Brno ani na čtvrtý pokus

V jedenáctém kole zajížděla SLUNETA na palubovku třetího Brna a chtěla si napravit reputaci po nepovedeném zápase u mistra. Brňané se také potřebovali zvednout, protože na finálovém turnaji českého poháru neuspěli v souboji poražených semifinalistů a zbyla na ně pouze bramborová medaile.

První čtvrtina střetnutí byla vyrovnaná, bylo vidět, že se potkali dva trenéři, kteří umí velice dobře číst taktiku toho druhého, navrch měli ale přeci jenom domácí, a to hlavně díky lepšímu procentu střelby. SLUNETA se v útoku hodně nadřela, ale i tak zůstala ve hře víceméně až do poločasu, který zakončili domácí třemi slepenými trojkami odskočili na 45:36.

Ovšem úvod druhé půle vyšel na výbornou domácím, tvrdá obrana a úspěšné zakončení buď z rychlého protiútoku nebo za 3 body, znamenali šňůru 14:2 a se SLUNETOU to vypadalo v tu chvíli hodně špatně, protože ztráta narostla až na 59:38. Ale svěřenci Honzy Šotnara to nezvdali a bojovali, a i když v ofenzivě nepředváděli optimální výkon, podařilo se jim vrátit se do poločasu, když po 30 minutách na tabuli svítilo skóre 68:56.

Brno o své výhře definitivně rozhodlo v úvodu posledního dějství, když zavřelo cestu do koše a nepustilo ústecké hráče téměř k ničemu a na druhé straně hřiště využili širší rotace, rozstříleli se k velkému ofenzivnímu představení a odskočili opět na dvacetibodový rozdíl. Poslední minuty využil domácí trenér Růžička ještě k prostoru pro mladé hráče, a tak se závěr utkání dohrával s náhradníky.

Brno tak zůstává s Nymburkem jediným týmem, který jsme v tomto ročníku ještě nedokázali porazit.

Basket Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 17:00 hod. 92:74 (24:21 45:36 68:56)
Body domácí: Půlpán 18, Mishula 17, Bálint 16, Madden 15, Djuricic 5, Nečas a Körner po 4, Dáňa 2, Krakovič 1
Body hosté: Svejcar 17, Autrey 13, Spencer 12, Joseph 11, Pecka 9, Johnson 8, Karlovský a Fait po 2
Trojky: 23/13 – 16/3
Trestné hody: 19/13 – 12/9
Doskoky: 41 - 36
Osobní chyby: 19 - 19