Basketbal po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Po vodě dva body nevezeme.

V labském derby byl posílený domácí tým lepším celkem a zaslouženě zvítězil. Naše mužstvo po celé hrací období od počátku prohrávalo a jen ojediněle se dokázalo přiblížit ve skóre soupeři. Se sestavou se trenér Mirek Bár snažil točit, ale optimální složení ne a ne nalézt. Zatím nám naprosto chybí klid při střelbě a celkově při hře na útočné polovině hřiště a naopak naše obranné snažení je dosti chaotické, což soupeř (zejména Žáček) okamžitě trestal. Bohužel s alespoň průměrnou formou se zatím nepotkala většina našeho týmu. Ale budeme se snažit s tím něco udělat:-).

BK Horejsek Děčín  -  SLUNETA Ústí nad Labem 73 : 58 (22 : 15, 19 : 17, 15 : 12, 17 : 14)

Děčín: Žáček 22, Malý 13, Trbola 10, Kout 8,….
TH: 25/14 (56,0%)
SLUNETA: Fiala 18 (3 x 3, 2/1), Feigl 12 (1 x 3,12/7), Sedlák 12 (2 x 3), Zajíc 7 (6/3), Vorlíček 3 (3/1), Pecina 2, Jeřábek 2, Výborný 1 (2/1), Bár J. 1 (2/1), Bartoš 0
TH: 29/14 (48,2%)
Rozhodčí: Šikner, Sutr
Diváků: 50

U14 – dívky:

Sluneťačky U14ky hlásí dvě vítězství z Litoměřic :-) a tím dál bojují o možnost hrát vyšší soutěž a zúčastnit se republiky.

V sobotu jsme se utkali s místním "B-týmem", který má perspektivy v nižší soutěži U13 a nenechával nám nic zadarmo. Nás mrzí spousta neproměněných šancí z podkoše a ztrát, ale zkušenostmi jsme dokráčeli k vítězství 93-51. Do zápasu jsme poprvé začlenili již dvě posily z Děčína a holky se chytly svých šancí a určitě byly platným článkem mužstva.

V neděli nás čekal "A-tým", který v sobotu porazil o bod Chomutov (to nám hrálo do karet), a tak šlo o hodně. Naše družstvo nebylo úplně kompletní, ale bojovalo a rvalo se o každý kus palubovky. Podpora divácká byla vyrovnaná a naše děvčata již ve čtvrté čtvrtině nepustila domácí družstvo do vedení a tak jsme si připsali důležité vítězství 64-57.

Trenéři Gary a Dráža.

Dívky U17

SLUNETA Ústí n/L – Lokomotiva Karlovy Vary  32:47

V sobotu odpoledne se rozběhla soutěž dívkám U17. Ve svém prvním ligovém zápase přivítala soupeře z Karlových Varů. Od začátku utkání bylo jasné, že zápas bude velmi vyrovnaný. My jsme se snažili vycházet ze zabezpečené obrany a vyrážet do rychlých protiútoků. V první polovině zápasu se nám tato taktika dařila a tak jsme šli v poločase do šatny s mírným vedením 4 bodů. Bohužel ve třetí části soupeř zvýšil agresivitu a také produktivitu do koše a my jsme naopak zapomněli na to, co nám vycházelo v prvním poločase a navíc naše produktivita do koše byla velmi špatná. Díky tomu soupeř ve třetí části utekl na rozdíl více, jak desetibodový, který jsme již nedokázali smazat.

Gratuluji k vítězstvím Karlovým Varům.

SLUNETA Ústí n/L – TJ Sokol Kladno  46:74

V neděli nás čekal soupeř, se kterým jsme se více, jak rok nesetkali. Věděli jsme o soupeřově síle, která byla opřena o děvčata se zkušenostmi z mistrovství republiky ze žákovských kategorií. Do zápasu jsme šli s tím, že nemůže vůbec nic ztratit a pouze všechny mile překvapit.

První perioda nám vyšla a vcelku úspěšně jsme trestali chyby soupeře. Díky tomu rozdíl mezi soupeři byl 3 body. Ve druhé části kladenští zvýšili obrátky, jak v útoku, tak v obraně a my jsme si vybrali, jako o den dřív vybrali slabší chvilku a tu soupeř dokázal využít. V poločase bylo skóre 22:37. Ve třetí části Kladno ukazovalo svou kvalitu a úplně rozhodli o svém vítězství, kdy si vytvořili rozhodující náskok – 25 bodů. V poslední čtvrtině opět, jako v první části se nám dařilo vycházet ze své hry, ale bohužel již bylo o vítězi rozhodnuto.

Gratuluju Kladnu k zaslouženému vítězství a také bereme tento zápas, jako zkušenost, ze které budeme snad těžit v budoucnu.

Mates

U14 – chlapci

K sobotnímu utkání přijel náš klasický rival z Děčína. Zápas byl ze začátku velmi vyrovnaný, ale ke konci první čtvrtiny si hosté vybudovali mírný náskok, který během zápasu navýšili a porazili nás 45:62. Určitě se našim klukům nedá vyčíst bojovnost, ale bohužel soupeř byl tentokrát nad naše možnosti.

V neděli jsme hráli již v 9:00 s Varnsdorfem. Byl to úplně jiný zápas a soupeři jsme hned od začátku ukázali naši sílu. A zápas jsme vyhráli 97:33.