Béčko po pěti sezónách opět vítězem Severočeské ligy

Po třech sezónách bez medaile (2016/17 - čtvrté místo, 2017/18 - páté místo, 2018/19 – opět páté místo) a dvou ročnících bez dohrání kvůli Covidu stanul tým SLUNETY na metě nejvyšší. Po základní části třetí tým soutěže s bilancí 8 vítězství a 6 porážek odehrál skvěle play-off prvních čtyř týmů Severočeské ligy. V semifinále si poradil s Baníkem Most 2 : 0 na zápasy (86 : 48 doma a 88 : 62 venku) a následně ve finále přehrál suveréna základní části ligy, celek BK Teplice (75 : 67 doma, 70 : 61venku).
Tímto prvenstvím náš tým získal 12. titul v Severočeské lize (+ 1x druhé a 4x třetí místo) od počátku fungování tohoto týmu v sezoně 2000/01.

BK Teplice "A" – SLUNETA Ústí nad Labem 61 : 70 (21 : 18 36 : 37 46 : 56)

Do 2. finálového utkání na horké půdě Teplic jsme vstupovali s vědomím 8 bodového vítězství z prvního utkání v naší hale. Nastoupili jsme naprosto koncentrovaní, s cílem udržet v prvním poločase alespoň vyrovnané skóre a nenechat si soupeře utéct nějakým výraznějším bodovým rozdílem. Dařilo se nám zejména v obraně, když jsme eliminovali většinu silných zbraní teplických hráčů. Po poločasové přestávce jsme ještě víc přitlačili v obraně a v tomto hracím období jsme soupeři povolili pouhých 10 bodů. Vytvořený náskok už se nám podařilo uhlídat až do konce a zaslouženě jsme vyhráli i druhý finálový zápas.

Body Ústí: Houška 23, Stavěl 13, Sedlák 12, Bár 10, Sobotka 6, Ševcovic 3, Bartoš 3, Andrenacci 0, Zajíc 0, Přibyl nenastoupil