Basketbal po víkendu

Výsledkový servis

Muži B: Nejlepší výkon sezóny

Už v Mostě jsme měli vyhrát, ale vrátili jsme to hostům i s úroky. Aktivní a dynamickou hrou od prvních minut zápasu, tím se vyznačoval náš páteční výkon. Dobrá střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti (až na ty trestné hody!!!), spolu se snahou o rychlý přechod do útoku a slušná obrana, to vše mosteckým odebíralo hodně sil a kazilo náladu. Tři minuty před koncem hrací doby, kdy vedeme 102 : 65, umožňujeme hráčům Baníku nepatrně vylepšit rozdíl ve skóre.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Baník Most 104 : 76 (28 : 27, 29 : 12, 24 : 15, 23 : 22)

SLUNETA: Sedlák 23 (5 x 3, 1/0), Fiala 19 (4 x 3, 3/1), Zajíc 14 (1 x 3, 4/3), Hálek 14 (5/2), Bár J. 10 (1 x 3, 2/1), Žalud 8 (1 x 3, 4/3), Bartoš 8 (1 x 3, 4/3), Andrenacci 6 (1 x 3, 2/1), Pecina 2, Jeřábek 0 (2/0)
TH: 27/14 (51,2%)
Most: Belimov 24, Tůma 18, Plodek 9, Dvořák 8,...
TH: 24/14 (66,7%)
Rozhodčí: Šikner, Sutr
Diváků: 30

SLUNETA USK – První venkovní prohra

V oslabené sestavě v počtu osmi hráčů jsme vyrazili na východ do Mariánských Lázní a Rokycan. V sobotu jsme dokázali uspět, v neděli nám však došly síly.

První zápas na palubovce Mariánek jsme odstartovali velice dobře. Domácí předváděli laxní obranu a my je dokázali trestat z volných pozic. Rychle jsme si vybudovali dvouciferné vedení a vypadalo to jednoduchý zápas. Ovšem jsme se nevyhnuli hernímu výpadku, náš soupeř přitvrdil v obraně a my naopak povolili. Z 20bodového rozdílu se náskok ztenčil na pouhých 5. Včas jsme ale zabrali a dokázali v pohodě zápas dovést do vítězného konce.

BK Mariánské Lázně – SLUNETA USK              82:93

V neděli posíleni o Lukáše Růžičku jsme hráli na hřišti jednoho z lídrů a ze začátku se nám podařilo Rokycanské zaskočit. Dobrou obranou a rychlou hrou dopředu jsme se ujali vedení, nicméně Rokycanští se srovnali, postavili zónovou obranu a do poločasu skóre otočili a vedli o 3 body. Zóna nám dělala velké problémy a v kombinaci s naší (ne)potencí z dálky jsme začali rychle ztrácet. V posledních minutách jako bychom rezignovali úplně a nechali jsme domácí natáhnout rozdíl až na téměř třicet bodů.

SKB Rokycany – SLUNETA USK                          89:62

Zejména v obraně velice špatný víkend, ale jedna výhra je určitě důležitá. Čeká nás další zájezd do Benešova a Písku, kde musíme předvést lepší výkony.

Beny

U17 - holky

Dne 13. ledna jsme vyjeli na zápasový spací víkend do Plzně a Klatov. V sobotu jsme se utkali s prvním týmem tabulky, kterým je Plzeň. Po první čtvrtině jsme prohrávali o 6 bodů (21:15). Druhou čtvrtinu jsme vyhráli a do šaten jsme odcházeli s jednobodovou ztrátou (33:32). Ve druhém poločase třetí čtvrtiny soupeř přitlačil v obraně, díky tomu získával míče z našich hloupých ztrát a tím si vytvořil náskok 10 bodů. Ve čtvrté čtvrtině si soupeř náskok pohlídal a později i navýšil na konečný rozdíl 20 bodů (61:81). Ještě ten večer jsme vyrazili do Klatov, kde jsme se také ubytovali a druhý den jsme i proti nim odehráli zápas. Od začátku jsme měli problém s přechodem na útočnou polovinu, soupeř nás presoval a díky tomu získával míče - po první čtvrtině (22:10) . Druhou čtvrtinu jsme prohráli pouze o bod (12:11). Ve třetí čtvrtině soupeř pokračoval v těsné obraně a tak čtvrtinu prohráváme (33:9) stav (67:30). Druhý poločas jsme byli obklopeni fauly, což se prokázalo ve čtvrté čtvrtině, kdy se 3 z našich hraček vyfaulovaly. Domů tedy odjíždíme s prohrou (90:43).

Body Klatovy : Krišková 15 (4/4), Nováková 6, Slivková 5 (1x3, 2/1), Krejčová 5 (1/3), Lukešová 4, Hájková 4 (4/2), Kunclová 3 (1x3), Herišerová 1 (2/1)

Body DBaK : Krišková 18 (4/3, 1x3), Žižková 16 (4/4), Kunclová a Frišová po 8, Krejčová 6 (1x3, 4/1), Lukešová a Nováková po 2, Slivková 1 (2/1)

Holky U17

U12 – kluci

BK SLUNETA Ústí nad Labem - BA Tygři Louny 74:22 (15:6, 38:7, 51:21)

BK SLUNETA Ústí nad Labem - BA Tygři Louny 68:29 (25:6, 44:8, 52:17)

Kluci Slunety dokázali, že od prvních dvou zápasů v Lounech nateklo z Ohře do Labe poměrně dost vody, a že jsou od té doby o trochu vyzrálejším a sebevědomějším týmem, než ve zmíněných utkáních v září. Bylo to patrné na našem herním projevu, který byl v sobotu odvážnější a týmovější. Obě vítězství byla výrazná a zasloužená. Byli jsme příjemně překvapeni několika individuálními výkony některých našich borců, ale nebudeme vám tady prozrazovat jejich jména, aby jim to nestouplo do hlavy. Avšak nebojte, oni se to od nás dozví :-)

Péca a Kafe

U14 chlapci
Vysehrad: Zacatek zapasu se nam vydaril, ale bohuzel v prubehu posledni ctvrtiny jsme soupere podcenili a museli jsme jeste zabrat,aby jsme utkani dovedli do vitezneho konce a zapas jsme vyhrali 71:61.
Nedelni utkani bylo zcela v nasi reziji a soupere jsme k nicemu nepustili. Vyhodou utkani bylo ze si vsichni mohli zahrat dostatek minut a vsem hracum se podarilo skorovat, konečný výsledek: 76:43.