Basketbal po víkendu

Výsledkový servis po víkendu.

Ženy

Basketball Nymburk B - SLUNETA Ústí n. L. 73:32 (16:9 31:16 55:23)

Úvod v Nymburku nám nevyšel a když už jsme se přiblížili ve druhé části hry na 4 body, tak přišlo zranění Gabči, bez které pod oběma koši začaly dominovat soupeřky. Nymburk na nás točil 11 hráček s chutí do hry a jejich agresivní přístup, především při doskoku, kdy jsme schytávali jednu ránu za druhou, nás poslal do kolen. V závěru se ještě zranila Léňa a Jíťa. Další utkání jsme odložili, jelikož nemělo význam jet ve 4 do Poděbrad.

Váňa

Junioři U19 – vysoká výhra v derby s Děčínem

V neděli jsme odehráli poslední utkání v této sezóně. Na domácí palubovce jsme přivítali v derby sousední Děčín. Děčín už přijel jako čerstvě zachráněný v lize U 19 a tak se čekal uvolněný basketbal. Do utkání nastoupilo 7 našich hráčů. Chyběl Wagner, Hromádka, Zajíc, Basty a Beran. Stav byl vyrovnaný pouze do čtvrté minuty první čtvrtiny. Pak si domácí hráči otevřeli na palubovce střelnici a během čtyř minut jsme odskočili hostům na rozdíl 15 bodů.  V první čtvrtině jsme dali šest trojek! Stav po první části byl 28:12. Hosté se v útoku trápili a v obraně nestačili pokrývat naše rychlé protiútoky a střelce z trojkových pozic. Během druhé čtvrtiny jsme navýšili až na poločasových 48:27. Do druhé poloviny utkání vstoupili děčínští hráči agresivně se snahou ještě něco s utkáním udělat. Donutili nás k několika chybám a podařilo se jim snížit skóre. Nám, ale opět zafungovala střelba za 3 body a během prvních tří minut třetí čtvrtiny jsme dali tři trojky a tím definitivně zlomili odpor hostujících hráčů. V poslední minutě se vrátil na palubovku po těžkém a dlouhém zranění Vojta Čech.  V tomto utkání jsme zaznamenali 12 trojek! Chtěl bych poděkovat fanouškům za povzbuzování v letošní sezóně a těšíme se na tu příští, kdy budeme chtít hrát o co nejlepší umístění.

Bároš

U17 - dívky

SLUNETA Ústí n/L x Pastelka Mladá Boleslav - 51:54

V sobotu k nám přijel soupeř z Mladé Boleslavi. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání, protože všechny předchozí jsme vyhrály, ale nebylo to nikdy nic snadného a přesně to i platilo.

V úvodu utkání se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a nikdo si nevytvořil více, jak čtyř bodový náskok. Do druhé čtvrtiny jsme šli s tím, že chceme zvýšit agresivitu v obraně a přinutit soupeře ke chybám, ale bohužel jsme herně propadli a vytvářeli moc technických chyb. Zvlášť v posledních dvou minutách v této periodě. Mladá Boleslav si vytvořila zasloužený 14 bodový náskok v poločase. Do druhé části utkání jsme šli, že chceme zlepšit pohyb v útoku a také jsme změnili obranný systém, který na soupeře fungoval a postupně jsme začali smazávat náskok mladoboleslavských. Až na rozdíl dvou bodů. Bohužel koncovku zvládl zkušeněji tým ze středu Čech.

Gratuluju soupeři k vítězství.

SLUNETA Ústí n/L x TJ Lokomotiva Liberec - 71:51

V neděli jsme nastoupili k poslednímu domácímu zápasu v soutěži proti týmu z Liberce. Chtěli jsme vycházet ze hry, kterou jsme předvedli v sobotu ve druhém poločase proti Mladé Boleslavi.

První čtvrtina navázala tam, kde jsme končili v sobotu. Hned od prvních minut jsme diktovali tempo a první čtvrtinu zaslouženě vyhráli rozdílem 12 bodů. V tempu jsme pokračovali i do půlky druhé periody a kdy jsme zvýšili náskok na rozdíl 25 bodů. Pak přišel absolutně nesmyslný zkrat v našich hlavách a úplně jsme opustili to, co nám do té chvíle vycházelo. Začali jsme panikařit v útoku a obstřelovat koš z nesmyslných pozic a také se k tomu přidali i zbytečné ztráty. Proto jsme šli do šatny za stavu 34:32. Do druhé půlky jsme šli s tím, že se vrátíme k naší hře a postupně si zase začneme brát zpátky náskok, který jsme promarnili. Obě čtvrtiny jsme vyhráli o 10 bodů a tím i dokráčeli k vítězství v posledním domácím zápase.

Gratuluju k vítězství děvčatům před velikonočním turnajem v Ostravě a rodičům/fanouškům našeho týmu za podporu o víkendu.

Mates

U14 – dívky

Oba víkendové zápasy jsme zvládli a s přehledem zvítězili,  v tom prvním, na Kladně, dokonce rozdílem třídy a o 109 bodů. Pozitivní byl přístup všech hráček k obraně, jelikož nevypustily jediný míč, i když jsme vedli o „parník“. V nedělním zápase už to takové usměvavé nebylo, naše hráčky si myslely, že to půjde zase samo a nekoncentrovanost se ukázala v útočné fázi, nástřel jsme měli opět na 100 bodů, ale zápas skončil 66:36 v náš prospěch, což je sice fajn, ale herní projev nebyl rozhodně takový, jaký bychom očekávali.

Naďa a Vláďa

U13 – chlapci

Odevzdaný a nekoncentrovaný výkon jsme podali v Děčíně v posledním dvojzápase s tamními Válečníky. V těchto dvou utkáních už v podstatě o nic nešlo, protože ani v případě dvou našich vítězství bychom na národní finále nepostoupili. Chlapci si asi řekli, že když o nic nejde, tak nemusím hrát, nijak jinak si to nedokážeme vysvětlit.