Basketbal po víkendu.

Víkendová utkání zakončilo áčko parádním výkonem proti Prostějovu, ale jak si vedly ostatní celky?

Ženy

SLUNETA Ústí n. L.     -     MK Technic Tišnov     76:50 (18:18 43:30 54:39)
První víkendové utkání jsme začali zvolna a čekali, že se vyhraje samo.Výšková převaha nám hrála do karet, nicméně agilní soupeřky nám zatápěly svým pohybem. Po zlepšení důrazu v obraně jsme postupně začali náskok navyšovat, kde nás především trápila naše nepřesná střelba z pod koše.

SLUNETA Ústí n. L.     -     BC Benešov      72:42     (22:9 37:18 58:29)

Po porážce v Benešově jsme do zápasu vlétli naplno hned v úvodu. Agresivní obranou jsme soupeřky udrželi na poločasových 18 bodech a tím vytvořili rozhodující náskok. Vyzdvihnul bych především týmovou hru, kdy každá z holek dala nějaký ten bod a hra nebyla závislá na 3 hráčkách.

Resumé z víkendu vychází z tréninku. Pokud se sejdeme ve větším počtu, rozumně potrénujeme a je nás na zápas více jak 8, hrajeme pohledný a bojovný basket.

Váňa

Junioři U19 – dvě vítězství na domácí palubovce

V sobotu jsme se utkali v tělocvičně na kolejích se sokolíky z Vyšehradu. První čtvrtina byla vyrovnaná. Ve druhé čtvrtině jsme dobrým doskokem pod vlastním košem a agresivní obranou soupeři odskočili na poločasových 41:24. V této části hry se střelecky prosazoval Michal Sedlák, který 4x proměnil tříbodovou střelu. Ve zbytku utkání jsme udržovali náš náskok a s chutí si zahráli všichni hráči na lavičce. Po tomto vítězství to máme s Vyšehradem v této sezóně 2:2 na utkání, avšak s lepším skórem pro nás.

SLUNETA Ústí nad Labem – Sokol Vyšehrad 73:56 (13:14, 41:24, 60:45)

V neděli jsme hráli na Slunetě s posledním a už sestupujícím týmem tabulky Sokolem Žižkov. Podařil se nám vstup do utkání. Hosté měli v první čtvrtině velký problém s naším zónovým presem. První čtvrtinu jsme vyhráli rozdílem 21 bodů (35:14). I proto šel do sprchy náš nejvyšší hráč Martin Wagner, který nastoupil do utkání ne zcela fit. V dalším průběhu utkání dostali spoustu času na palubovce všichni hráči. Žižkov nás převyšoval především pod košem, kde jsme vzhledem k naší výšce neměli moc šancí na doskok. I proto byl zbytek utkání vyrovnaný. Tímto vítězstvím jsme vyhráli skupinu. Poslední utkání této sezóny nás čeká v neděli 9. dubna 2017 od 10.00 hodin na kolejích UJEP. Bude to derby proti Děčínu.

SLUNETA Ústí nad Labem – Sokol Žižkov 84:68 (35:14, 55:34, 69:52)

Bároš

U17 - dívky

Sokol Dolní Počernice - SLUNETA Ústí n/L 59:37

V neděli jela děvčata U17 ke svému zápasu do Prahy a přesněji k soupeři z Dolních Počernic. Věděli jsme přesně, co nás čeká a chtěli jsme vycházet ze své hry a hlavně z obrany. Bohužel se tak nestalo a poslední tři zápasy nám to nefunguje na hřišti. Nehrajeme, co jsme hráli a to co nás zdobilo pár zápasů zpátky.

Vstup do zápasu se nám povedl a vedli jsme 4:0, ale to bylo poprvé a naposled, co jsme byli ve vedení a od té doby jsme byli všude o krok později, někdy o dva a někdy i o víc. V obraně jsme nebyli schopni skoro vůbec nikoho ubránit, soupeř měl až neskutečné množství útočných doskoků a nebyli jsme absolutně vůbec agresivní v obraně 1 na 1. V útoku jsme hráli chvílema, jako abychom se moc nezpotili. Nebyl žádný pohyb, jak s míčem, tak bez míče a postupně jsme zkoušeli, co vydrží deska v hale a soupeř nás zaslouženě trestal a jejich vedení narůstalo. Až poslední čtvrtina přinesla zlepšený výkon, ale soupeř měl dostatečný náskok a dokráčel k zaslouženému vítězství.

Gratuluji soupeři k výhře a děkuji všem, co děvčata přijela podpořit.

Mates

U13 – chlapci

Minulý dvojzápas v Děčíně a ten o tomto víkendu byly téměř totožné, akorát s tím rozdílem, že před 14 dny jsme dokázali v prodloužení zvítězit, ale tentokrát o bod prohrát. Druhý zápas byl v obou případech jasnou záležitostí pro Děčín, což zapříčinila mentální nevyzrálost našeho týmu. Každopádně jsme rádi za velký pokrok, který naši hráči dělají a zlepšují se zápas od zápasu.

Žampi, Sush a Ladzy

U14 – děvčata

Velkou show předvedla naše děvčata v nedělním utkání se soupeřkami z Karlových Varů. Hosté cítili šanci, jelikož nám chyběly dvě hráčky základní sestavy, a tak do zápasu vlétli opravdu po hlavě a náš tým působil v prvním poločase zaskočeně a nepadalo moc košů, z čehož pramenil poločasový výsledek 20:22. O poločase jsme promluvili našim svěřenkyním do duše a do druhé půle nastoupilo úplně jiné družstvo a najednou to šlo, holky zařadily ještě větší rychlostní stupeň, využily toho, že soupeř byl hodně odstoupený a začaly střílet i z větší vzdálenosti,  ba co víc, začaly i dávat. Dvě trojky Anežky Hozákové pak „nakoply“ celý tým k vynikajícímu výkonu v obraně, a když se dařilo i v útoku, byl z toho najednou rozhodující náskok už po 30 minutách 50:31. Za trenéry putuje velká pochvala všem hráčkám, protože každá si odvedla svou práci. Takový basket bavil i diváky, kteří se dívkám po zápase odvděčili velkým a zaslouženým potleskem.