Basketbal po víkendu

Výsledkový servis z víkendu.

Muži B: Rok 2016 končíme vítězně

Výtečná obrana, zoufalý útok = Vydřené vítězství v Teplicích. Domácí tým, kterému se zatím v letošní sezóně dařilo, si věřil a chtěl nás poprvé po sestupu z druhé ligy porazit. Naše výborná obrana mu to neumožnila a jenom neproměňování tutových šancí drželo domácí ve hře. Zvláště „zajímavé“ bylo třetí hrací období, v němž jsme hráčům Teplic umožnili vsítit jen devět bodů, ale sami jsme zaznamenali ještě o dva méně. Naše šestky v této čtvrtině (13/3) hovoří za vše. Na druhou stranu, v obraně jsme se doslova překonávali a tato naše herní činnost zápas rozhodla, za což je třeba všechny hráče pochválit.

Do nového roku vstoupíme na druhém místě Severočeské ligy s bilancí šesti výher a dvou porážek. Zatím tedy výsledkově slušné, až na domácí prohru s Baníkem Most. Odvetnou část soutěže zahájíme na palubovce Basket Academy Louny v pátek 13.1.2017.

BK Teplice  -  SLUNETA Ústí nad Labem 46 : 57 (15 : 18, 10 : 15, 9 : 7, 12 : 17)

Teplice: Wiedner 12, Eisner 9, Klemsa 8, Havelka 7,….
TH: 21/10 (47/6%)
SLUNETA: Feigl 17 (2 x 3, 4/1), Fiala 12 (1 x 3, 2/1), Bartoš 6 (1 x 3, 4/1), Pištěcký 6 (1 x 3, 6/3), Vorlíček 6 (8/4), Zajíc 6 (7/4), Svoboda 2, Andrenacci 1 (2/1), Vágner 1 (2/1)
TH: 35/16 (45,7%)
Diváků: 30

SLUNETA USK: Ostuda a ještě větší ostuda

Jinak se náš víkend ani popsat nedá. Těžko se hledají slova k tomu, co jsme o víkendu předvedli v dvojzápase s Litoměřicemi. V sobotu tam ještě byl chvílemi alespoň malý náznak bojovnosti, kdy jsme ještě 6 minut do konce byli na jednociferném rozdílu, ale konec zápasu jsme doslova odevzdali. A aby toho nebylo málo, v neděli jsme radši odevzdali celý zápas. Chvílemi to vypadalo, že hrajeme proti týmu z vyšší soutěže, protože jsme za hráči Slavoje létali jako hadr na tyči. Nestíhali jsme absolutně nic, litoměřičtí byli dravější, rychlejší, bojovnější. Proto je na místě výše zmíněná ostuda. Omlouváme se všem, kteří vážili cestu k nám do haly i do Litoměřic, a museli se dívat na tu tragédii.

SLUNETA USK  :  Slavoj Litoměřice              54:79
Slavoj Litoměřice  :  SLUNETA USK              70:40

Beny

U 19 - chlapci

BK SLUNETA Ústí n. L. - SOKOL Žižkov  85:61 ( 23:14, 43:35, 67:47 )

Pokorný 23 (TH 4/3) , Sedlák 23 (3/2) 3x3, Sobotka 12, Urbančík 9 (3/1) 2x3, Hromádka 8 (3/2), Beran 4. Zajíc 4, Kolařík 2, Bár 0, Houngbedji 0.

V předehrávaném čtvrtečním utkání získali ústečtí kadeti na domácí palubovce povinné vítězství. Výrazněji však soupeři odskočili až ve třetí čtvrtině, na jejímž konci byl dvacetibodový rozdíl. Poslední čtvrtina již další významnější rozdíl ve skóre nepřinesla. SLUNETA si tak v poklidu připsala další bod do kolonky vítězných zápasů a v posledním letošním utkání proti Vyšehradu (neděle 18.12.) by ráda toto číslo ještě navýšila.

Péca

U17 - chlapci

BK SLUNETA Ústí n.L. - BK LOKO Trutnov 61:31 (15:4, 36:14, 52:23)

Urbančík 15 (TH 6/1) 2x3, Dostrašil 12 (2/2), Beran 8 (6/2), Zajíc 7 1x3, Bár 4 (2/1) 1x3, Bína 4, Kalvoda 4 (2/2), Hahn 2, Houngbedji 2, Wiesner 2 (2/2), Šimek 1 (2/1).

Jednoznačné vítězství ústeckých bylo postaveno na dobré práci v obraně, kdy soupeři dovolili v první čtvrtině pouze 4 body. Ve zbylých třech čtvrtinách to bylo o něco více, ale i 10, 9 a 8 obdržených bodů je pro naši obranu výborný výsledek. Takže i když jsme v útoku nebyli tolik efektivní, o čemž svědčí našich nastřílených 61 bodů, přesto byl konečný rozdíl třicetibodový. Na hřiště se dostala celá lavička a všichni hráči byli na palubovce znát a svou bojovností přispěli k zaslouženému výsledku.

BK SLUNETA Ústí n.L. - Hradečtí sokoli 62:61 (20:21, 36:32, 51:43)

Urbančík 16 (TH 1/0) 2x3, Kolařík 13 (4/3), Kalvoda 8, Zajíc 8 (2/1) 1x3, Bár 5 1x3, Beran 5 (2/1), Dostrašil 2 (5/0), Hahn 2, Wiesner 2, Šimek 1 (2/1).

Náročnější utkání nás čekalo v neděli, kdy přijel současný lídr tabulky, Hradec Králové, z jehož palubovky jsme si v říjnu odvezli zbytečnou porážku. Zápas začal ve velkém stylu a útok střídal útok, obranám se moc nedařilo tomu čelit. Ve druhé čtvrtině jsme defenzivní činnost zlepšili a před jejím koncem se dostali na čtyřbodový rozdíl. Ten se nám po přestávce podařilo ještě navýšit opět dobrou prací v defenzivě. Do posledního dějství jsme vstupovali s osmibodovým náskokem, což byl největší bodový rozdíl zápasu. O ten jsme ale v průběhu posledního dějství přišli. Soupeře se nám nedařilo zastavovat nebo jen za cenu faulu. K tomu jsme přidali menší úspěšnost v útoku a minutu a půl před koncem pustili Hradec do jednobodového vedení.  Naštěstí ze čtyř posledních trestných hodů soupeř proměnil jen jeden. Nám se košem v poslední minutě podařilo vyrovnat. Poté jsme ubránili hradecký útok a měli zhruba třináct vteřin na poslední ohrožení soupeřova koše. Po oddechovém čase byl náš cíl jasný, jít do koše pro body či faul, což se podařilo a tři vteřiny před koncem za nerozhodného stavu byl po neúspěšném nájezdu do koše exekutorem dvou trestných hodů faulovaný Tomáš Kolařík. Díky tomu, že proměnil hned první, mohl si dovolit druhý nahodit jen na obroučku, soupeř doskočil, ale již neměl tolik času na přechod hřiště a efektivní zakončení. Vítězství bylo naše. Vybojované tvrdou dřinou, bojovností, na konci málem zbytečně ztracené, ale nakonec zaslouženě získané zpět. Kluci moc chtěli odčinit říjnovou prohru, zachovat si šanci na postup a odhodlaně za tím šli. Povedlo se.

Navíc ještě několik čísel k nedělnímu utkání : poměr faulů 25:16, trestné hody 16/6 : 28/11. Hradec TH v poslední čtvrtině 11/4.

Péca

U11 – dívky

Víkend pro nás nedopadl šťastně. Z Chomutova jsme přivezly dvě prohry. Chyběly nám některé posily z řad U12 a to se projevilo v celé hře. Holkám se nedá upřít bojovnost, která však ani na jednoho soupeře nestačila. V druhém zápase se navíc projevila únava. Měly jsme problém přejít na útočnou polovinu, natož vstřelit koš. Soupeřky z Litoměřic nás převálcovaly o 60 bodů.  Výsledek nás netrápí, pro děvčata i trenérky je to zpětná vazba a opět víme, co nám dělá největší problém a na co se v tréninku musíme zaměřit. Na holkách jde vidět, že se zápas od zápasu zlepšují, a to je důležité.

Gabča a Léňa, trenérky

U12 – chlapci

Dvě povinná vítězství jsme si připsali v turnaji na domácí palubovce, dvě vítězství o více jak 60 bodů jsou opět důkazem, že jsme na správné cestě. V obou zápasech chlapci ukázali, že když se soustředí na basket, tak předvádí krásnou hru, která baví nás i rodiče. Kluci dobře sdíleli míč a několikrát volili přihrávku na volnějšího hráče, i když už mohli sami zakončit a vznikali z toho pohledné akce. Děkujeme za vydatnou podporu v hledišti.