Beksa má mečbol

V pátém čtvrtfinále naplno Beksa ukázala svůj potenciál a způsobem start – cíl si došla pro vedení v sérii už 3:2 a v úterý může na severu slavit postup. Naopak SLUNETA bude v úterý hrát „proti konci sezóny“.

Pardubice o osudu utkání a jeho vývoji rozhodly už v první čtvrtině, kdy do zápasu vstoupili s velmi tvrdou obranou, a hlavně dobře seřízenou muškou. domácí rozehrávač Vyoral velel ofenzivě Pardubic 11 body, na druhé straně se snažil udržet svůj tým ve hře Spencer Svejcar, ale na více než výsledek po prvních deseti minutách 32:24 to nestačilo.

V druhém dějství si domácí v útoku dělali, co chtěli a stále drželi výborné procento střelby ze všech vzdáleností, bohužel za SLUNETU se nikdo z hráčů nedokázal prosadit přes tvrdou pardubickou obranu. Do šaten se šlo za stavu 56:45.

Po přestávce šli svěřenci Honzy Šotnara na hřiště s tím, že musí něco udělat s vývojem skóre, protože Pardubice byly dnes opravdu k nezastavení, ale domácí si nenechali vzít vítr z plachet a stále praktikovali tvrdou obranu na hraně faulu, a navíc dominovali ještě na doskoku, po 3 čtvrtinách vedli domácí 33 – 17 na doskoky! Není divu, že se jejich náskok vyšplhal až na 83:52.

Zbytek utkání už Ústí dostali prostor mladí hráči, protože bylo zřejmé, že s aktuální formou Pardubic a útlumem Ústí, se už utkání nedalo zvrátit. I tak se mladíkům podařilo sympatickým výkonem korigovat konečný výsledek na 98:71.

Série se nyní tedy přesouvá opět do Ústí, kde se budou domácí snažit odvrátit konec sezóny a dostat sérii do rozhodujícího, sedmého utkání.

BK KVIS Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 98:71 (32:24 56:45 83:52)
Body domácí: Švrdlík 23, Rikič 14, Potoček 12, Vyoral 11, Pekárek 10, Štěrba 7, Dickerson a Neal po 6, Burda 5, Čolak 4
Body hosté: Svejcar 16, Nábělek 10, Heinzl 9, Pecka 8, Zajíc, Johnson, Martin a Hicks všichni po 5, Haiblík a Maděra po 3, Karlovský 2
Trojky: 22/9 – 25/10
Trestné hody: 14/13 – 19/7
Doskoky: 39 - 27
Osobní chyby: 19 - 19