U17 - chlapci

Opět víkend s padesátiprocentní úspěšností, jak se již pro nás zřejmě stává tradicí. Sobotní výpadek v Nymburku, kde jediným naším hráčem, který odvedl kvalitní a bojovný výkon, byl Kryštof Dostrašil. To bylo bohužel z dvanácti borců málo na to, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Ostatní vzhledem k brzkému začátku vypadali, že byli ještě ve spánkovém stavu REM. Pár světlých chvilek se občas u někoho urodilo, ale jinak to byla bída a z větší části celkově dosti trapný výkon. Bohužel soupeř nepředvedl nic světoborného, ale na nás to bohatě stačilo. V neděli pak naše povinné vítězství na půdě Pardubic v divácky nezajímavém zápase.

BK Nymburk "B" - SLUNETA Ústí nad Labem 75:51 (16:25, 44:34, 60:42)
Dostrašil 19 (TH 4/1), Kolařík 12 (3/3) 1x3, Urbančík 7 1x3, Bína 3 (2/0) 1x3, Beran 2 (2/0), Čech 2 (2/0), Bár 2, Šimek 2, Zajíc 2.

Tesla Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 44:59 (12:25, 22:44, 32:64)
Čech 24 (TH 2/1) 1x3, Bár 11 (3/1) 2x3, Dostrašil 11 (2/1), Urbančík 11 1x3, Zajíc 10 (2/1) 1x3, Beran 8, Wiesner 8, Hahn 6 (6/4) Bína 0 (4/0).

Péca

Sluneta USK: Debakl a drama

Do naší skromné kolejní tělocvičny zavítaly týmy Kbelů a Benešova. Dva naprosto odlišné zápasy měly oba radostný konec.

V sobotu proti Kbelům to byla jednoznačná záležitost od začátku až do konce. Výborná obrana, efektivní útok, dokázali jsme se trefit i z dálky. Poslední čtvrtinu soupeř už soupeř odevzdaně dohrál. Není co dodat, jasná a zasloužená výhra.

SLUNETA USK  :  Sokol Kbely         95:50

V neděli to potom byla trochu jiná káva. Vstup do zápasu s Benešovem jsme měli velice dobrý, opět jsme vycházeli z dobré obrany a brzy jsme vedli dvouciferným rozdílem. Soupeř ale dokázali hru vyrovnat. Začal trefovat některé těžké střely a naše tupounské ztráty byly vodou na jejich mlýn. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny je vyrovnáno a během tohoto hracího období se Benešovští dostali dokonce i do několika bodového vedení. Opět se blížila další promrhaná koncovka. Už ne, to už se nemůže opakovat, „not in my house“. Zabrali jsme, a 20 vteřin před koncem jdeme díky dvěma šestkám do vedení. Na obrané polovině jsme skvěle zapracovali a získali míč. Přichází pojištění v podobě další šestky a my můžeme slavit důležitou výhru.

SLUNETA USK  :  BC Benešov         68:65

Ačkoliv jsme se nevyvarovali hluchým pasážím v nedělním zápase, jsme nesmírně rádi, že se nám povedlo oba zápasy vyhrát. Osamostatnili jsme se na 4. místě II. ligy a za 14 dní můžeme útočit opět výš. Hrajeme totiž dvojité derby s Litoměřicemi, které jsou nad námi o jedinou výhru. Děkujeme všem za podporu!

Beny

Dívky U13

Super, je za námi půlka odehrané části a máme to 12-0, ale neusnout na vavřínech a jen tak dál.
Moc dobře se nám podařilo zahrát i poslední utkání v Chomutově, kde jsme vyhráli 64-34 a 68-47.
Pokud budeme podávat minimálně stejné výkony, jako doposud pak máme našlápnuto zahrát si na republikovém finále. Daří se nám skloubit zkušenosti (holky od Nadi a Ládi) s mládím ( U12 Zamby),

kde nastupují i mladší ( U11 ). Hrajeme moc dobře týmově a když budou dívky plnit vše na 100% pak to bude ta požadovaná třešínka.

Holky díky moc a jen tak dál.
 

Gary a Dráža

Chlapci U12

Dva zápasy jsme v neděli absolvovali ve Varnsdorfu. Naším prvním soupeřem na tomto miniturnaj byly Litoměřice, kde jsme byli jednoznačně lepší a soupeře tzv. nekladl moc velký odpor a vítězství o více jak 120 bodů je všeříkající. Druhým soupeřem nám pak byl domácí Varnsdorf, kde jsme přeci jenom čekali těžší souboj. A i když se nám po většinu zápasu nedařilo plnit dílčí úkoly, i tak jsme se dokázali prosadit a nakonec zvítězit rozdílem 70 bodů. Pozitivum vidíme v útočné fázi, což nás sice těší, ale na druhou stranu bychom rádi také zapracovali na té obranné fázi, která nás trápí víc, než bychom chtěli.

Žampi, Ladzy a Sush