Beksa si odváží výhru

Střetnutí SLUNETY a Beksy bylo na programu 16. Kola KNBL. V dresu hostů chyběl Pandula a naopak Tonda Pištěcký neměl k dispozici Pavla Bosáka, který si na sobotním tréninku natáhl stehenní sval.

Trenéři kladli před zápasem na srdce svým svěřencům hlavně obranu, ale hráči jakoby chtěli nadělit fanouškům bodovou nadílku a začali hrát bez obran a první čtvrtina skončila 20:30. Hosté dobře bránili a rychlými protiútoky trestali každou naši chybu.

Ve druhém dějství se pak hra sice vyrovnala, ale Pardubičtí hráli aktivně a chodili si do vymezeného území pro fauly a naši hráči sbírali jednu osobní chybu za druhou, ale i tak dokázali držet krok. Kromě rychlých protiútoků se hosté mohli spolehnout i na střelbu z dlouhé vzdálenosti. Poločasový výsledek 45:60.

Úvod druhé půle začal sice naší minisérií 4:0, ale Pardubice se nenechaly zaskočit a drželi si dvouciferné vedení a to hlavně díky duu Barnett a Autrey (dohromady 38 bodů za tři čtvrtiny). V závěru třetího dějství jsme dokázali konečně utáhnout šrouby v obraně a náskok hostů se zmenšil pod hranici 10 bodů (66:75).

Začátek poslední čtvrtiny si vzal na starost Cory Abercrombie a dvěma slepenými trojkami snížil už na 72:77. Ke Corymu se v zápětí přidali i další hráči a po koších Thompsona a Šmída byl stav najednou 81:84. Pardubice držel výborně hrající Wall, ale hráči ve žlutých dresech, hnaní publikem, pokračovali ve výborné obraně a zůstávali stále v kontaktu se soupeřem. Necelou minutu před koncem základní hrací doby snížil Thompson na 87:91. Po neúspěšné střele Ládi Pecky musel už přijít taktický faul a hostující Autrey zvyšuje už na 87:93. Bohužel se nám nepodařilo zakončit ani po vyhození s autu a bodový účet utkání završil Barnett. Konečný stav 87:95.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK JIP Pardubice 87:95 (20:30 45:60 66:75)

Body domácí: Thompson 24, Abercrombie 21, Smith 13, Pecka 10, Šmíd 8, Votroubek 6, Igrutinovič 5
Body hosté: Autrey 24, Burnett 23, Wall 16, Nečas a Švrdlík po 8, Kotas 6, Půlpán 2.
Trojky: 20/9 – 24/8
Trestné hody: 24/18 – 18/15
Doskoky: 26 - 37
Osobní chyby: 17 - 18