Basketbal po víkendu

Celkem úspěšný víkend mají za sebou naše celky a tentokrát přiložili trenéři i odkazy na několik odkazů na fotky, takže se můžete pokochat i krásou fotek od našich fotografů, kterým tímto děkujeme!

SLUNETA USK: Protrápili jsme se k dvěma výhrám

Říká se, že když pořádně pohnojíte, musíte pak náležitě sklízet. V pátek na tréninku jsme to řádně hnojili všichni a čekali jsme, že o víkendu nám to půjde lépe. Nestalo se tak. Tým Slaného přijel v sedmi hráčích, karlovarští pak dokonce v 6. Pro nás asi to nejhorší, abychom to podcenili a trápili se. Hrát 80 minut do zóny taky není úplně náš šálek kávy. Nicméně jsme to nakonec zvládli i přes 6000 vystřelených trojek, 800 nedaných šoupáků a 3500 zbytečných ztrát. Naše největší obava, že na lavičce bude chybět náš trenér Saša Novák, se taky ukázala jako zbytečná, protože tam sedělo koučů hned 12! (v sobotu dokonce 13, ale toho, co měl koučovat místo Saši, jsme skoro ani nepustili ke slovu. I tak dík Žampi).

K dokonalosti to mělo daleko, ale žádné drama jsme nedopustili a výhry se prostě počítají. Snad to bude příště o něco lepší. Děkujeme všem, co nás dorazili podpořit a Pepovi Pokornému staršímu za fotky, které si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII.

SLUNETA USK  vs.  BC Slaný                                      81:64
Statistiky.

SLUNETA USK  vs.  Thermia Karlovy Vary                 83:68
Statistiky.

Beny

U17

BK SLUNETA Ústí n.L. - Sokol Vyšehrad 66:67 (17:18, 40:29, 12:20)

Beran 21 (TH 7/2) 3x3, Čech 15 (4/3), Urbančík 8 (2/2), Šimek 6, Dostrašil 4, Hahn 4, Zajíc 4, Bár 2 (4/2), Houngbedji 2

Po pomalejším začátku v první části hry jsme ve druhé čtvrtině chytli dech a soupeři odskočili na rozdíl jedenácti bodů. Bohužel do druhé poloviny jsme opět nastoupili s bezstarostným pocitem rozhodnutého zápasu, což soupeř neakceptoval. Náš útok byl bezzubý a obrana bídná. Tím jsme soupeře posadili do sedla a sebe dostali do situace, kdy jsme v posledním dějství přišli o vedení, které jsme už nedokázali získat zpět. Naprosto zbytečná ztráta bodu jen a jen naší nedisciplinovaností, kdy ani po třech timeoutech během sedmi minut nejsme schopni plnit, co si řekneme.
Ač to nedělám, chtěl bych vyzvednout výkon Petra Berana, který mě mile překvapil jak v útoku, tak zejména soustředěným a poctivým výkonem v obraně. Škoda, že zbytek týmu za ním zdaleka zaostával, čímž nemyslím jen optikou tabulky střelců.

BK SLUNETA Ústí n.L. - Sokol Žižkov 100:58 (24:17, 52:29, 71:47)

Bár 28 (TH 9/7) 1x3, Šimek 15 (2/1), Beran 13 1x3, Čech 10 (2/2), Kalvoda 8, Bína 5 (3/3), Dostrašil 5 (4/3), Hahn 4, Urbančík 4, Zajíc 4, Houngbedji 2, Kříž 2.

Nástup do zápasu opět s vlažnou obranou, stejně tak i po přestávce. V útoku chyběla často větší rozvážnost, spolupráce a důraz při zakončení, takže jsme opět neproměnili spoustu podkošových situací. Naše nesoustředěnost a díry v obraně dovolily soupeři více bodů za celý zápas než bylo na můj vkus nutné. Smutným okamžikem bylo zranění Tondy Kříže, který si v první čtvrtině po nešťastném pádu zlomil ruku a na delší dobu nám bude chybět. Všichni mu přejeme brzké uzdravení !!!!!

Péca

U13 - děvčata

Na utkání jsme se s Garym těšili. Ani jsme snad nepřemýšleli tolik nad výsledkem, jako nás zajímala hra, kterou předvede naše družstvo (t.j."Naděnky"+naše kočky). Předčily jste naše očekávání. Nebudu vypisovat jednotlivosti - bylo by toho příliš (toho hezkého:-) ).Nádherné bylo vaše odhodlání, bojovnost, vůle, týmová práce. Jako třešínka na dortu byla vaše vítězství 48-29 a 54 - 47. Ještě jednou děkujeme ( i my potřebujeme motivaci a vaše chuť do hry jí je:-)).

Možná, pokud si vybavíte některé situace ze hry, zkuste si je ještě jednou v duchu "projít", ty lepší si zafixujte a o těch, které se úplně nepovedly podle vašich představ popřemýšlejte, jak je vyřešit příště a co si k nim na tréninku vyzkoušet.Zkuste se k těmto dvěma utkáním ještě v myšlenkách "vracet".

Za zmínku stojí snad naše šestky a to 34/14 a 30/10 :-o.

Rodičům děkujeme za rozvoz hráček a podporu - také pro nás důležité :-).