Basket po víkendu

Úspěšně otevřely naše celky novou sezónu, mrkněte sami.

Muži B: Sezónu zahajujeme výhrou

Vstup do sezóny se nám povedl, ale nerodil se lehce. Domácí hodně omladili kádr a proti nám stál z velké části neznámý soupeř. Sportovní kariéru ukončily dřívější opory a ikony varnsdorfského basketu Voráček, Buben Novotný, Činka a další. Nenastoupil ani Vakulenko. Ani to však nevzalo tradiční silnou zbraň tohoto tradičního družstva a to je bojovnost. Mladíci byli velmi aktivní v obraně i na doskoku a nám to působilo velké starosti v průběhu celého zápasu. Na začátku jsme rychle vedli 4:10, ale domácí dokázali ještě do konce čtvrtiny obrátit ve svůj prospěch. To však bylo jejich poslední vedení. Jak se nám podařilo překlopit skore na naší stranu, tak jsme jej udržovali až do konce. Když už se zdálo, že máme zápas plně pod kontrolou a naše vedení bylo více než dvouciferné, tak domácí vždy dokázali bojovností stáhnout manko na rozdíl nějakých 4-6 bodů. Nakonec však rozhodly naše zkušenosti a zápas jsme dovedli do vítězného konce.

TJ Slovan Varnsdorf - SLUNETA Ústí nad Labem 66:78
body SLUNETA: Anderla 27, Bár 15 (3x3), Sedlák 13 (2x3), Sobotka 10, Fiala 6, Zajíc 4, Feigl 1, Andrenacci 0, Vágner 0
body Varnsdorf: Lehroch 20, Pasovský 16, Šišulák 9, Schilling 5, Strnad 5...
diváci: 70

U14 – chlapci

SLUNETA Ústí n. L. - BA 2006 Roudnice n. L. 80:67 (17:16, 38:25, 60:46)

Do prvního mistrovského utkání nové sezóny jsme vstoupili s odhodláním, ale zároveň s nervozitou. Nedařilo se nám proměňovat zpod koše. Zlepšení zejména v obraně přišlo ve druhé čtvrtině, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl třinácti bodů. Druhá polovina už byla jako na houpačce. Tak jak jsme byli úspěšní v útoku, tak jsme byli stejně děraví v obraně. Zub za zub. Třetí čtvrtinu jsme o bod prohráli, čtvrtou o bod vyhráli, takže konečný bodový rozdíl byl stejný jako v poločase. Důležité vítězství v zápase, ve kterém se na hřiště dostali všichni nominovaní.

SLUNETA Ústí n. L. - BK Kladno 88:57 (23:5, 44:17, 64:33)

V nedělním utkání jsme šli od začátku za vítězstvím. Po dobrém startu, kdy jsme soupeři dovolili v prvních dvou čtvrtinách jen 5 resp. 12 bodů, jsme výrazně polevili v obraně ve druhém poločase, kdy jsme obdrželi celkem 40 bodů. Udrželi jsme tak díky dobré útočné práci, stejně jako v sobotním utkání, jen náskok z prvního poločasu, místo abychom jej navýšili. Opět si však s chutí zahrála celá nominovaná sestava.

Dívky U14 přivezly z Varnsdorfu jasné vítězství

Slovan Varnsdorf – SLUNETA Ústí n.L.   24 : 87  (5:25 15:48 18:66)

V neděli 22. 9. 2019 jsme se vydali na výlet do blízkého Varnsdorfu. Soupeře jsme neznali, a tak se nedalo odhadnout, jak se zápas bude vyvíjet. Už od první minuty jsme naskočili s výbornou obranou a skvělým útočným rozpoložením, a tak jsme první čtvrtinu bez problému vyhráli 5:25. Druhá a třetí čtvrtina se nesla v podobném duchu a přes povolnější obranu jsme i tak urvali v každé čtvrtině vítězství. Čtvrtá čtvrtina se nesla v duchu všech zúčastněných a úspěšný vývoj zápasu nám dovolil rozdělit tým na 3 pětky a díky tomu si zahrála všechna děvčata poměrně stejný hrací čas.