Muži B: Liberec i podruhé lepší

Hráči Lynxu byli lepším celkem a zaslouženě vyhráli. Od začátku hostující tým vedl a nedal nám moc šancí přemýšlet o vítězství. Snad jen v páté minutě třetí desetiminutovky, kdy jsme snížili na rozdíl čtyř bodů (35 : 39), ale to bylo z naší strany vše. Před posledním hracím obdobím prohráváme o deset bodů, o stejný počet rozdílových bodů pak hosté v poslední čtvrtině navýšili konečný výsledek. Nemá cenu se vymlouvat na absenci mnohých hráčů základní sestavy (Zajíc, Feigl, Bartoš, Fiala,…), hlavními našimi problémy byly zoufalé trestné hody a špatný obranný doskok.

SLUNETA Ústí nad Labem – BA Lynx Liberec 51 : 71 (15 : 18, 7 : 15, 18 : 17, 11 : 21)

SLUNETA: Pištěcký 12 (10/4), Vorlíček 10 (8/6), Sedlák 9 (1 x 3, 2/0), Žalud 7 (4/3), Wagner 7 (5/1), Výborný 3 (1 x 3), Andrenacci 2, Bár J. 1 (4/1), Svoboda 0
TH: 33/15 (45,5%)
Liberec: Bartel 12, Hojdar 12, Jelínek 11, Bárta 10, Bím 10,...
TH: 18/10 (55,5%)
Rozhodčí: Šikner, Šmíd 
Komisař: Beneš
Diváků: 50

Zdroj:www.basket-sluneta.cz

SLUNETA USK: S domácí palubovkou se loučíme prohrami

Ani poslední dva domácí zápasy jsme nedokázali urvat vítězství, nicméně hlavně nedělní zápas jsme odehráli se ctí. V sobotu proti Domažlicím měl náš výkon k dokonalosti daleko, ale byly tam určité momenty, kdy jsme dokázali zabrat. Zahodili jsme ale spoustu jednoduchých košů a volných pozic a se 49 vstřelenými body jsme se nemohli se sehraným domažlickým týmem měřit.

SLUNETA USK : Jiskra Domažlice 49:69

Statistiky.

V neděli se nám podařilo přibrzdit silnou podkošovou sestavu Klatov v čele s Nelsonem, ale když hostům došla v poslední části šťáva, nedokázali jsme to potrestat v útoku. Opět se nám nedaří z volných pozic proti velice zatažené obraně, a tak si klatovští odvážejí dva body.

SLUNETA USK : BK Klatovy 61:68

Statistiky.

Jak už bylo výše zmíněno, hlavně z nedělního zápasu máme dobrý pocit. Ten, který jsme předchozí tři utkání neměli. Opravdu jsme bojovali a běhali, bohužel nás přibrzdili nepřesnosti v útoku. Odešli jsme ale s hlavami nahoře a pokusíme se urvat výhru poslední víkend v Benešově a Kbelech.

Beny

U13 - dívky

Hlásíme za dívky U13 úkol splněn. Dokázali jsme doma porazit Litomky, kdy první zápas jsme vyhráli s přehledem o 30 a ve druhém jsme od začátku tahali za kratší konec a do poslední čtvrtiny jsme šli s mankem 15 bodů, ale dívky dokázali soupeře zmáčknout a výsledek urvat o dva body pro nás. Utkání byla dost tvrdá, divácky krásně podporovaná z obou stran. Holky musím pochválit, že se v druhém utkání nesložili a zabojovali a i tak jistý postup na republiku zakončili vítězně. Nyní nás čeká ještě dvojzápas v Mostě a doma s Chomutovem.

Holky díky, ale makáme dál, na republice to nebude už tak jednoduché.

Gary a Dráža

U11 – dívky

V sobotu jsme opět zavítaly na palubovku TJ Slovan Litoměřice, kde jsme se utkaly hned ve dvou zápasech. Děvčata předvedla zase o něco lepší výkon než minule, ale na tým z Litoměřic to ani jednou nestačilo.  Prohrály jsme 70:23 a 76:10. Litoměřice jsou tým zkušenější, o tom není pochyb. Zbývá nám jen systematicky s holkami dále pracovat a nenechat se odradit počátečními neúspěchy.

Gabča a Léňa

U12 – Chlapci

Dva nejsilnější celky naší soutěže nás čekaly při miniturnaji v Děčíně, první utkání s malými Válečníky bylo klasickým obrazem našich ranních zápasů. Špatný úvod, pomalý rozjezd a nakonec i tak drtivé vítězství o 40 bodů. V druhém zápase jsme se střetli s dívkami ze  Slovanu Litoměřice a oproti prvnímu zápasu jsme zvládli úvod na jedničku a nastavili tak ráz utkání, ve kterém jsme jasně dominovali a dařila se nám obrana a zaslouženě jsme vyhráli o 50 bodů.

Žampi, Sush a Ladzy