Cesta do play-off se komplikuje

Velmi náročný program SLUNETY pokračoval už v úterý večer, jenom dva dny po vysilujícím domácím zápase s Prostějovem, museli hráči cestovat do Ostravy, aby se tam utkali ve velmi důležitém střetnutí s domácím týmem. Důležitost tohoto zápasu vyplývala z postavení v tabulce, protože v případě výhry, by se Ostrava dotáhla na stejnou bilanci jako SLUNETA a pokud by zvítězili domácí o více jak 18 bodů, vystrčí Ústí z postupové pozice v tabulce. Kdo seděl včera večer u televizní obrazovky, tak ví, jak to dopadlo.

První čtvrtina začala hodně divoce, domácí vstoupili do zápasu velmi dobře a jakoby si uvědomovali, jakým rozdílem musí zvítězit a začali střílet s velmi dobrým procentem úspěšnosti, hodně aktivní byl v tomto období Bratčenkov, který vlastně nakopl svůj tým k dobrému výkonu na útočné polovině. SLUNETA ještě zachytila nástup domácích a držela se soupeřem krok, a tak byl stav po první čtvrtině 24:23.

V druhém dějství však na náš tým padla „deka“ a zatímco soupeř dále pokračoval v dobré práci na obou stranách hřiště, nám rapidně kleslo procento střelby a v útoku jsme nebyli schopni nalézt cestu do koše a v poločas jsme už ztráceli 15 bodů (50:35). Vědomi si faktu, že nesmíme prohrát o více jak 18 bodů jsme vstoupili do druhé půle s tím, že nedopustíme stejné střelecké představení domácích jako v prvním poločase. Našim hráčům se sice podařilo zlepšit obranu, ale Ostravští, nabuzeni z první půle, měli i notnou dávku štěstí a podařilo se jim vsítit nejeden koš s klaksonem na konci 24vteřinového limitu na střelu. Tyto koše dostávaly náš tým na kolena a zbytek zápasu se nesl ve znamení naší marné snahy snížit náskok soupeře. Našim hráčům už v závěru nenašli síly na snížení rozdílu, a tak zápas skončil 94:72.

Touto prohrou se Ostrava vyhoupla v tabulce před SLUNETU, která si hodně zkomplikovala cestu do play-off a poslední dvě utkání budou stěžejní, domácí s Brnem a v úterý v Jindřichově Hradci. Ostravu čeká zájezd do Svitav a doma Prostějov.

Antonín Pištěcký:
„Není to tak dlouho, co jsme zde seděli v obrácené situaci. Největší rozdíl v zápase byl v přístupu. A to od začátku až do konce. Jsem z toho zklamaný. Nemáme v týmu mladé kluky, kteří by se z toho tlaku, co na nás Ostrava vyvinula, měli bát. Na začátku zápasu jsme si byli schopni vytvořit dost otevřených střel, které jsme celkem dobře proměňovali. Skore 24-23 tomu i odpovídalo. Potřebovali jsme ale přidat v obraně, a to se nepovedlo ani v jedné čtvrtině. Po vyhraném zápase s Prostějovem tady bylo zase to staré Ústí - na body z rychlých protiútoků to skončilo 24-0, kdy nejstaršímu hráči soupeře dvakrát stačilo se jen rozeběhnout a skórovat. To bylo jen o tom, jestli se člověku chce, nebo ne, a my jsme dnes nechtěli. Ostrava nehrála nic, na co bychom nebyli připraveni, ale dopadlo to takhle. Nemáme teď už play-off ve svých rukou, ale uděláme vše pro to, abychom ty dva zbývající zápasy zvládli, jak v pátek s Brnem, tak v úterý v Jindřichově Hradci. Ovšem nepředpokládám, že Ostravští to mají v plánu jinak.“

NH Ostrava - SLUNETA Ústí nad Labem 94:72 (24:23 50:35 71:55)Body domácí:

Body hosté: Abercrombie 15, Pecka a Šotnar po 13, Thompson 10, Šteffel 8, Smith 7, Bosák 6
Body domácí: Painter 22, Mays 20, Bratčenkov 13, Riewer 11, Smith 10, Bohačík 9, Canada 8, Popovič 1
Trojky: 26/12 – 23/8
Trestné hody: 18/8 – 8/6
Doskoky: 31 - 33
Osobní chyby: 16 - 18