Basketbal po víkendu

Výsledkový servis.

SLUNETA USK: Doma zase jen napůl

Třetí domácí výhru, ale i třetí domácí porážku, jsme si připsali tento víkend. Už se z toho asi stává tradice, ale proti druhému Vyšehradu jsme tahali za kratší konec.

Nejdřív jsme se ale utkali s Radotínem, mladým pražským celkem, který má ve svých řadách spoustu šikovných hráčů. Ti nám také ze začátku utkání pořádně zatápěli, ale dokázali jsme se srovnat, zlepšit komunikaci v obraně a postupně šli do vedení. Když se k tomu přidala i velice úspěšná střelba z dálky, vedli jsme už o dvacet bodů. Soupeř ještě zazlobil a dokázal stáhnout na devět, ale včas jsme se vzpamatovali a v klidu dovedli zápas do vítězného konce.

SLUNETA USK  vs.  BK Radotín                            79:68

V neděli to byla opravdu bitva obran. Asi po pěti minutách to bylo 4:4 a ani jednomu týmu se nepodařilo výrazněji prosadit. V poločase jsme vedli o pouhé dva body a i nadále pokračoval boj o každý bod. Vyšehradští však byli trpělivější a důslednější unikli na vyšší bodový rozdíl. Nám se jen těžko dařilo prosadit proti jejich obraně a nedokázali jsme náskok dohnat. Nebýt několika hloupých chyb a zahozených šestek, mohlo to dopadnout lépe.

SLUNETA USK  vs. Sokol Vyšehrad      58:67

Nedá se nic dělat, stále jsme na pátém místě s kladnou bilancí a příští víkend se musíme poprat na hřištích Kladna a Slaného. Děkujeme všem příchozím divákům za podporu!

Dívky U19

BK Junior Kralupy n./V. – Sluneta Ústí n./L.  34:58

V pátek o státním svátku nastoupila děvčata U19 k dohrávce zápasu proti Kralupům na jejich domácí palubovce. Začátek utkání nám vyšel a ujali jsme se vedení 8:0 a v tomto duchu jsme pokračovali i ve druhé čtvrtině. Po poločase jsme si chvílema vybrali slabší pasáž, kde jsme nechali stáhnout náš náskok na 13 bodů, ale od té chvíle jsme zase vzali osudu zápasu do svých rukou a od té doby rozdíl ve skóre došel až na konečné skóre.

Gratuluju děvčatům k vítězství a také k předvedenému výkonu

Mates

Dívky U17

Slovan Litoměřice – SLUNETA Ústí n./L.  53:45

V sobotu 18. 11. hrála děvčata U17 první ze dvou utkání proti litoměřickému Slovanu na hale 6. ZŠ. Zápas měl všechno, co má mít v sobě derby - vyrovnané skóre, nervy na pochodu, jak u hráčů, tak trenérů a také výbornou diváckou kulisu na obou stranách.

Vstup do utkání nám nevyšel a zalekli jsme se litoměřických a i proto jsme ji prohráli o 12 bodů a bohužel naše potence v útoku byla pouze na dvou koších. Ve druhé čtvrtině jsme změnili obranný systém, který na soupeře vycházel, ale i tak si odstup byl devítibodový pro Litoměřice. Ve druhé půli jsme zvýšili agresivitu, ale vždycky když jsme dokázali se přiblížit, tak soupeř dokázal reagovat a ukázal zkušenosti z minulých let z ligy.

Gratuluju soupeři k vítězství a také všem, kteří podporovali děvčata na obou stranách.

SLUNETA Ústí n./L. – Slovan Litoměřice  35:52

V neděli byla na programu odveta na naší domácí palubovce. Začátek utkání opět, jako o den dříve vyšel děvčatům z Litoměřic, ale pomalu jsme se dotáhli a čtvrtina skončila smírně 11:11. Ve druhé čtvrtině jsme chtěli zvýšit obrátky, jak v obraně, tak v útoku, ale bohužel obrázek na hřišti byl opačný. Soupeř byl rychlejší, agresivnější a jednoznačně dokazoval, že chce i odvetný zápas vyhrát. Proto v poločase byl rozdíl ve skóre 10 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme vytáhli obranu po celém hřišti, ale byli jsme všude o krok pozadu a kontrolu nad zápasem pevně držela litoměřická děvčata a dokráčela si k zaslouženému vítězství.

Gratuluju Litoměřicím k oběma vítězstvím o víkend a děkuju všem, kteří podpořili oba týmy.

Mates

U14 - dívky

Zdravíme naše basketbalové příznivce a hlásíme za dívky U14, první úkol splněn.

První úkol zněl postup ze skupiny do elity basketu, což se podařilo. Ale postupně.

V pátek jsme přivítali celek Chomutova a měli jsme mu co vracet ( první duel jsme prohráli o 17 bodů). Kdo dorazil viděl výborné utkání z naší strany, koncentrace ihned od začátku a když u soupeře odstoupila hráčka Kadlecová ( opora družstva hrajíci prim i za U15) , bylo jasno o vítězi. Do utkání jsme zapojili všech 15 hráček a padla stovka a rivalovi z Chomutova jsme vrátili porážku i s úroky nečekaným výsledkem 113:35.

V sobotu jsme přivítali ambiciózní Liťák ( A ) a zde jsme očekávali bouřlivou diváckou kulisu. Diváci dorazili a viděl opět náš atraktivní basketbal. "Bába " také dorazila a my se mohli radovat z vítězství 85:49.

Víkend jsme zakončili zápas s Litoměřickým "Béčkem" a zde jsme chtěli dát větší prostor děvčatům z lavičky. V prvním poločase se tak stalo. Ve druhé půli nám došel dech a  Litoměřice nám nedávali nic zadarmo a také díky jejich zlepšenému výkonu vyhráli třetí čtvrtinu. Sluneťačky dokázaly díky koncentraci výsledek pohlídat a přes drobná zranění jsme dokráčeli pro výhru 67:51.

Děkujeme moc divákům za podporu a věříme, že holky ještě ukáží , co v nich je a jdeme dál, Sluneta, Sluneta, Sluneta je nejlepší :-).