Basketbal po víkendu

Tým U11B si o víkendu připsal první vítězství v sezóně! Gratulujeme! Přinášíme Vám přehled i ostatních zápasů.

U17 – dívky

Lokomotiva Liberec - SLUNETA Ústí n. L. 23:55 (5:15 11:31 17:43)

V sobotu jsme zajížděli k večernímu zápasu do Liberce, kde nás čekal velmi známý soupeř z Lokomotivy.
Hnedka úvodní čtvrtina ukázala ráz celého utkání. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a soupeři jsme odskočili na deseti bodový náskok, který jsme postupně stále navyšovali. Všechny čtvrtiny se hrály podle našich not a mohli jsme pošetřit pár sil pro nedělní utkání v Mladé Boleslavi.
Díky tomu jsme dokráčeli k prvnímu vítězství za tento víkend.

Pastelka MB - SLUNETA Ústí n. L. 46:61 (6:13 17:32 27:40)

V neděli jsme cestovali k zápasu do Mladé Boleslavi. Kde nás čekal daleko jiný soupeř než v sobotu.
Do první čtvrtiny jsme vstoupili dobře a vyhráli jsme ji, ale nebylo to, co jsme chtěli a hlavně jsme měli problémy v obraně, které bohužel přetrvaly po celý zápas. Ve druhé části jsme zlepšili pohyb v útoku a dokázali jsme využít volných střel a hry 1 na 1. Proto jsme v poločase vedli 15-ti bodovým náskokem. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme definitivně soupeře zlomit a rozhodnout o našem vítězství. Ale proti nám hrála jiná Mladá Boleslav než v prvním poločase, možná vliv spacího víkendu. Daleko agresivnější a s cílem ještě se poprat o vítězství. Třetí část jsme zaslouženě prohráli a soupeř nás hlavně trestal z našich ztrát. Poslední čtvrtině jsme se probudili a opět jsme se vrátili k naší hře a hlavně na obranné polovině a díky tomu jsme si mohli připsat i druhé vítězství o víkendu.

Gratuluju děvčatům k vítězstvím v obou zápasech a také děkuji rodičům/divákům v obou zápasech, jak na naší straně, tak i soupeřově. Zvláštní poděkování patří penzionu Agáta ve Žďáru u Mnichova Hradiště, kde jsme strávili sobotní noc mezi zápasy.

Mates

Chlapci U 11B slaví první vítězství

Víkendový turnaj pro tým U 11B přinesl konečně tolik očekávané vítězství. Čekali jsme sice přesně opačný průběh zápasů, ale naši radost to samozřejmě nijak neumenšilo.

Více jsme si věřili na béčko Děčína, se kterým jsme sehráli před dvěma měsíci celkem vyrovnaný zápas, ale Válečníci přijeli posíleni několika zkušenějšími a hlavně většími borci. Takže v úvodním zápase jsme ještě nezvítězili, ale přesto jsme, hlavně v první půli, několikrát vystrčili drápky.

A druhý zápas s Louny to přišlo. Od první minuty jsme se do soupeře zakousli jako buldoci, po čtyřech minutách vedeme 8 : 0, kluci bojují jako lvi. Po celý zápas jsme si udržovali vedení, které po skvělé třetí čtvrtině narostlo až na 14 bodů. Pak nám začali trochu docházet síly, pár hráčů chybělo pro zranění, přesto jsme velkou bojovností naši první výhru uhájili. Takže skóre 39 : 30, velká pochvala všem hráčům za nasazení v obraně.

Chceme moc poděkovat rodičům za podporu, k prvnímu vítezství v sezóně nás hnalo skvělé publikum.

Zajda a Naďa

U12 – dívky

Bojujeme s Liťákem. Dnešek byl v trochu zpomalené atmosféře. Litoměřice byly bez tréninku, kvůli prázdninám a bylo to znát. Bohužel naše holky se přizpůsobily tempu Litoměřic. Což bylo dost na škodu. Myslím, že byla možnost trochu vyrovnanějšího zápasu.

Nic naplat. Každý zápas je pro nás malou výhrou. Učíme se, alespoň doufám. Nic nevzdáváme, hlavy svěšené nejsou a holky zápasy stále baví. Bojují každý zápas, to je dobře. Moc jiných soupeřů nemáme, chyby jsou tedy podobné. Chybí tvrdé zakončení háček a klid na hřišti (vyhazování, koncovka).

Proti Litoměřicím nám chybí už jen poslední zápas na domácí půdě. Snad se bude jednat o vyrovnanější zápasy. To bude naší výhrou!

Zambi

U13 - chlapci

Dvojzápas v Chomutově jsme zvládli na jedničku a odvezli si tak dvě vítězství čtyřicetibodovým rozdílem. První zápas jsme využili k nácviku obrany 1 na 1 a neslo to ovoce, kluci s chutí bránili, útok sice trochu pokulhával a chyběla nám přesnější ruka v zakončení, ale i tak jsme vyhráli rozdílem třídy. Ve druhém zápase jsme pak pilovali zdvojování, které nám už tolik nešlo, i tak jsme dokázali opět jasně zvítězit, i přes větší počet obdržených bodů.