Černá série pokračuje

SLUNETA neukončila trápení ani v Praze na Edenu, když prohrála jasně 85:67 a ani ve 4. zápase nedokázala vstřelit více jak 70 bodů, ofenzivní trápení tak pokračuje.

Možná to byla důležitosti utkání, která Ústeckým svazovala ruce, ale už úvod utkání naznačoval, jak by mohl probíhat zbytek zápasu. Domácí chtěli využít výhody domácího prostředí a s chutí se pustili do ofenzivy, a když se začali obzvláště Páleník s Rožánkem trefovat za 3 body, skončila první desetiminutovka 25:13.

V druhé čtvrtině se výrazněji bodově ukázal ústecký Jordan Callahan a 8 body zavelel ke stíhací jízdě, ale domácí se mohli spolehnout na střelbu za 3 body, 44,8 % znamená lepší procentuální úspěšnost, že za 2 body (44,1). Do šaten se šlo za stavu 45:34.

Do druhé půle šla SLUNETA s jasným cílem stáhnout náskok domácích a čerstvý vítr do hry vnesl sice ústecký Johan Haiblík, co naplat ale, když ze té snahy nakonec nebyly úspěšné střely. Spencer Svejcar i Jan Karlovský hráli se sebezapřením, ale v ofenzivě to prostě nebylo ono a Slavie si víceméně celou dobu držel dvouciferný náskok, protože SLUNETĚ se tentokráte nedařilo ani v defenzivě, obzvláště při bránění Rožánka s Páleníkem, ti to měly dohromady 17/9 za tři body. Přísnější měřítko by za SLUNETU z bodového hlediska snesl snad jen Martin, který si ale v závěru nechal dát technickou chybu, což byl jeho 5. faul, pro nějž musel opustit hřiště.

Ústí tak prohlubuje krizi a samo sebe dostává pod ještě větší tlak před středečním domácím střetnutím s Královskými Sokoly.

SK Slavia Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 85:67 (25:13 45:34 67:52)
Body domácí:
Rožánek 20, Bruner a Pumprla R. po 13, Páleník 12, Dworsky a Jelínek po 10, Pumprla 7
Body hosté: Martin 18, Callahan 14, Pecka 11, Svejcar 8, Karlovský 6, Haiblík a Johnson po 4, Nábělek 2
Trojky: 29/13 – 26/7
Trestné hody: 19/16 – 13/8
Doskoky: 44 - 38
Osobní chyby: 16 - 18