Výsledkový servis.

U12 - chlapci

BK SLUNETA Ústí nad Labem - BK Levharti Chomutov 61:41 (11:12, 26:23, 45:32)

BK SLUNETA Ústí nad Labem - BK Levharti Chomutov 83:31 (25:8, 41:10, 59:21)

Náš vstup do prvního utkání v pondělním podvečeru nebyl nejpovedenější, nedařilo se nám nabrat potřebné tempo a kupili jsme chyby. Naopak soupeř začal houževnatě, beze strachu a v útoku měl často při zakončení i notnou dávku štěstí. První čtvrtinu jsme tedy o bod prohráli, naštěstí to pro zbytek to dne byla naše poslední prohraná čtvrtina. I tak jsme se dále ale velmi pomalu rozjížděli a teprve těsně před koncem první půle jsme šli do vedení, které do konce zápasu narůstalo až na konečný dvacetibodový rozdíl. První utkání jsme si tak museli tvrdě vybojovat, a to především sami se sebou.

Druhý zápas již byl od prvních minut zcela jednoznačně v naší režii a chomutovské, kteří přijeli s užším kádrem a byla na nich již patrná únava, jsme porazili jasným padesátibodovým rozdílem.

Děkujeme klukům za předvedené výkony v letošní sezóně, je to pro nás příslibem do další práce. Rodičům velmi děkujeme za podporu.

Péca & Kafe

U11 B

Béčko nejmladší soutěžní kategorie pod vedením Tomáše Vobrátila a Daniela Brzáka nastoupilo vůbec poprvé k domácímu dvojzápasu.

O víkendu jsme nastoupili vůbec poprvé v domácím prostředí, soupeřem nám byl vcelku silný Chomutov a také Česká Lípa, která určitě byla k poražení. Kluci dostali příležitost se poprvé předvést kompletnímu domácímu publiku a na jejich hře to bylo znát.

V prvním duelu jsme nastoupili proti České Lípě, za niž nastoupila většina děvčat, nutno ale říct, že starších, než naši kluci. O výsledku prakticky rozhodla 1. čtvrtina, a také úspěšnost naší střelby, na níž s klukama stále pracujeme. Úvodní dějství jsme prohráli 2:10, podobný náskok si Česká Lípa udržovala prakticky celý zápas. V poslední čtvrtině jsme však soupeři nedovolili ani jeden bod, sami jsme však dali jen čtyři, a protože jsme v zápase neproměnili řadu jednoduchých střel z podkoše či dvojtaktů, prohráli jsme 20:28.

Ve druhém zápase nás čekal Chomutov, papírově nejsilnější tým, který porazil o 25 bodů Lípu a ve svém kádru měl několik hráčů, kteří hrají za vyšší kategorie. Naši kluci se ale soupeře nezalekli a po celý první poločas s ním drželi krok, v poločase jsme ztráceli jen 7 bodů! Do třetí části však Chomutov nasadil velice silnou sestavu, která nám nastřílela 20 bodů a o zápase bylo rozhodnuto. I přesto ale naši hráči bojovali i v poslední čtvrtině a poprvé před domácími diváky si nedovolili vypustit jediný míč. Utkání jsme nakonec prohráli 20:45.

Je určitě škoda, že nám v prvním duelu chyběl Kuba Renner, a také že jsme opět zaspali úvod a klukům chvilku trvalo, než si uvědomili, že jsme na zápase, nicméně za celkový výkon v obou zápasech si všichni zaslouží velkou pochvalu. Hra už hodně připomínala basket, kluci se drželi věcí, které jim vštěpujeme na trénincích, někteří nás velmi mile překvapili. Zapracujeme na střelbě a pokud kluci přistoupí i k dalším zápasům tak, jako k těmto, věříme, že jejich první soutěžní výhra na sebe nenechá dlouho čekat.

SLUNETA U11 B vs. Česká Lípa 20:28 (2:10, 8:20, 16:28)

SLUNETA U11 B vs. Chomutov 20:45 (6:12, 13:20, 18:40)

Daniel a Tomáš

U15 – dívky

Poslední zápasy v základní části zbývalo odehrát našim děvčatům z týmu U15, nejdelší „spací“ výjezd jsme si tak nechali na samotný závěr roku. V dosti okleštěné sestavě jsme po dlouhé cestě dorazili do Pelhřimova a na holkách byla vidět velká chuť po vítězství, ale domácí Sojky měly ve svých řadách vyšší hráčky a pro nás bylo velmi těžké se s tím popasovat a v průběhu prvního poločasu jsme nabrali ztrátu, která byla chvílemi až patnáctibodová. V druhém poločas jsme trochu pozměnili útočnou fázi a najednou se nám dařilo vypracovávat si střelecké pozice a také je proměňovat a z utkání se najednou stalo drama. My jsme šli do vedení, ale s ubíhajícím časem jsme o náš náskok přišli a domácí vyrovnali pár vteřin před koncem a šlo se do prodloužení. V něm už měly více sil Sojky a prohra o 2 body hodně mrzí. Musím ovšem holky pochválit za vzorný přístup k utkání, ve své podstatě jim nemůžu vytknout nic, bojovaly (některé i se sebezapřením), nevzdaly to, ač se slzami v očích, mohly hřiště opustit se vztyčenou hlavou. Pokud budou mít stejný přístup ke všem dalším zápasům, budou naše výsledky určitě lepší. Nedělní zápas ve Strakonicích byl pro nás už velmi těžký, protože některé hráčky už nastupovaly zraněné, některé se zranily a dvě se dostaly rychle do problému s fauly, takže nebylo po pár minutách co řešit. Domácí hráli hodně aktivně a agresivně do koše, což nám dělalo ze začátku problémy, když jsme se dokázali aklimatizovat, bylo už hodně pozdě…Chtěl bych moc poděkovat rodičům za pomoc s transportem a za podporu v hledišti.

Vláďa

Další vítězství pro U11

V sobotu sehrála děvčata U11 další zápasy, tentokrát jsme časně ráno vyjížděli do sousedního Děčína. Čekaly nás dva zápasy, s domácím Děčínem a týmem z Loun.

Soupeře z Děčína už známe, kluky jsme porazily začátkem sezóny v Litoměřicích, takže jsme mohly očekávat hladký průběh utkání. Výborně se nám povedla první čtvrtina, ve které jsme předvedly skvělý výkon a zvítězily jsme v poměru 24:2. Měly jsme tak našlápnuto k první vstřelené stovce v sezóně. Bohužel nám přestalo padat, kluci z Děčína zlepšili obranu a zbytek zápasu jsme těžily především z náskoku z prvního hracího období. Zápas jsme dovedly do vítězného konce a připsaly jsme si další výhru. Po utkání svítilo na tabuli skóre 42:14 pro Slunetu.

Dalším soupeřem byly Louny. Pro nás zcela neznámý tým. Holky vstoupily do utkání zodpovědně a dokázaly urvat druhou výhru, tentokrát 44:28.

V této sezóně se nám zatím velmi daří. Na týmu je vidět obrovský pokrok. Nemůžeme však usnout na vavřínech! Budeme na sobě dál pracovat, makat a bojovat, ať nám na konci sezóny cinká na krku medaile z MČR.

Díky rodičům za dopravu, podporu a vůbec všechno, co děláteJ.