Basketbal po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Po dlouhé době jsme prohráli s USK Liberec

Poslední prohra s týmem USK Slavia Liberec už je hodně zapadlá prachem (12.3.2006), ale v pátek vysokoškoláci našli pomyslnou prachovku. Na zápas jsme odjížděli v 7 lidech. Už je to tak trochu koloritem letošní sezóny, i když ani plná sestava leckdy nemusí být výhodou (prohra v Lounech). Tak ale pojďme trochu komentářem zápas projít. Nevstoupili jsme úplně špatně a první čtvrtinu hodně útočného utkání jsme vyhráli 23:24. Vypadalo to docela dobře, hráli jsme rychle do protiútoku a také agresivně do koše 1 na 1. To nám vycházelo a domácí jen těžko hledali, jak bránit. Pak ale přišel asi rozhodující moment dalšího průběhu. Jako tradičně jsme se trápili na čáře trestného hodu. Do poslední minuty poločasu vstupujeme za stavu 45:43 pro domácí, ale naše šestky 4/0 a domácí naopak 4/4 + úspěšná střela za 3 body znamenají mírný liberecký náskok v půli utkání. Navíc úspěšný domácí vstup do 3. čtvrtiny znamená definitivní odskok. Po třech hracích obdobích prohráváme už o 13 a v poslední části nám síly definitivně dochází. Domácí si vyhrát zasloužili. Byli agresivní na doskoku a podpořili svůj výkon velmi dobrou střelbou ze střední i dlouhé vzdálenosti.

USK Slavia Liberec - SLUNETA Ústí nad Labem 95 : 77 (23 : 24, 30 : 21, 23 : 18, 19 : 14)

Liberec: Babák 19, Šviha 18, Janota 17, Mraček a Plášil po 12,….
TH: 19/12 (63,2%)
SLUNETA: Feigl 25 (2 x 3, 13/5), Bár Jakub 19 (1 x 3, 6/6), Výborný 14 (2 x 3, 6/2), Andrenacci 7 (1 x 3, 2/2), Bartoš 6 (8/4), Fiala 6, Jelínek 0
TH: 35/19 (54,3%)
Rozhodčí: Šikner, Hošek
Diváků: 15

Ženy

BC Benešov     -     SLUNETA Ústí n.L.     58:41     (16:3 31:10 43:26)

V sobotním zápase v Benešově nám v první půli nevyšlo zhola nic. Projeli jsme ji rozdílem 21 bodů, což jsme se pokusili zvrátit a stáhli skóre na 13 bodů, nicméně soupeř a ani rozhodčí nám více nedovolili.

MK Technic Tišnov     -     SLUNETA Ústí n.L.     56:68 (11:22 21:43 34:58)

Nedělní zápas byl opakem sobotního. Ve 3/4 se nám dařilo jak v obraně, tak i v útoku a až v poslední části hry jsme polevili a dovolili soupeři stáhnout na výsledných 12 bodů.

Váňa

Junioři U19 v posledních dvou venkovních utkáních neuspěli

V sobotu jsme zajížděli do Prahy na Spartu. V této sezóně jsme se utkali se Spartou již po čtvrté a v předešlých třech utkáních jsme zvítězili. Možná i proto si naši chlapci mysleli, že i tentokrát v pohodě zvítězí. Bohužel tentokrát jsme byli všude pozdě a naše obrana jako by neexistovala. Domácí nás přehrávali jednoduchými náběhy pod koš a jejich jednoduchá akce hoď a běž na nás vyšla asi 20x. Bylo vidět, že přístup k utkání byl tentokrát velmi špatný.

BA Sparta – SLUNETA Ústí nad Labem 78:58 (16:11, 35:31, 61:46)

V neděli jsme jeli do Liberce a i tentokrát platilo pravidlo domácího vítězství. V tomto zápase už to byli opět naši hráči, kteří bojují o každý míč. Utkání bylo od začátku do konce vyrovnané a rozhodla až koncovka ve které byli domácí šťastnější. Bohužel jsme nemohli plně využít zraněného pivota Wagnera a nepohlídali jsme si domácí stolek, který již na začátku druhé čtvrtiny signalizoval našemu kapitánovi Pepovi Pokornému 4 osobní chyby. (Podle technického zápisu měl 2 fauly). Po naší reklamaci rozhodčí opravili jen jeden faul. A ten druhý pak chyběl v závěru utkání, kdy po vyfaulování Pokorného domácí otočili skóre ve svůj prospěch. V poslední minutě jsme( lavička) obdrželi TCH a nesportovní faul. Zajímavostí bylo, že v takto vyrovnaném utkání stříleli domácí 28 trestných hodů !!!!!( 28/18) My pouze 4 trestné hody ( 4/2).

Kondoři Liberec – SLUNETA Ústí nad Labem 78:74 (14:13, 36:35, 57:53)

Bároš

U17 – dívky

SLUNETA Ústí n/L x ASK Lovosice 61:53

V sobotu jsme odehráli první z víkendových zápasů proti Lovosicím. Setkali se soupeři, kteří jsou v opačných pólech tabulky, ale hra tomu bohužel neodpovídala.

Vstup do zápasu nám vyšel a rychle jsme se ujali vedení, ale soupeř začal postupně dotahovat. Tento trend vydržel i ve druhé časti a proto v poločase jsme vedli pouze o 3 body. Ve třetí čtvrtině jsme zvýšili agresivitu v obraně a soupeři jsme odskočili na rozdíl více jak deseti bodový. V poslední periodě jsme si v jednu chvíli vybrali slabší chvilku, ale včas jsme se probrali a zareagovali jsme a díky tomu jsme slavili první vítězství o víkend.

Díky domácím příznivcům našeho týmu.

ASK Lovosice x BK SLUNETA Ústí n/L 38:40

V neděli jsme hráli druhý zápas proti Lovosicím a to zase na jejich půdě. Do zápasu jsme šli s tím, že víme, co očekávat od soupeře a nepřekvapil. Bohužel jsme se přizpůsobili hře soupeře a od toho se odvíjel zápas, jak v sobotu, tak i v neděli.

Hned úvod utkání ukázal, že naše střelecká potence v tomto zápase nebude na vysoké úspěšnosti. První čtvrtinu jsme vyhráli, ale ve druhé čtvrtině jsme polevili v obraně a dali dvou hráčkám soupeře prostor ke střelbě. Které byli jediné schopné vystřelit z dálky. Do třetí časti jsme šli s tím, že budeme vycházet z naší agresivní obrany, ale stále jsme se hledali, jak v obraně, tak i v útoku a Lovosice nám v jednu chvíli odskočili na deseti bodový náskok, ale opět jak v sobotu jsme se včas probrali a začali jsme bránit a díky tomu jsme se postupně dotáhli zpátky na soupeře. Do poslední deseti minutovky jsme šli s tím, že chceme stále vycházet z obrany a pořád hrát, co nejrychleji naší hru. Skóre se přelévalo na obě dvě strany a nikdo nedokázal udělat rozhodující krok. Na štěstí jsme v poslední tří minutách trefili pár střel z venku a dokráčeli k druhému vítězství nad Lovosicemi o víkendu.

Gratuluju děvčatům k oboum výhrám a děkuji rodičům a dalším příznivcům našeho týmu za podporu po celý víkend a soupeři blahopřeji k předvedenému výkonu.

Mates

U13 - chlapci

Velmi kvalitní dvojzápas jsme odehráli v Děčíně, ba co víc, podařilo se nám doslova urvat jednu viktorku v prodloužení, a to hned v tom prvním zápase, ve kterém jsme celou dobu tahali za kratší konec, ale chlapci ze sebe vydali vše a odměnou jim byl úsek, když se blížil konec zápasu, kdy jsme nepustili domácí Děčín za půlku a několika útočnými doskoky jsme dokázali potrápit Válečníky a nakonec i vsítit několik důležitých košů, které vedly k vyrovnání. Euforie ze závěru základní hrací doby se přenesla do nastavení, ve kterém jsme si vybojovali kýženou výhru. V druhém zápase se už rozehrál nejlepší hráč domácích, kterého jsme dokázali v prvním střetnutí pokrýt a Děčín se dostal do vedení a to si pak udržoval po celý zápas. Chlapcům bych chtěl pogratulovat k výbornému nasazení a samozřejmě i výhře.

Žampi, Sush a Ladzy

U14 – děvčata

Po delší zápasové odmlce jsme se konečně dočkali také pořádného zápasu. Páteční střetnutí s Kladnem bylo sice jasnou záležitostí pro nás, ale na holkách byla vidět obrovská chuť hrát a jsem rád, že nasazení zůstalo po celou dobu, i když jsme měli jasný náskok už po první čtvrtině. V sobotu k nám do haly zavítala Arma, která dokázala porazit i první celek USK, takže bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Ovšem naše děvčata se s neutuchající energií a chutí hrát vrhla i na tohoto soupeře, a i když Arma několikrát vymazala náš náskok, my jsme vždy ve správnou dobu zabrali a opět odskočili a nakonec si dokráčeli i pro druhé víkendové vítězství. Holkám patří pochvala za předvedený výkon a chuť hrát.