CHLAPCI U15 ZÍSKÁVAJÍ DVĚ CENNÁ VÍTĚZSTVÍ!

Chlapci U15 mají za sebou další dvě extraligová kola. V neděli 29. ledna na domácí palubovce přivítali oslabenou Spartu a o tři dny později přijel na koleje UJEPu tým z Brandýsa nad Labem. Oba celky dorazily s ambicí vyhrát, bylo tak jasné, že obhájit domácí prostředí nebude jednoduchý úkol.

Proti Spartě dokázali chlapci vstoupit velmi dobře a v polovině první čtvrtiny získali vedení až o 13 bodů. Pak ale přišla série špatných obran a od poloviny 2. čtvrtiny nebyl bodový rozdíl více než tři koše. V druhém poločase chlapci opět našli herní rytmus a rychlou hrou postupně získávali náskok nad soupeřem. Konečným výsledkem 95:72 si naše U15 připsaly vítězství číslo čtyři.

Středeční dohrávka s Brandýsem nezačala podle představ. Velmi houževnatá obrana Středočechů znamenala problémy v útoku, konkrétně velké množství ztrát. Chlapci se s tím ale dokázali poprat a vybudovali si náskok až 20 bodů. Série dobrých a špatných úseků v druhém poločase znamenaly minimální bodový rozdíl. Výhrou 82:58 tak dokázali chlapci obhájit všech pět domácích zápasů na úvod extraligy.

Další poměřování sil čeká naše U15 18. února na Folimace proti USK Praha. O den později nastoupí proti Sokolu Pražskému.

Zápasy z pohledu jednoho z asistentů trenéra Honzy Hatyláka:
"V neděli to nebylo podle našich představ. Jsem ovšem rád, že jsme dokázali zabrat a odehrát povedený závěr. Zároveň si z toho můžeme odnést mnohá ponaučení do příštích zápasů, například i proti Brandýsu. V druhém zápase bych chtěl pochválit zejména Filipa Veselého a mlaďocha Honzu Součka za obrovské nasazení a za to, že skvěle doplnili naše zkušené hráče."