KK Škrljevo hrál v AAC ve skupině C, kde se utkalo s Brnem a právě tyto výsledky by nám mohly něco napovědět o síle soupeře. Na domácí palubovce dokázali hráči chorvatského týmu udolat Brno 78:74, aby pak v Brně uhráli podobný výsledek 71:73. Ze statistik ještě vyčteme nejlepšího střelce našeho soupeře, je jím Ash Yacoubou, který sází průměrně 15,2 bodů a 6,4 doskoků. Na soupisce Škrljeva však najdeme několik hráčů, kteří se průměrem blíží k 10 bodům na zápas, takže nás nečeká tým s jednou individualitou, ale soupeř s týmovým pojetím hry.

V alpsko-adriatickém poháru se našemu soupeři daří, ale horší to je v domácí soutěži, kde se potácí na předposledním místě se čtyřmi výhrami a devíti porážkami. Rozhodně naše hráče nečeká slabý soupeř. Škrljevo dokázalo totiž také porazit Brno, stejně jako nedávno SLUNETA.

A jaký je vůbec systém play-off?

Hrají se dva zápasy, doma – venku a počítá a sčítá se skóre. To znamená, že může dojít ke kuriózní situaci, že první zápas může skončit remízou a rozhodne až ten druhý zápas, který se bude hrát 9. 2. v Chorvatsku.

Další zajímavostí vyřazovacích bojů je, na koho by mohla SLUNETA narazit při případném postupu, pokud by se totiž zadařilo, narazí na sebe v semifinále „staří známí“ SLUNETA a Levičtí Patrioti, to ale předbíháme.

Filip Šmíd:
„Čeká nás čtvrtfinále evropského poháru, ve kterém budeme bojovat o další postup s chorvatským KK Škrljevo. Bude to pro nás další velká zkušenost a porovnání s jiným herním stylem, ale to je dobře. Každý takový zápas je příležitost posunout se dál. Dle předchozích výsledků nás čeká houževnatý soupeř, který bude mít podobný herní styl jako náš poslední soupeř Brno, takže klíčem k vítězství bude bezpochyby obrana.“