Basketbal po víkendu

Výsledkový servis.

SLUNETA USK: Loučení se smutným koncem

Na naše poslední zápasy jsme odjeli tak trochu symbolicky v 7 potažmo v neděli v 8 hráčích. V sobotním utkání byli domácí určitě favorité, a také to tak na začátku vypadalo. Rychle prohráváme 11:1, za chvíli pak už o 20 bodů a nevypadá to s námi dobře. Nicméně se dokážeme semknout, vyrovnáváme hru a dokážeme stáhnout na poločasový rozdíl 10 bodů. Ve třetí čtvrtině pokračujeme v dobrém výkonu a benešovským se ještě přibližujeme. Pak ovšem přichází útlum a opět rychlý nárůst rozdílu ve skóre. Ještě však dokážeme najít zbytky sil a znovu se vyhrabeme z propasti a dotáhneme na 9 bodů. Vyfaulováním dvou hráčů však přicházíme o možnost střídání a posledních pět minut se ždíme na hřišti už jen pět statečných ze sedmi. K tomu se navíc rozstřílí domácí snajpr Kožant (43 bodů, 9 trojek) a konec zápasu vypadá jako exhibice. Přes bojovný výkon si odvážíme trochu krutou porážku o 24 bodů.

BC Benešov : SLUNETA USK 96:72

Statistiky.

V neděli je tu naše poslední šance na výhru. Celý zápas nám vychází, jsme ve vedení. Celkem dobře bráníme a v útoku si půjčíme balón z ruky. Kbely drží ve hře hlavně přesná ruka Papeže. Když však pár minut do konce vedeme o 13 bodů, ukážeme opět naši horší tvář a zbytek utkání odevzdáme soupeřům zadarmo. V útoku každý hrajeme sám na sebe, v obraně zbytečně faulujeme a domácí nás dohánějí šestkami. Nakonec prohráváme koncovku o 3 body, když se nám pět vteřin před koncem nepodaří vyhodit a pokusit se o vyrovnávací trojku.

Sokol Kbely : SLUNETA USK 80:77

Statistiky

Co dodat na závěr. Jsme vděční všem, co si to s námi prožili až do hořkého konce. Posledních pár zápasů jsme odehráli bojovně a s hlavou nahoře. Několik dalších utkání ale rozhodně nemůžeme hodnotit ani trochu pozitivně. První polovina sezony byla opět velmi povedená, v té druhé to šlo z nejrůznějších důvodů zase do kytek. A ačkoliv to nedopadlo tak tragicky, jako minulý rok, konečné 9. místo v tabulce je zklamání. Těžko se mi to hodnotí, protože rozhodně máme na víc. Na chvíli si teď od basketu odpočineme a potom se pokusíme probrat, proč se tomu tak stalo - znovu. Ještě jednou díky všem, kteří při nás stáli v dobrém i ve zlém, moc si toho vážíme!

Beny

U13 - dívky

Zdravíme naše fanoušky a hlásíme, že jsme přivezli z Mostu dvě vítězství 80-32 a 89-21. Chválím holky za přístup k utkání a nutno dodat poslouchali a učili se vnímat změny obran. Rodičům děkuji za podporu a za 14 dní doma proti Chomutovu.

Gary a Dráža

U12 - chlapci

Mise byla úspěšná! Stejně jako dívky U13, i my se můžeme ještě před koncem základní části pochlubit, že se  nám podařilo splnit cíl, a to byl postup na Národní finále. Naším největším konkurentem byl Děčín, který jsme dokázali porazit i v rámci druhého turnaje, který se konal v Litoměřicích. Domácí tým děvčat ze Slovanu bojoval sice statečně a my jsme, po laxním začátku, začali hrát až v druhé čtvrtině, ale i tak jsme si dokráčeli pro dvě jistá vítězství a tím si zajistili postup na Národní finále, což bude úplně jiný basket a nás čeká do té doby hodně práce, takže žádné usínání na vavřínech či odpočinky se nekonají, naopak, teď musíme zabrat na 120%.