holky budou vnímat. Děkuji rodičům za organizaci dopravy a potřebnou  podporu v publiku.

p.s. Draženko promiň snad ty " tvé Strakonice " doma porazíme :-)

Gary, Dráža a kočky U14

Dívky U13

Čtvrteční předehrávka s Lovosicemi skočila v obou zápasech výhrou. Naše holky měly lehce pomalejší start, ale pak se vše dalo do normálních kolejí. Obrana se zlepšuje, ale zakončení je stále měkké, nepřesné a ve velkém stresu. Holky raději doslova vrhnou balonem na koš, než aby se na chvilku srovnaly a zamířily.

V celku byl druhý zápas mnohem lepší. Jak po stránce útoku, tak obrany. Není se čemu divit, že jsme v obou zápasech vyhráli o hodně bodů. Děvčata z Lovosic měla velkou marodku a polovinu týmu tvořila děvčata z U11. I přesto to nevzdala a bojovala o každý bolon. Pro nás je na druhou stranu těžké zahrát pořádnou akci a vyzkoušet si nové věci, většinou se dalo zakončovat z rychlých protiútoků, nebo jedna na jednu. Těžší soupeři teprve příjdou, tak uvidíme, zda tréninky budou k něčemu.