Basketbal po víkendu

Výsledkový servis našich celků.

Ženy

SLUNETA Ústí n. L. - BK Klatovy 86:35 (22:14 44:22 69:32)

V pátek 11. 11. holky nastoupily v dohrávce proti Klatovům. Je to mladý tým, který postoupil z nižší soutěže a zatím ani jednou nevyhrál. Za cíl jsem tedy děvenkám dal, aby neobdržely více jak 40 bodů. Bohužel, to se nám moc úvodu nedařilo a spíš se soustředily na útok, kde se dařilo nejen pod košem, ale i z perimetru. Bránit holky začaly až po první čtvrtině, kdy už soupeřkám nedovolily více jak 10 bodů v jedné části a zápas zaslouženě vyhrály.

Váňa

Muži B: Střelecký souboj vyhrál Tonda Pištěcký

Utkání jako na houpačce jsme zvládli a získali tak první venkovní vítězství v letošním ročníku Severočeské ligy. Ve Varnsdorfu je vždy skvělá atmosféra, ale diváků, zřejmě k dosavadním výsledkům domácích, bylo poněkud méně, než bývá zvykem. První čtvrtina byla vyrovnaná, v druhé desetiminutovce jsme domácí několikrát „rozebrali“ rychlým zakončením do soupeřova koše. Poločas tak skončil naším vedením o osm bodů (39 : 31). Ve třetí minutě druhé půle vedeme o 13 bodů (48 : 35), ale domácí tým vedený Lehrochem (22 bodů za třetí čtvrtinu) se nevzdal. Na konci třetí desetiminutovky svítil na světelné tabuli stav 60 : 58 pro náš tým. Poslední hrací období jsme zásluhou zlepšené obrany, dobrého procenta trestných hodů a střelecké potence Tondy Pištěckého (15 bodů za čtvrtinu) domácí přehráli a získali cenné dva body do tabulky.

TJ Slovan Varnsdorf - SLUNETA Ústí nad Labem 75 : 87 (19 : 18, 12 : 21, 27 : 21, 17 : 27)

Varnsdorf: Lehroch 33, Voráček a Schilling po 11, Šišulák a Buben po 9,…..
TH: 22/10 (45,5%)
SLUNETA: Pištěcký 34 (6/4), Zajíc 20 (20/16), Fiala 12 (2 x 3), Feigl 8, Andrenacci 4 (2/2), Vágner 4, Žalud 3 (2/1), Bartoš 2, Svoboda 0
TH: 30/23 (76,7%)
Rozhodčí: Liška, Matějíček
Diváků: 105

U13 – děvčata

Roli favoritek jsme splnili a uhráli dvě důležitá vítězství doma s Mostem 93-16 a 82-24. Soupeř dorazil s jedním chlapcem a jednou starší posilou, ale naše holky se ničeho nezalekli a po velmi slušné obraně jsme dávali laciné koše. Prostřídali jsme komplet celou lavičku, a když dorazila malá Muška z Lovosic hned jsme zapojili i jí. Trochu nás trápí naše pivotky, ale na druhou stranu se moc dobře zapojili mladší dívky z U12. Děkujeme fanouškům za podporu ( těm z Mostu určitě ne málem jsme se s některými předčasně rozloučili ).
odkaz na fotky

P. S.  Za 14 dní budeme bojovat v Chomutově o první místo a klidné vánoce.

Díky Gary a Dráža

U12 – chlapci

Oba zápasy v Litoměřicích jsme zvládli na jedničku, první zápas s domácími jsme měli od samého začátku pod kontrolou a výsledek 105:13 mluví za vše. Od druhého soupeře jsme čekali, že bude kvalitnější, ale díky dobrému vstupu se nám podařilo Varnsdorfské zaskočit a nakonec se utkání proměnilo v naší exhibici, konečný stav 89:31.

Žampi, Ladzy a Sush

U11 - dívky

Sobotní výjezd na palubovku do Lovosic předčil naše očekávání. Přivezly jsme ne jedno, ale DVĚ vítězství! První zápas s Lovosicemi podle skóre nebyl zpočátku tak jednoznačný, avšak převaha našich holek byla vidět už při rozcvičování. Neproměnily jsme spoustu „šoupáků“, ale vítězství jsme si pohlídaly a zápas skončil 32:16.
Zápas s Chomutovem byl o dost vyrovnanější, ačkoliv soupeř přijel pouze s 9 hráči. Opět jsme se trápily v zakončení z jednoduchých pozic a nepodařilo se nám od soupeře bodově odpoutat. V závěru nám holky přichystaly infarktovou koncovku. Po jedné proměněné šestce jsme se 11 vteřin před koncem dostaly do vedení. Soupeři ještě zvládli přejít na útočnou polovinu, ale vystřelit na koš už se jim nepodařilo a my jsme se mohli spolu s VÝBORNÝMI fanoušky radovat i z druhého vítězství 27:26.
I přes chyby v obraně, které holky stále dělají, můžeme děvčata pochválit! Bojovaly, nebály se a nás svým výkonem příjemně překvapily. Musíme poděkovat i fanouškům, kteří byli slyšet a byli tak platným šestým hráčem na hřišti! Děkujeme a jedeme dál..

Gabča a Léňa, trenérky

U 11 B – venkovní turnaj v Litoměřicích

V neděli jsme absolvovali s chlapci první venkovní turnaj v Litoměřicích a úvodní zápas s domácími holčičkami byl poznamenán velkou nervozitou. Jednak z neznámého prostředí (asi všichni kluci hráli první opravdový zápas mimo Ústí) a jednak nás zaskočila kvalita a výška některých soupeřek. Ale kluci bojovali a odměnou nám byl i vstřelený bod, takže jsme utkání nezakončili s nulou na našem kontě.

Druhé utkání se smíšeným družstvem z Mostu bylo už z naší strany mnohem lepší. Některé naše akce rozjásaly trenéry i diváky a dokonce jsme vstřelili pět košů, ten nejkrásnější bohužel do vlastní brány. To ale nijak nezmenšilo naší radost, střela to byla totiž skutečně parádní.

Takže přes dvě vysoké prohry jsme všichni, hráči i trenéři, posbírali důležité zkušenosti a budeme se těšit na další boje.