Basketbal po víkendu

Že áčku se o víkendu nedařilo již víme, ale jak na tom byly naše ostatní celky?

Muži B: Dva body zůstávají doma

V nepříliš pohledném zápase porážíme oslabený Varnsdorf. Hosté vedli pouze dvakrát a to hned na začátku 5 : 0 a pak v šesté minutě 15 : 11. Z naší strany byla hra dosti neurovnaná a několikrát jsme dovolili hostům výrazně stáhnout náš již značný náskok, např. na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny (ze stavu 72 : 46 na 76 : 65) a znovu ke konci zápasu. Zajímavostí je, že všichni hráči obou týmů, kteří se objevili na palubovce, zaznamenali nějaký bod.

SLUNETA Ústí nad Labem – TJ Slovan Varnsdorf 94 : 75 (27 : 17, 20 : 16, 27 : 24, 20 : 18)

SLUNETA: Pištěcký 27 (2 x 3, 11/7), Vorlíček 16 (1 x 3, 11/3), Andrenacci 12 (6/4), Feigl 11 (1 x 3, 2/0), Výborný 9 (1 x 3, 3/2), Vágner 8 (4/4), Fiala 5 (1 x 3, 2/2), Svoboda 4, Jeřábek 2
TH: 39/22 (56,4 %)
Varnsdorf: Činka 12, Šišulák 10, Vakulenko 9, Zamrzla 9,….
TH: 25/14 (56,0 %)
Rozhodčí: Neuman, Josefus
Diváků: 20

Junioři U19 pokračují na vítězné vlně

Již páté vítězství v řadě a z toho tři z venkovní palubovky!

V pátek večer jsme jeli do Prahy na Vyšehrad k dohrávanému utkání ligy U 19. Předešlá 2 utkání letošní sezóny jsme se sokolíky prohráli vždy o 7 bodů. Tentokrát se nám ale podařila dokonalá odplata. Během utkání jsme již vedli rozdílem 30 bodů, a tak si s chutí zahráli všichni hráči. Od začátku se nám dařila střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti a především doskok pod vlastním košem. Nedovolili jsme domácím hráčům opakované útoky a po doskoku jsme rychlým úspěšným zakončením navyšovali skóre. Výhra o 20 bodů z Vyšehradu je překvapivá, ale po předvedeném výkonu naprosto zasloužená.

Sokol Vyšehrad - SLUNETA Ústí nad Labem 64:84 (16:20, 24:46, 41:65)

V sobotu nás čekalo derby v Děčíně. V posledním vzájemném utkání jsme před pěti týdny na palubovce Děčína prohráli s velmi oslabeným domácím celkem. Tentokrát jim chyběl pouze zraněný Andrle, nám Sobotka, Čech a Urbančík. Bohužel po několika minutách hry se ukázalo, že zranění našeho klíčového hráče Pepy Pokorného je vážnější, než jsme doufali. Vzhledem k nastalé situaci jsme museli sáhnout ke změně obrany. Při osobce by nás vysocí děčínští pivoti přehrávali, a proto jsme začali hrát zónu. Tento tah nám vyšel, domácí nebyli schopni dát jedinou trojku. Celkové skóre připomínalo utkání minižáků 43: 53. Utkání pro diváky bylo opravdu nepěkné, ale derby je derby a vítězství z Děčína se počítá. Našim hráčům děkuji za předvedené výkony a přístup k utkání.

BK Děčín – SLUNETA Ústí nad Labem 43:53 (21:15, 28:27, 37:40)

Bároš

U12 - dívky

V sobotu zápas odehrán. Holky si zahrály. Doma jsme vyhráli. Diváci snad spokojeni. Na příště budeme zase připraveni.

Konkrétně v zápase s Chomutovem mě velmi potěšily přihrávky, holky se v mnoha případech viděly a byly z toho krásné přihrávky ke koši. Ovšem zakončení u koše už nebylo tak pěkné, jako zmíněné přihrávky. Se zakončením se potýkáme dlouho, holky se v něm příliš unáhlují. V tomto zápase naštěstí potřebných bodů z koncovek nebylo tak třeba jako jindy, nicméně pro lepší příští na tom budeme stále makat. Dále chválím za záda, už byly více používány, tedy se něco do hlav nacpalo.

Zambi

U17 - dívky

SLUNETA Ústí n/L x BCM Sokolov 61:55

V sobotu 25. 2. se utkaly děvčata U17 doma proti Sokolovu. Věděli jsme, co můžeme očekávat od soupeře a také, že to nebude jednoduchý zápas.

Od první až do poslední minuty jsme si nedokázali vytvořit dostatečný náskok, abychom zápas v klidu dohrávali. V úvodní čtvrtině jsme vycházeli ze zajištěné obrany a vyráželi do rychlého protiútoku a k tomu jsme přidali i pohyb v útoku, tento trend vydržel i ve druhé části hry. Díky tomu jsme v poločase vedli 15cti bodovým rozdílem. Ve třetí čtvrtině jsme polevili v aspektech, které nám fungovali v prvním poločase a soupeř přidal na agresivitě a hlavně vycítil šanci na zdramatizování utkání i proto se dokázal vrátit do hry. Poslední čtvrtina byla o bojovnosti, a kdo z týmů se bude více chtít poprat o vítězství. Naštěstí jsme koncovku zvládli a díky tomu si připsali vítězství.

Gratuluji děvčatům k vítězství a děkuji rodičům/divákům za podporu pro děvčata při zápase. Přeji všem hezké prožití jarních prázdnin.

Mates

U13 – Chlapci

Vzhledem ke kvalitě obou týmů se po dohodě klubů budeme nyní střetávat pouze s Děčínem a nutno podotknout, že tyto zápasy jsou pro nás velkou školou, což ukázala i víkendová utkání. Našim borcům nelze vytknout, že by snad nechtěli, snaha rozhodně byla, ale soupeř byl v prvním i druhém utkání a jasně nás přehrál. Další zápasy nás čekají za 14 a nás čeká hodně práce, abychom dokázali zakončit pod tlakem a proti lepším soupeřům, než jsme byli zvyklí.

Žampi, Sush a Ladzy

U14 – dívky

Dva zápasy našich slečen byly na programu tento víkend, resp. v pátek a v sobotu. Díky začínajícím prázdninám nám chyběly čtyři hráčky ze základní rotace, ale naštěstí jsme si dokázali poradit a obě utkání jasně vyhráli. Soupeř měl sice kvalitní hráčky, ale poněkud se trápil v zakončení, čehož jsme využili a po dobré obraně jsme vyráželi do smrtících rychlých protiútoků. Pochvala holkám za bojovnost.