Basket po víkendu

Výsledkový servis

Muži B

Další domácí porážka po slabém výkonu

Naše výkony jsou jako na houpačce. Po dobře odehraném zápase v Děčíně, kde domácí zlomili náš odpor až v závěru, jsme nedokázali navázat kvalitním výkonem doma proti Baníku Most. Opět jsme nastoupili v malé sestavě, protože naši dlouzí hráči (Vorlíček, Anderla) jsou zranění. Mostečtí přijeli v "plné polní" a od začátku využívali svou výškovou a váhovou převahu. Dokud jsme hráli rychle, tak jsme hráli vyrovnaný zápas. První čtvrtinu prohráváme o dva body (22:24). Vstup do druhého dějství nám ale nevyšel a hosté do poločasu zvyšují rozdíl na 11 bodů (30:41). Našich osm bodů za čtvrtinu dokládá, jak jsme v útoku zvolnili tempo a díky profesorské hře, která nám snad nikdy nešla, jsme dali šanci mosteckým odskočit.

Třetí čtvrtina nic nového nepřinesla. Když už to vypadalo, že se nadechne k náporu, tak hosté vždy dokázali odskočit a tak před poslední čtvrtinou jsme stále byli o 11 bodů pozadu (48:59). Poslední hrací období startuje naším tlakem. Agresivní celoplošnou obranou a rychlým přechodem do útoku jsme dokázali během 4 minut vyhrát úsek 10:1 a dotáhli jsme se na rozdíl dvou bodů (58:60). Zápas byl tedy v podstatě otevřený. Ale v takové situaci nám chybí zkušenosti. Po několika laciných chybách hosté znovu odskočili díky šňůře 0:10 a bylo po zápase. V samotném závěru si pak necháme jěště dát několik jednoduchých košů a zápas nakonec končí téměř debaklem. I když výsledek úplně neodpovídá průběhu zápasu, tak nakonec je výhra hostů zasloužená. Byli agresivnější a využili našich chvilkových výpadků.

Další utkání Severočeské ligy odehrajeme v pátek 30. 11. 2018 v Liberci s místními vysokoškoláky. Zápas začne v 19,30 v tělocvičně Na Harcově.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Baník Most 64 : 81 (22 : 24, 8 : 17, 19 : 17, 15 : 23)

SLUNETA: Sobotka 17 (3/1), Sedlák 16 (3 x 3, 5/1), Bár J. 12 (1 x 3, 6/3), Feigl 6, Fiala 6 (2 x 3), Bartoš 4 (6/4), Zajíc 2, Andrenacci 1 (2/1), Zikmund 0, Pecina nenastoupil

TH: 24/10 (41,7%)

Most: Čmolík 32, Rosenbaum 21, Csesznok P. 7, Plodek 6,...

TH: 31/22 (71,0%)

Rozhodčí: Josefus, Buršík

U19 chlapci

Chlapci U19 zažili doslova příšerný víkend. V sobotu na domácí palubovce uvítali tým BA SPARTA PRAHA. Náš vstup do zápasu začal poměrně úspěšně, ale brzo nám to vstouplo do hlavy a náš náskok byl dorovnán, s výsledkem první čtvrtiny 18:16. V dalších čtvrtinách kluci hráli vyrovnanou hru až do konce, kdy bylo skóre 61:59. Rozhodčí odpískal ve čtvrté čtvrtině, čase 0.0 s do konce utkání faul a poslal tak soupeře na trestné hody, které oba úspěšně proměnil. V dvojitém prodloužení se nám příliš dobře nevedlo. Zápas skončil výsledkem 76:83 pro soupeře.

V nedělním zápase se k nám přijel podívat tým BA ROUDNICE N.L. Zápas z naší strany vypadal, jak kdyby za nás hráli mladší žáci U14. Naše hra byla absolutně neřízená. Co se týče střelby, tak jsme se netrefili ani z pod koše, natož z větších vzdáleností.  Přístup některých hráčů byl tragický. Jediná pochvala patří Tadeáši Jindráčkovi za dobrou obranu. Zápas skočil 71:86. Kluci mají nad čím přemýšlet do dalších zápasů!

U13 chlapci

SLUNETA Ústí n. L. - Slavoj Litoměřice 67:34 (24:4; 34:14; 49:23)

Do utkání jsme vstoupili agresivně a s chutí hrát. Na skóre se to ihned projevilo a vytvořili jsme si po první čtvrtině slušný náskok. Ve druhé jsme byli trochu jaloví v zakončení a čtvrtina skončila smírně. Ve druhé půli jsme ještě něco málo k náskoku přidali a z utkání jsme odešli zaslouženě vítězně.

SLUNETA Ústí n. L. - Slavoj Litoměřice 61:31 (21:8; 33:17; 49:24)

Ve druhém zápase byla znát únava z prvního klání, ale i tak jsme nechtěli ustoupit z energické hry, která nám nesla ovoce. Vyplatilo se a zápas jsme vyhráli podobným rozdílem a s podobným průběhem jako předchozí.

V obou utkáních jsme udrželi nasazení a dařilo se nám, zejména v prvním zápase, soupeři sbírat míč a vyrážet do rychlých protiútoků. V jejich řešení a zakončení jsme nebyli úspěšní tolik, jak bychom si přáli, ale i tak jsme viděli mnoho pohledných akcí, které zasloužily potlesk. Tím i děkujeme početnému obecenstvu za podporu.

Péca & Sedlo & kluci U13

Liga dívek U15

doma jsme v sobotu přivítali Sadskou, která měla ještě teoretickou šanci na postup do extraligy. Do zápasu jsme vlétli v plné energii a rychle si vytvořili desetibodový náskok nad vosama ze Sadské. Do poločasu jsme vedli o 20 bodů a tak jsme mohli zapojit všechny hráčky. Konečný stav 96-46 hovoří za vše a tak jsme si zajistili postup do extraligy, která v Ústí nad Labem dlouho nebyla.

Druhý den jsme přivítali celek Jičína, který ještě nevyhrál. My nastoupili bez opor družstva ( někdo nemohl nastoupit pro nemoc a někdo oslavoval s babičkama :-) ) a tak mohli ukázat holky druhého sledu, co v nich je. Přesně se ukázalo, kde momentálně zaostávají, špatný návrat do obrany, doskok, komunikace mezi sebou. Začátek utkání byl výborný, ale pak se začaly ukazovat chyby holek, co moc nehrají. V poločase jsme holky na chyby upozornili a dali jim prostor i v druhém poločase vše napravit. Poločasové vedení 51-29 již moc nenarostlo a tak konečný výsledek 88-56 byl poslední tečkou tohoto domácího vystoupení v tomto roce.

Poslední vystoupení bude na venkovní půdě v Praze na USK a Slovance za 14 dní. a to rozhodne z jakého místa a s jakými vzájemnými výsledky postoupíme do extraligy.

Děkujeme divákům za podporu a těšíme se na další utkání.

Gary, Dráža a kočky U15

U13 dívky

V minulém týdnu odehrály děvčata z U13 hned 4 zápasy a všechny zvádly na výbornou. Nejprve jsme v úterý přivítali hráčky z Liberce, kterým jsme i přes spoustu zahozených nájezdů a střel nedali šanci a 2x jednoznačně vyhráli. V neděli nás čekal silnější soupeř a to dosud neporažený tým z Lovosic. Lovosické dívky spoléhají na několik šikovných holek, které jsou sice starší, nicméně na výjimku nastupují v kategorii U13. My jsme do obou zápasů vstoupili soustředěně, jelikož jsme si uvědomovali, že nás čeká o dost těžší soupeř než v týdnu. Holky si vzaly moje pokyny k srdci a první zápas jsme vyhráli 33:56. Upozorňoval jsem, že v druhém zápase se může vše otočit, nicméně opak byl pravdou. Holky předvedly výborný výkon na obranné polovině a dovolily soupeřkám nastřílet pouze 14 bodů a tak jsme i druhé utkání zvládli a posunuli se na druhou příčku. Pochvala všem za bojovný a nebojácn  ý výko  n. Pořád je na čem pracovat, nicméně můžeme jít do dalších zápasů s čistou hlavou a budeme chtít za 14 dní navázat na vítězství v domácím prostředí proti celku z Loun.

Fidži a holky U13

U15 – chlapci

BVK Holice - BK SLUNETA Ústí nad Labem

Komentář k zápasu od Petera Daška: "Kdyby náš výkon byl stabilně stejně kvalitní, jako naše silnější chvilky v tomto zápase, tak se dokážeme slušně popasovat s každým soupeřem..."

Synthesia Pardubice - BK SLUNETA Ústí nad Labem

Komentář k zápasu od Davida Pospíšila: "1. poločas byl hodně bídný, dělali nám problém hlavně soupeřovi fast breaky a proto jsme v poločase tak prohrávali. 2. poločas už byl lepší, začali jsme víc běhat, měli jsme útočné doskoky a začali jsme se srovnávat ve střelách a nájezdech."