Čekání na první výhru trvá

Ústecká výprava zvládla přesun do Opavy, včetně několika kolon, ale i tak včas, takže nic nebránilo tomu, aby utkání s mistrem začalo včas. Úvod utkání byl trochu nervózní z obou stran, ale po minutě a půl otevřel skóre ústecký Maishe. Domácí rychle odpověděli a začali pomalu přebírat otěže zápasu a po šňůře 10:0 na 15:5 si musel hostující kouč brát rychle oddechový čas. Ten sice zastavil lauf domácích, ale ti si díky aktivitě na doskoku udrželi dvouciferné vedení po první desetiminutovce 26:16.

Ústecký tahoun Ty Nichols nasbíral po útočném faulu a technické chybě celkem 3 fauly už na začátku druhé čtvrtiny, a tak SLUNETA potřebovala ve svých řadách najít jiného střelce. Tím se stal Maishe Dailey, který táhl v poločase své spoluhráče 16 body, ti ho ale v ofenzivě moc nepodpořili a domácí si došli pro pohodlné vedení v půli 50:31.

Po přestávce už musel na hřiště Ty Nichols a bylo to znát, Ústí začalo ukrajovat bodíky z opavského náskoku, ale na každý bod se hodně nadřelo. V nějakém větším zdramatizování průběhu bránilo Ústeckým špatné procento střelby, a tak i po 30 minutách vedli Opavští 69:53.

V posledním dějství našli svěřenci Honzy Šotnara ztracenou střeleckou formu a začali stahovat náskok, trefili se Nichols i Pecka a 4 minuty před koncem to bylo už o 4 body. Za domácí rozhodli o osudu utkání Švandrlík a Jurečka svými slepenými trojkami. Konečné skóre se zastavilo nakonec na 88:79.

Solidní návštěva 1723 fanoušků v hale tak viděla výhru svých oblíbenců, zatímco SLUNETA na svou první výhru stále čeká.

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 88:79 (26:16 50:31 69:53)
Body domácí:
Jurečka 15, Švandrlík, Mokráň a Puršl všichni po 12, Kouřil 11, Pecháček 9, Slavík 7, Farský a Šiřina po 4, Kvapil 2
Body hosté: Dailey 27, Nichols 17, Pecka 16, Nábělek 6, Johnson a Váňa po 4, Karlovský 3, Žikla 2
Trojky: 34/11 – 29/6
Trestné hody: 28/19 – 37/25
Doskoky: 50 - 40
Osobní chyby: 24 - 20