Basketbal po víkendu

Rozsáhlý výsledkový servis.

Muži B: 25 minut na vítězství nestačí

Naše skvělé představení trvalo přesně 25 minut. Vedli jsme 57 : 37 a byla to hra, kterou jsme předváděli v minulých sezónách. Pak se bohužel nezaviněně zranil do té doby náš nejlepší hráč na hřišti Petr Feigl (zranění ruky a vypadá to bohužel na dlouho) a naše hra se rozsypala jako domeček z karet. Hosté nám za patnáct minut nasázeli neskutečných 53 bodů a o vítězi bylo rozhodnuto.

BK Baník Most  -  SLUNETA Ústí nad Labem 90 : 83 (13 : 18, 15 : 25, 33 : 23, 29 : 17)
Most: Plodek 21, Rosenbaum 21, Csesznok 20, Hach 10,….
TH: 30/16 (53,3%)
SLUNETA: Zajíc 21 (2 x 3, 3/3), Sedlák 20 (4 x 3, 4/4), Výborný 11 (1 x 3, 4/2), Vágner 9 (2/1), Feigl 8 (5/4), Fiala 6 (4/2), Bartoš 4 (4/2), Pecina 4
TH: 26/18 (69,2%)
Rozhodčí: Bohata, Doksanský
Diváků: 40

U11 na vítězné vlně

V neděli zahájily svou druhou sezónu naše nejmladší mini U11. Hned na úvod nás čekal rival z Litoměřic, kterého jsme loni nedokázaly ani jednou porazit. Po velmi dramatickém a náročném boji jsme nakonec byly tím štastnějším týmem a zvítězily jsme rozdílem jediného bodu, kdy vítězný koš vstřelila v poledních vteřinách zápasu Amálka Kolaříková. Litoměřický Slovan jsme udolaly 34:33.

Dalším soupeřem byl tým Děčína, složený převážně z chlapců. Zápas měl nečekaně hladký průběh a naše děvčata zvítězila 67:6.

Po prvních vydařených zápasech se zdá, že se karta obrátila a holky se ocitly na „druhé straně barikády“- tedy na té vítězné. Dva roky práce začínají být znát a pokrok je opravdu veliký. Holky zaslouží pochvalu za bojovnost. Všechny dostaly příležitost ukázat, co v nich je a většina se zapsala do střelecké tabulky- mnohé z nich daly první body ve svém basketbalovém životě. Velké díky patří rodičům, kteří se přes kopečky vydali v hojném počtu a zejména v prvním zápase vytvořili bouřlivou atmosféru.

Potkala nás však i jedna nepříjemnost v podobě zranění Aničky Burdové, která si po nepříjemném pádu zlomila levé předloktí a skončila na operačním sále. Kosti už má srovnané a my ji přejeme brzké uzdravení.

Doufáme, že v příštích zápasech navážeme na nedělní výkony a připíšeme si další vítězství.

Léňa

Dívky U19

SLUNETA Ústí n./L. – Sokol Dolní Počernice  68:45

V sobotu k nám přijel soupeř z Dolních Počernic, kterého známe z minulých sezón a věděli jsme, co můžeme očekávat. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a úvodní čtvrtinu vyhráli o 9 bodů. Ve druhé časti soupeř změnil obranný systém, který mu přinesl úspěch. Proto se dokázal dotáhnout pouze na dva body v poločase. Do druhého poločasu jsme zvýšili agresivitu a také změnili obranný systém a pomalu, ale jistě jsme se vzdalovali soupeři na dostatečný rozdíl, který rozhodl o našem vítězství v tomto zápase.

Gratuluju děvčatům k vítězství.

SLUNETA Ústí n/L – Sokol Nusle B  52:60

V neděli k nám zavítal soupeř z Nuslí. Věděli jsme, že nás čeká absolutně jiný soupeř než v sobotu a to se také potvrdilo. Na rozdíl od sobotního zápasu jsme nevstoupili dobře do zápasu a hned úvodní čtvrtina byla pod taktovkou hráček z Nuslí. Ve druhé periodě jsme se již vyrovnali s obranou soupeře a naopak jsme také přitvrdili v obraně, ale stejnak byl soupeř ve vedení i v půlce zápasu. Do třetí části jsme zkoušeli různé obranné systémy, které by dostali soupeře pod tlak a chvílemi to vycházelo. Dostali jsme se na dostřel pouhých 4 bodů, ale bohužel pak jsme si vybrali slabší v útoku, kdy jsme neproměnili jasné šance a na to soupeř reagoval. Zbytek zápasu jsme zvýšili agresivitu a bojovnost, ale bohužel soupeř vždy na naše body měl odpověď.

Gratuluji soupeřovi k vítězství a také děkuji všem divákům, kteří podpořili děvčata, jak v sobotním, tak i v nedělním zápase.

Mates

Junioři U19 vezou dvě důležitá vítězství z Prahy

V sobotu jsme se utkali v brzkých ranních hodinách v Praze se sokolem Vyšehrad. Utkání bylo v první půli vyrovnané. Po přestávce jsme díky velmi dobré obraně a úspěšným střelám z dlouhé vzdálenosti začali navyšovat skóre na naší stranu až na konečný dvacetibodový rozdíl.

V neděli odpoledne jsme se střetli s rezervou GBA. Utkání bylo velmi tvrdé a bylo v něm vidět hodně házenkářských zákroků. Po celé utkání jsme měli mírný náskok, ale domácí hráči i díky výškové převaze do posledních minut nic nevypustili a neustále chtěli otočit skóre na svoji stranu. Tři minuty před koncem čtvrté části byl stav 59 : 62. Koncovku jsme zahráli mazácky a šňůrou jedenácti bodů dotáhli utkání do zaslouženého vítězství 59 : 73. Všichni hráči zaslouží za předvedené výkony pochvalu. Po čtyřech utkáních jsme na prvním místě tabulky.

Bároš

U11 B

Hráči U11 B se s dvojicí trenérů Tomáš Vobrátil a Daniel Brzák vypravili v neděli do Mostu ke svému prvnímu basketbalovému utkání v životě. Dva výborné hráče jsme si vytáhli teprve na podzim z přípravky, ostatní v ní byli ještě na konci loňské sezóny. Soupeřem měli být stejně staří kluci Mostu, pro něž to bude rovněž první soutěžní klání, už při rozcvičce a pohledu na soupeře ale bylo jasné, že má v kádru víc než dost hráčů, kteří hrají i za starší kategorie a určitě to není jejich první zápas. Kluci byli ze začátku hodně vyjukaní a překvapení rychlostí utkání, která je úplně jiná, než na tréninku, přesto jsme za stavu 10:0 reagovali vůbec prvním soutěžním košem. O hlavu či dvě vyšší a starší hráči soupeře byli ale pochopitelně silnější a rychlejší, a tak narostl výsledek prvního zápasu až na 112:11. I přes několik slziček, které ukáply v šatně po prvním utk  ání, n  astoupili kluci do druhého zápasu a bylo znát, že se učí opravdu rychle. Ač nám soupeř povolil už jen 6 bodů, kluci hráli bojovně, vrhali se po míči a učili se s každou další minutou a každým dalším útokem. Výsledek 111:6 je sice krutý, ale někdy je lepší dostat hned na začátku pořádnou nálož, aby kluci viděli, že samo se nic neudělá a že musíme pracovat na spoustě věcí, než vyhrát utkání, které nám nic nedá. Jako trenéři jsme maximálně spokojení s výkonem všech hráčů, kteří to i s vědomím, kdo proti nim stojí, nezabalili a rvali se i za rozhodnutého stavu o každý míč. V dalším utkání už nám snad přisoudí soupeře na naší úrovni, aby si kluci také užili pocit z výhry, protože za svůj včerejší výkon a odhodlání jsou pro nás vítězové už teď. Víme, na čem pracovat a věříme, že už to bude jen a jen lepší.

Most - SLUNETA U11 B 112:11 a 111:6.

Dan

U13 - dívky

V sobotu 14. 10. holky U13 odehrály vcelku suverénní utkání proti holkám z Teplic. Oba zápasy vyhrály bez větších nervů, ale z pohledu diváka si myslím, že nešlo o pěknou podívanou.

Na takového soupeře, jakým byli Teplice, se měla hrát klidnější hra. Asi 10 samostatných nájezdů bez koše mluví za své! Místo klidu jsme bezhlavě útočili na koš a hra neměla žádný koncept. Více jsem potřebovala, aby holky hrály hru, hoď a běž, kde by se holky musely více roztáhnout. A nekončila by většina útoků v chumlu pod košem.

Výhra pěkná, některé holčiny se více rozehrávají v takových to utkáních. Na druhou stranu jako celku nám tyto zápasy moc nedávají. Pokud nebudeme zkoušet, co se naučíme na trénincích, pak silnější soupeři zůstanou silnějšími.

Zambi

U15 – dívky

Na první výhru stále čeká i tým děvčat U15. Bohužel se nyní potýkáme se špatnou formou a zlepšení nepřinesla ani víkendová utkání. Nemohu říci ani slovo o tom, že by holky nebojovaly, bohužel v některých chvílích nedokázaly zachovat chladnou hlavu a klidnou ruku v zakončení, a to nakonec rozhodlo. Čím více o zápase přemýšlím, tím více se mi do hlavy dere myšlenka, co jsme mohli udělat pro lepší psych. pohodu v zápase a v té souvislosti se mi neustále zjevuje jeden důležitý ukazatel: mít pomlácené holky a zároveň 20 faulů na svém kontě už o poločase (oproti soupeřově 10), to je divné. Víc se o tomto tématu nebudu rozohňovat. Výsledkem všeho je, že jak Strakonice, tak Pelhřimov si od nás odváží cenné výhry a my musíme dál pracovat, abychom se zlepšili.