Basketbal po víkendu

Ještě Vám dlužíme výsledky našich družstev z víkendu.

Muži B: Po hodech přišel půst

Po špatném výkonu se z Varnsdorfu vracíme s prohrou. Plný zisk bodů v tomto kalendářním roce nás favorizoval, ale náš celek naprosto zklamal. Do Varnsdorfu jsme odjeli v neúplné a částečně omlazené sestavě, ale bojovnost a basketbalové dovednosti zůstaly kdesi před domácí halou. První půle byla obrovským propadákem, když nás domácí, zejména ve druhé desetiminutovce, hladce přehráli. Po důrazné domluvě během hlavní přestávky jsme ve třetím hracím období domácím dovolili jen šest bodů, ale efektivita na útočné polovině nebyla na odpovídající úrovni (zejména časté nevynucené ztráty a žalostná střelba). Přesto se našemu týmu podařilo „srazit“ náskok soupeře na pouhé tři body dvě minuty před koncem zápasu (64 : 61), ale domácí tým si v závěru slušným proměňováním trestných hodů vítězství nenechal vzít. V našem celku nastoupil poprvé po přestupu z BK Skřivánek Martin Anderla (dlouholetý hráč USK Ústí n.L.) a jako jeden z mála podal kvalitní výkon.

TJ Slovan Varnsdorf - SLUNETA Ústí nad Labem 71 : 62 (22 : 19, 24 : 8, 6 : 15, 19 : 20)

Varnsdorf: Šišulák, Beran a Lehroch po 11, Zamrzla 9,…..
TH: 34/20 (58,8%)
SLUNETA: Fiala 20 (3 x 3, 6/5), Andrela 20 (8/8), Wagner 8 (8/4), Sedlák 5 (1 x 3), Bár 4 (1 x 3, 4/1), Bartoš 3 (8/3), Pecina 2, Andrenacci 0 (2/0), Jelínek a Jeřábek nenastoupili
TH: 36/21 (58,3%)
Rozhodčí: Šikner, Šmíd
Diváků: 70

Dívky U14

Zdravíme naše příznivce, hlásíme domácí vítězství nad Sadskou, které se nerodilo úplně hladce. Hosté hráli dle předpokladů kolektivní agresivní basket na obou stranách hřiště, jak na doskoku, tak i při možnosti přechodové fáze. Pokud něco fungovalo, tak to byla naše včasná obrana - "bába", ale museli jsme se soustředit. Díky tomu, jsme si udržovali desetibodový náskok. Soupeř snížil asi 4 minuty před koncem utkání na čtyři body. Po oddechovém čase jsme již soupeři nic nedovolili a i díky dvěma trojkám v závěru Báry Davidové vyhráli 92-70.

Děkuji všem hráčkám, co v zápase nastoupili a Vám divákům za skvělou atmosféru

Gary a Dráža s kočkama U14.

Dívky U17

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Lokomotiva Karlovy Vary 62:65

V sobotním zápase jsme přivítali soupeřky z lázeňského města. Celý první poločas nás srážely chyby při odstavování soupeřek na obranném doskoku, z kterého měly hostující hráčky druhé šance ke skorování a spolu s našimi hloupými ztrátami jsme mohli být rádi za poločasový výsledek. V druhém poločase jsme se nadále drželi na dostřel, ale bohužel ani jednou jsme se nedokázali dostat do vedení a v nervozní koncovce uhájily hostující hráčky těsné vítězství. Nepředvedly jsme vůbec špatný výkon, nicméně námi kýžená výhra bohužel opět nepřišla.

Body: Kunclová 17 (3x3), Žižková14 (6/2), Frišová 9 (9/5), Lukešová, Nováková a Krejčová po 6, Slivková a Herišerová po 2

SLUNETA Ústí nad Labem - TJ Sokol Kladno 58:72

V neděli odpoledne na naší palubovku zavítal tým z Kladna. Bohužel po vyrovnaném poločase, kdy jsme byli aktivní na útočném doskoku a vynutili si 20 střílených trestných hodů jsme ve třetí čtvrtině nedodržovali to, s čím jsme do druhé půle chtěli vstoupit a to důsledná obrana a rychlý přechod do útoku. V užší rotaci jsme bohužel odešli i fyzicky a když se k tomu přidalo 18 zahozených trestných hodů, nemohli jsme pomýšlet na vítězství.

Body: Krejčová 12 (2x3, 2/0), Lukešová 12 (3/0), Žižková 11 (10/5), Krišková 9 (1x3, 7/2), Kunclová 7 (2/2, 1x3), Nováková 3 (4/1), Herišerová a Slivková po 2 (obě 2/2).

Fidži

U12 - kluci

BK SLUNETA Ústí n. L. - BA Lynx Liberec 90:19 (33:3, 51:6, 73:8)

BK SLUNETA Ústí n. L. - BA Lynx Liberec 78:17 (32:2, 48:4, 68:9)

Bez větších komplikací jsme si došli pro dvě povinná vítězství. Od začátku jsme předváděli aktivní útočnou hru, která nesla ovoce v podobě narůstajícího skóre. K tomu dopomáhala i týmová hra, kterou se kluci snažili předvádět. Dostatečný prostor dostal celý široký kádr, který si s chutí zahrál. Problémy jsme měli na obranném doskoku, kde musíme zapracovat na zlepšení.

Péca & Kafe

Dívky U12: Ze severu vezeme dvě jasná vítězství

V sobotu odpoledne sehrála děvčata U12 dva zápasy na půdě soupeřek. Ve Varnsdorfu jsme dvakrát s přehledem vyhrály.

První zápas skončil 15:48. Ve druhém zápase jsme skóre ještě navýšily a po uplynutí hrací doby svítil na tabuli výsledek 21:64.

Holky chválíme za nasazení a bojovný výkon. Rodičům děkujeme za dopravu a zázemí na venkovním hřišti, Mušce nejstarší patří tradičně obrovský dík za logistiku a fotografování. Na fotky se můžete podívat po kliknutí na tento odkaz: https://muskos.rajce.idnes.cz/U12_zapasy_s_Varnsdorfem_venku_27.1.2018

Trenérky Léňa + Zůza

Děvčata U15

Osm statečných se vydalo v pátek do Jeneče k dohrávce ligy U15. Věděli jsme, že soupeř má poměrně mladý tým, ale rozhodně jsme nechtěli nic podcenit. Chci všechny holky pochválit za příkladný přístup k zápasu, už při rozcvičování byla cítit velká vůle po vítězství, pro které jsme si nakonec dokráčeli bez větších problému. Prostor na hřišti dostala všechna děvčata a všechna zahrála dobře. Pokud budeme v plné sestavě a s takovýmto přístupem, můžeme hrát vyrovnané soupeře i s favorizovanými týmy.