Basketal po víkendu

Ale že to byl výživný víkend - béčko poprvé padlo doma, dvojité derby v Děčíně, holky U14 hodně potrápily favorita a spousta dalšího...více info v našem výsledkovém servisu.

Muži B: Není to dobré

Špatným výkonem jsme se prezentovali při domácím utkání s Baníkem Most. A přitom začínáme skvěle, v páté minutě vedeme 16 : 6. Pak jsme jako obvykle v této sezóně „zvadli“ a hosté nás začali přehrávat. Ve třetí minutě poslední čtvrtiny vedou 68 : 59 a s námi to nevypadá vůbec dobře. Bereme si oddechový čas a po něm během tří minut srovnáváme skóre (68 : 68). Pak je výsledek vyrovnaný do poslední minuty utkání a stavu 79 : 79, bohužel poslední koše z trestných hodů zaznamenávají pouze hráči Baníku. Pro připomenutí, na domácím hřišti jsme naposledy mistrovské utkání prohráli 14. 3. 2014 o dva body se Slavojem Litoměřice (75 : 77).

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Baník Most 79 : 83 (21 : 17, 22 : 27, 13 : 20, 23 : 19)

SLUNETA: Žalud 20 (4 x 3, 4/2), Pištěcký 20 (1 x 3, 11/7), Zajíc 13 (1 x 3, 6/4), Vorlíček 12, Andrenacci 6 (1 x 3, 4/3), Bartoš 5 (1 x 3, 2/2), Svoboda 2 (2/2), Fiala 1 (4/1), Zikmund 0
TH: 33/21 (63,6%)
Most: Rosenbaum 19, Tůma 16, Čmolík a Plodek po 10,...
TH: 38/19 (50,0%)

Junioři U19 prohráli na Vyšehradě, ze Žižkova přivezli vysoké vítězství

V sobotním utkání jsme se utkali s domácím Sokolem Vyšehrad. Nepovedl se nám vstup do utkání a v páté minutě jsme prohrávali rozdílem deseti bodů (12:2). Bylo to především naším zoufalým zakončením. Domácí hráči byli agresivnější a kralovali v doskoku pod oběma koši. Během utkání jsme se nedostali ani jednou do vedení a vždy když to vypadalo, že jsme se střelecky chytli, tak přišlo několik hloupých chyb a domácí nám opět odskočili. Náš výkon byl nesoustředěný. Sokol vyhrál zaslouženě. V utkání jsme stříleli pouze 4 TH domácí hráči 21 TH.

Do nedělního utkání nastoupila úplně jiná Sluneta. Velmi dobrá obrana našich hráčů nutila domácí k chybám v rozehrávce, které jsme dokázali potrestat. Dařily se nám rychlé protiútoky. Stav po 1 čtvrtině 17:30. Domácím se podařilo do půli ještě snížit na rozdíl 12 bodů, ale to bylo z jejich strany vše. Ve druhé polovině utkání jsme navyšovali skóre až na třicetibodový rozdíl. Velmi dobře zahrál Martin Wágner 26 bodů, 18 doskoků. Pochvalu ale zaslouží za toto utkání všichni hráči. Doufejme, že v následujícím dvoukole podáme dobrý výkon v obou utkáních.

Bároš, trenér

U17 – dívky

Basket Pastelka MB x Sluneta Ústí n/L  40:58

V sobotu zajížděla děvčata z týmu U17 ke svému zápasu do Mladé Boleslavi. S tímto soupeřem jsme se ještě nepotkali. Hned úvod do zápasu nám nevyšel, ale dostatečně včas jsme zareagovali a nenechali jsme si soupeře utéct na větší než čtyř bodový rozdíl. Celá čtvrtina se nesla spíše nervozitou a to hlavně na útočné polovině u obou týmů. Ve druhé čtvrtině jsme celou hru zrychlili a na soupeře jsme si během této čtvrtiny vytvořili náskok 25:16. Po poločase jsme rozhodli o našem vítězství. Vycházeli jsme z naší agresivní obrany a proměňovali rychlé protiútoky. V této čtvrtině jsme dovolili soupeři pouze 4 body a jejich koš zatížili 23 body. Poslední čtvrtina se dohrávala již za rozhodnutého stavu a tak jsme si odvezli první vítězství v sezóně.

TJ Lokomotiva Liberec x Sluneta Ústí n/L  44:55

O den později jsme jeli na půdu Liberce, kterého velmi dobře známe a věděli jsme, že nás zřejmě čeká těžší utkání, ale chtěli jsme potvrdit sobotní vítězství.

Vstup do úvodní čtvrtiny nám opět nevyšel a celý první poločas se také od toho odvíjel. Skóre se přelévalo na obě dvě strany a žádný tým nedokázal odskočit svému soupeři. Proto také skóre v poločase bylo v náš prospěch pouze o 4 body. Po poločase, jsme chtěli opět, jako v sobotu zvýšit naší agresivitu v obraně. Vstup do třetí čtvrtiny nám vyšel a hnedka jsme Liberci odskočili na rozdíl 14 bodů, který jsme postupem času, jak ve třetí, tak i ve čtvrté čtvrtině navyšovali a po zbytek posledních pár minut zápasu drželi na rozdílu více, jak deseti bodovém. Díky tomu jsme si připsali druhé vítězství během tohoto víkendu.

Mates, trenér

Ženy

B. Jablonec n. N.     -     Sluneta Ústí n.L.     63:50 (17:16 35:26 53:36)

Zápas s Jabloncem jsme začali dobře a v úvodu jsme vedli 7:2, bohužel po prostřídání jsme přestali plnit obranné úkoly a soupeřky nás dotáhly. Ve druhé a třetí čtvrtce jsme přidali pouhých 10 bodů v útoku, čímž Jablonec výsledkově odskočil. Jabloneckým vycházelo skoro vše a my jsme se na každý bod pořádně nadřeli. V poslední čtvrtině jsme se ještě pokusili o obrat, kdy jsme stáhli 17ti bodové manko na pouhých 5 bodů, ale bohužel došly síly a zápas jsme rupli. Věřím, že na domácí palubovce soupeřům porážku oplatíme.

BK Brandýs n.L.     -     Sluneta Ústí n.L.      42:67     (8:19 29:41

37:54)

V Brandýse jsme odehráli utkání v lepším standardu, soupeř nás potrápil akorát ve druhé části, kdy jsme polevili v obraně a dostali 21 bodů. Po té  již holky postupně navyšovaly náskok a dovedly zápas do úspěšného konce.

Váňa, trenér

U13 – chlapci

Velmi důležitá utkání jsme odehráli s týmem U13 v Děčíně. Bohužel jsme zvládli jenom jedno. Na naše svěřence nejspíše dolehla důležitost zápasu a úvod první utkání vůbec nezvládli a už po první čtvrtině bylo vlastně po zápase. Když prohrajete úvodní osmiminutovku zápasu 14:0, tak už se s tím pak těžká dá něco dělat. Naštěstí se nám podařilo dohrát zápas s lepší formou a připravit se tak na druhé střetnutí. Do druhého zápasu se stejným soupeřem už nastoupilo družstvo, které známe. Kluci bojovali, nevypustili žádný souboj – nutno podotknout, že sudí připouštěli tvrdší hru, ale oba soupeři se s tím dokázali srovnat. V tomto zápase se nám nepříjemně zranil Dáňa Dvořák, který byl při nájezdu ošklivě faulován a si při nekontrolovaném pádu zlomil ruku, po delším přerušení, během něhož byl Dáňa ošetřen, jsme si řekli, že zápas dohrajeme a vybojujeme ho právě pro Dáňu, a tak se také stalo. Druhý zápas jsme vybojovali týmovým výkonem a poctivou a tvrdou prací na obou polovinách hřiště. Za což chlapce chválíme, ovšem pokárat je musíme za hodně špatný vstup do prvního zápasu….

Žampi, Sush a Ladzy, trenéři

U14 - dívky

Dva soupeři z opačných pólů tabulky čekali na naše děvčata. V sobotu jsme přivítali na domácí palubovce Prosek, který přijel jenom s 8 hráčkami, náš soupeř doposud nepoznal chuť vítězství a zůstalo tak i po střetnutí s námi. Děvčata si s chutí zahrála a na hřiště se podívaly všechny hráčky. Důležitější střetnutí nás ovšem čekalo v neděli, kdy přijela Slovanka, která doposud každému soupeři nadělovala rozdílem třídy. A i když soupeř přijel bez své nejlepší hráčky, nebyli jsme favoritem utkání. Ovšem v našich svěřenkyních se probudilo opravdu lví srdíčko a bojovaly na 250%. Zásluhou jim bylo, že jsme dokázali držet krok s favoritem zápasu. I když jsme tahali celý zápas za kratší konec, tak jsme nic nevzdávali. Soupeř nám ve třetí čtvrtině sice utekl až na 25 bodů, to když holky přestaly plnit naše pokyny. Bohužel až příliš pozdě si hráčky uvědomily, co po nich chceme. Závěr zápasu byl pak téměř z říše snů, najednou bylo na hřišti jenom jedno družstvo, naše holky zapnuly na ještě vyšší rychlost a soupeř byl najednou bezradný a z propastných 25 bodů byla nakonec porážka o 14 bodů, což před zápasem čekal málokdo. Nebýt hloupého výpadku ve třetí a v úvodu čtvrté desetiminutovky, mohli jsme favorita zaskočit a porazit, a že dnes k poražení byl. Každopádně chválíme holky za bojovnost!

Naďa a Vláďa, trenéři

U12 – dívky

Jedna výhra, jedna prohra. To je výsledek dnešního (sobotního) dopoledne proti BK Baníku Most. Ve žlutém dresu bohužel chyběly kapitánka týmu Salaková a Hnízdilová které jsou nemocné. Ovšem na to se nemůžeme vymlouvat, i tak jsme myslím měli velmi silnou sestavu, která měla obstát v obou zápasech.

V prvním i ve druhém zápase jsme velmi skomíraly na obraně, špatných přihrávkách a neschopnosti dát jednoduché koše ze samostatných nájezdů, či přímo zpod koše, když nás nikdo nebránil. Kdybychom daly polovinu z oněch sto procentních košů, tak mohl výsledek vypadat jinak.  Ale dost těch kdyby! Pokusíme se pro příští zápasy dostat do větší pohody a holkám přidat trochu na sebevědomí.

Co je stále dobré, že i tak zůstáváme na špici tabulky. Holky se s mojí pomocí vypiplají na trénincích o další schůdek, který nám snad přinese méně chyb a klidnější hru.