Basketbal po víkendu

Jak si vedly naše celky o víkendu si můžete přečíst v následujícím přehledu článků od trenérů a trenérek.

SLUNETA USK: Víkend jako přes kopírák

Sobotní prohra o 3 body a nedělní výhra nám může trochu připomínat minulý víkend a z nás se stávají odborníci na promrhané koncovky.

V sobotu jsme klasicky přepálili start a první čtvrtinu vyhráli 15:24. Ve druhé čtvrtině Rokycany stáhli na tříbodový rozdíl do poločasu. Potom začala přetahovaná o každý bod, na jejímž konci byli šťastnější domácí hráči. Nám se zápas vůbec nepodařil v obraně, 80 obdržených bodů je opravdu hodně. Velké problémy nám dělal Jakub Velenský, který opět ukázal neskutečný přehled ve hře a přesnou ruku.

SKB Rokycany  x  SLUNETA USK    80:77

Statistiky

V neděli jsme se museli obejít bez Honzy Dvořáčka, který měl zápas za prvoligové Litoměřice. Při absenci dalších podkošových hráčů Burdy, Musela a Klemsy nás tedy nečekalo vůbec nic lehkého. Do problémů s fauly se během zápasu dostal také Ondra Vízek a hlavně na obranném doskoku to bylo znát. Ukázali jsme ale, že i tak se dokážeme porvat s vyšším a méně pohyblivým Berounem. Ačkoliv jsme museli bojovat do poslední minuty, vyrovnanou koncovku jsme nedopustili (díky bohu) a odvážíme si z Berouna cenné vítězství.

BK Beroun  x  SLUNETA USK          48:61

Statistiky

No a za 14 dní už konečně hrajeme první dvě kola II. ligy doma. J Ale už tuto středu nás můžete vidět v poháru proti prvoligové Plzni! Přijďte nás podpořit od 20:00 do kolejní tělocvičny na Klíši.

Beny

U13 – dívky

Dívky U13 potvrdily v sobotu doma proti Lovosicím roli favoritek a jednoznačně vyhráli obě utkání a to v prvním 127-18 a ve druhém 122-11.
Vyzkoušeli jsme si různé varianty, zahrála si všechna děvčata a snad si to i užili. Osudové kilo padlo a na šampus se můžeme těšit od Davidů a Humlů :-) . Děkuji za podporu divákům a ikdyž se hrálo na jednu branku, snad si sobotní odpoledne užili i oni.

Gary a Dráža, trenéři

U12 - chlapci

Další miniturnaj mají za sebou naši chlapci U12 a opět to byla jednoznačná záležitost pro SLUNETU. Naši soupeři Teplice a Chomutov nedokázali klást odpor a oba zápasy jsme vyhráli jednoznačným rozdílem.

Žampi, Sush a Ladzy, trenéři

U11 – dívky

Děvčata v sobotu nastoupila do prvních zápasů v sezóně. První zápas proti Litoměřicím byl zpočátku vyrovnaný, ale v průběhu se ukazovaly větší zkušenosti soupeře a zápas skončil 49:20 pro tým z Ltm. V druhém zápase to bylo už jednoznačné. Převážně chlapecký tým Roudnice přehrál naše holky 110:8, ale i přes velký bodový rozdíl holkám nechyběla bojovnost a snaha. Na trénincích zapracujeme na nedostatcích, aby příští zápasy byly zase o něco lepší.

Gabča a Léňa, trenérky

U17

Královští sokoli - BK SLUNETA Ústí n. L. 71:65 (14:16, 31:39, 50:54)

Kolařík 28 (TH 9/6), Urbančík 10 (6/5), Zajíc 8, Houngbedji 6, Fichtner 5, Čech 3 (2/1), Hahn 2, Šimek 2 (2/2), Beran 1 (2/1), Kalvoda 0.

Víkendový zájezd byl pro nás úspěšný jen z poloviny. V sobotním utkání jsme první dva body získali až ve čtvrté minutě, ale soupeř na tom nebyl o nic lépe, měl na kontě jeden. Od té chvíle jsme byli celou dobu ve vedení, a to až dvanáctibodovém. Ačkoliv naše obrana byla děravá, vždy jsme dokázali soupeři odpovědět i v útoku. Ve třetí čtvrtině se náš náskok začal ztenčovat. Pět minut před koncem utkání jsme jej ztratili definitivně a soupeř šel do mírného vedení, které už přes naši jalovost v obraně i v útoku udržel.

BK Loko Trutnov - BK SLUNETA Ústí n. L. 44:61 (6:13, 19:24, 31:37)

Čech 19 (TH 4/1), Bár 15 (6/4), Zajíc 14 (2/1), Urbančík 9 (6/3), Kalvoda 3 (2/1), Houngbedji 1 (2/1).

Po krátkém předzápasovém zhodnocení předešlého zápasu a vyjasnění dalších pravidel chlapci nastoupili do utkání v Trutnově s odhodláním a touhou odčinit hradecký nezdar. Naše obrana od prvních minut vypadala proti včerejšku konečně jako obrana. Soupeřovy clony jsme dokázali daleko lépe řešit, nedovolovali jsem průniky do koše a nutili jejich střelce k těžkým střelám. To vedlo k našemu nejlepšímu výkonu v obraně za poslední roky. Takto musíme pracovat v obraně v každém zápase, to je stav, kam se musíme dostat. V útoku jsme předvedli týmový výkon a dařilo se nám posouvat míč a dostávat se do střeleckých příležitostí. Z do té doby neporaženého Trutnova jsme si po bojovném a soustředěném výkonu odvezli zasloužené vítězství.

Ve srovnání se sobotním zápasem v Hradci, kdy jsme sice dali o čtyři body více, ale prohráli o šest bodů, nám v neděli v útoku stačilo 61 bodů na to, abychom vyhráli téměř o dvacet. Obrana!!!