Basketbal po víkendu

Hodně zajímavé zápasy se odehrály minulý víkend a my Vám nyní přinášíme výsledkový servis.

Muži B: Body zůstávají doma

Oboustranně pěkné utkání, v němž jsme nakonec přetlačili céčko Litoměřic o dva body. Zápas byl vyrovnaný po celou hrací dobu, rozdíl ve skóre nikdy nebyl větší než pět bodů. Náš tým dobře pracoval v obraně, ale v útoku se stále trápíme. Jen střelba z trojkové vzdálenosti se dařila, 7 daných z celkově 13 vystřelených je toho důkazem. O zisku dvou bodů rozhodl v samém závěru z trestných hodů Michal Žalud, kdy chladnokrevně oba proměnil. Hosté pak měli na útok 6 vteřin, ale jejich zakončení naštěstí pro nás nebylo úspěšné.

SLUNETA Ústí nad Labem – Slavoj BK Litoměřice „C“ 66 : 64 (19 : 21, 21 : 18, 15 : 16, 11 : 9)

SLUNETA: Bartoš 14 (5/4), Žalud 13 (1 x 3, 2/2), Zajíc 11 (3 x 3), Pištěcký 10 (8/4), Feigl 9 (1 x 3, 1/0), Andrenacci 7 (2 x 3, 2/1), Zikmund 2, Svoboda a Vágner 0TH: 18/11 (61,1%)Litoměřice: Břešťan 14, Teichert 12, Šalanský 12, Rámeš 10,….
TH: 17/10 (58,8 %)
Rozhodčí: Šikner, Poživil
Diváků: 25

Ženy

SLUNETA Ústí n. L.     -     Sokol Kladno    115:38     (40:9 62:23 91:30)

První víkendové utkání vyšlo dle očekávání a do zápasu jsme vstoupili na výbornou, soupeř měl vůči nám až moc velký respekt a tak holkám nedělalo problém dávat jednoduché koše, sbírat míče v obraně a přecházet do brejků i v 7 statečných, které pravidelně střídaly.

SLUNETA Ústí n. L.     -     Slovan Litoměřice     72:43   (23:11 36:22 50:35)

Obávanější zápas přišel v neděli, kdy jsme v úvodu soutěže na palubovce Litoměřic vyhráli o 8 bodů. Nicméně soupeřky přijely oslabeny a tak to pro nás byl většinou boj s vlastní koncentrací a fyzičkou, kdy 2 zápasy v 7 lidech přeci jen dají zabrat. Zaslouženě jsme zvítězili a přidali další body do tabulky 2. ligy.

Váňa

Junioři U19 přivezli z Prahy jedno vítězství a jednu vysokou prohru

V sobotu jsme se střetli s družstvem BA Sparta Praha. Utkání bylo od začátku vyrovnané a hlavně pod oběma koši docházelo k tvrdým soubojům. V 6. minutě druhé čtvrtiny se nám podařilo po čtrnáctibodové šňůře odskočit domácím na 23:34. V této fázi jsme nutili zónovým presem hráče Sparty k chybám, které se nám dařilo úspěšně trestat. Ve třetí čtvrtině jsme udržovali několika bodový náskok. Pod košem se prosazovali Sobotka s Pokorným. Na začátku poslední části se domácí dotáhli na rozdíl jediného bodu 53:54, to už jsme hráli bez zraněného Čecha a vyfaulovaného Wagnera. Naši chlapci neznervózněli ani při presu domácích a velmi dobrou hrou, kterou dirigoval na rozehrávce Bár se Zajícem jsme dotáhli utkání do vítězného konce 60:66. Stínem utkání bylo zranění našich dvou podkošových hráčů Vojty Čecha a Ondry Sobotky,  kteří skončili v nemocnici. Za obětavý výkon a předvedenou hru musím pochválit všechny hráče, kteří nastoupili. Pro Spartu to byla první porážka v soutěži na domácí palubovce.

BA SPARTA – SLUNETA Ústí nad Labem 60:66

V neděli odpoledne jsme odjeli do Stodůlek na utkání s GBA Praha pouze v osmi hráčích. Utkání se nám hrubě nepovedlo. Domácí od začátku kralovali ve všech činnostech a bodový rozdíl v jejich prospěch neustále narůstal. Naši chlapci utkání zabalili po několika minutách první čtvrtiny. Z naší strany bylo špatně snad úplně vše. Po sobotním výkonu byl ten nedělní velkým zklamáním. Za vše hovoří konečný výsledek 96:49 pro domácí.

GBA B – SLUNETA Ústí nad Labem 96:49

Ve čtvrtek 8.12.2016 nás čeká od 18.00 hodin ve Sportcentru Sluneta předehrávané utkání se Sokolem Žižkov. Doufejme, že se někteří zranění hráči dají do pořádku, a že předvedeme našim divákům úplně jiný basket než v neděli na GBA.

Bároš

U17 - dívky

SLUNETA Ústí n/L - TJ Lokomotiva Liberec  69:39

O víkend pokračovala soutěž ml. dorostenkám.

V sobotu jsme na své palubovce přivítali soupeře z Liberce. V první čtvrtině se skóre přelévalo ze strany na stranu a žádný z týmů nedokázal výrazně odskočit. Ve druhé čtvrtině se lámal celý zápas. Díky naší agresivní obraně jsme dokázali dostat soupeře pod tlak a odskočit na rozdíl 20 bodů. Po poločase jsme pokračovali a soupeři jsme odskočili na rozdíl, tak výrazný, že jsme mohli zkoušet různé herní systémy.

SLUNETA Ústí n/L - Basket Pastelka MB 72:56

Nedělní utkání bylo úplně o něčem jiném než sobotní zápas. To co nám v sobotu fungovalo a zajistilo vítězství v zápase, tak v neděli jsme se hledali a možná i nenašli.

V první půlka se nesla v duchu příliš zbytečných ztrát, špatných zvolených střel, nájezdů do ucpané bedny a obrana byla někde na nedělním obědě. Jenom díky soupeřově potenci jsme vedli v poločase 28:19. Až ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme se zvedli a zvýšili tlak na rozehru soupeře, který začal dělat ztráty, díky kterým jsme odskočili na rozdíl, o který jsme již nemohli přijít.

Gratuluju děvčatům k vítězstvím o víkendu, ale je před námi dlouhá cesta a samozřejmě děkuju rodičům za podporu při zápasech.

Mates

U12 - dívky

Další remízu nám přinesli utkání s BK Baník Most. Byli jsme motivovaní, po zpětném pohledu bych řekla, že až přemotivovaní. Nic naplat, chtěli jsme ,,všechno“ a to způsobilo chaos na hřišti v určitých pasážích. Opakovaný problém v přihrávkách, zpracování míče a pomalých nohou.

Fanoušci, hlavně vy, kteří jste viděli tyto zápasy. Chyb bylo jak maku, ale To nadšení, emoce, bojovnost a chtění výhry holek na hřišti. To bylo jednoduše skvělé. Nebude to vždy stačit k vítězství, ale jsou to potřebné vlastnosti pro budoucí vítězství. Až se přidá více zkušeností, pak půjde o neporazitelný lektvar!

Fotogalerie ZDE.

Zambi

U13 – chlapci

Dvojzápas s Litoměřicemi jsme zvládli na jedničku a bez větších problémů jsme si poradili s Litoměřicemi. Co nás trápí je vstup do utkání, kdy nám schází koncentrovanost, soupeř se chytí dvěma lehkými koši a je oheň na střeše. Naštěstí jsme v průběhu zápasu ukázali kvalitu a dosáhli jasného vítězství, které ovšem mohlo být ještě vyšší. Tak či onak jsme zvládli dvě utkání a připsali si další dvě výhry. Do budoucna se musíme opravdu zaměřit na to, abychom dokázali odehrát koncentrovaně celý zápas, s těžšími soupeři by se nám tyto výpadky nemusely vyplatit.

Žampi, Sush a Ladzy

U14 – dívky

Poslední dvě utkání základní části dopadla dle našeho očekávání, tedy až na jednu čtvrtinu. V sobotu jsme jeli na Slovanku, kde jsme zajisté nebyli favoritem a prohra o 24 bodů zamrzí, ovšem vezmeme-li v potaz to, že jsme prohráli první čtvrtinu 27:7, a celé utkání nakonec o 24 bodů, vyjde nám, že jsme dokázali s velkým favoritem hrát vyrovnaně celé tři čtvrtiny, což považujeme za dobrou věc. V neděli pak zápas s Prosekem byl pravý opak, od začátku utkání jsme diktovali tempo a náš náskok narůstal. Pochvalu zaslouží všechny hráčky, poněvadž i přes jasný výsledek bojovaly a nevypustili jediný míč. Po základní části tak končíme na 4. místě. Nyní nás čeká zápasové volno a po novém roce se rozjede liga, ve které nás už čekají další, těžší soupeři.

Naďa a Vláďa

Další turnaj chlapců U 11B v Lounech

V sobotu jsme odcestovali na náš už třetí turnaj a s napětím jsme očekávali, jestli uvidíme nějaké zlepšení. Navíc nám tréninky i nominaci teď trochu omezily nemoci a nachlazení.

Přestože na vítězství jsme to ještě nedotáhli, chlapci určitě nezklamali. V prvním utkání s domácími Louny jsme se trochu rozkoukávali, ale s postupem času jsme odhodili ostych a předvedli pár hezkých akcí. Ve druhém zápase to zpočátku vypadalo skvěle, vlétli jsme na Děčín jako uragán a  po třech minutách dokonce vedli 7 : 6. Pak se sice začala projevovat výšková převaha soupeřů a hlavně soupeřek (ano, trápila nás hlavně vysoká děvčátka), ale přes prohru byl tento zápas naším dosud nejlepším vystoupením. Vstřelených 20 bodů je toho nejlepším důkazem. Tak s chutí do tréninku a třeba se někdy dočkáme i výhry J

Moc díky rodičům za dopravu i za podporu.