Dál postupuje Beksa

Jedna z nejdelších a nejsledovanějších sérií posledních let končí. Po heroických výkonech padla SLUNETA s favorizovanou Beksou 3:4 na zápasy. Končíme tak sice na sedmém místě, ale jakým způsobem jsme tuto sezónu zakončili, bude dlouho v paměti všech, co u toho byli.

Pardubice rozhodly utkání vstupy do poločasů. Dobrá defenziva a rychlé protiútoky zařídili domácím vedení 8:0. Až pak se konečně začali prosazovat také naši hráči, ale měli to hodně těžké proti kompaktní obraně Pardubic. V tomto duchu se nesl celý první poločas, Beksa zkusila bodově odskočit, ale její náskok nebyl dvouciferný a naopak my jsme bojovali o snížení náskoku, do šaten se tak šlo za stavu 29:25.

Úvod druhé půle byl pro vývoj zápasu stěžejní, domácí začali střílet s velmi dobrou úspěšností, zatímco my jsme v útoku tápali a náskok domácích se vyšplhal až na 49:30 a třetí čtvrtina skončila 56:37. Kdo viděl šestý zápas, tak ví, že naši hráči umí dohnat lecjakou ztrátu, obzvlášť tváří v tvář konci sezóny a to se jim také podařilo, ale jenom do jisté míry. I když se to zdálo už nemožné, naši hráči zapnuli na abnormálně vysoké obrátky a vydali se ze všech sil hlavně v obraně, ale začalo se dařit i v útoku, hodně vidět byl Šotnar s Robinsonem. Náskok Beksy se tenčí, oba fanouškovské kotle fandí seč jim ruce, tleskátka, bubny, řehtačky, trumpety stačí. Minutu a půl do konce základní hrací doby je stav 65:60 a SLUNETA je v laufu. Ale domácí spasitel Spearman vyšle dalekonosnou trojku směrem na náš koš a trefuje. Není divu, jak velká radost vypukla v táboře domácích, věděli, že jsou hodně blízko k vítězství v zápase i sérii. Do konce zbývá už jenom 59 vteřin, a když náš útok končí nezdarem, uzavírá opět Spearman definitivně tuto sérii z čáry trestného hodu.

Domácí slaví postup a naši fanoušci slaví své hrdiny, protože dobře vědí, že kluci byli hodně blízko velké senzaci. A i když v nás stále je jistá hořkost z „nepostupu“, můžeme s čistým svědomím říci, že kluci do toho dali víc než všechno a zaslouží si absolutní absolutorium. Vždyť se svými výkony zasloužili o pořádné vlny na českém basketbalovém rybníku, přitáhli pozornost nejen basketbalové veřejnosti, ale i dalších lidí a hlavně byli součástí velkolepé série, která by se dala označit jako reklama na basket, play-off a atmosféry v halách dohromady.

V neposlední řadě musíme poděkovat našim fans, za svých 12 let v tomto klubu nepamatuji, že by se takhle početná a hlučná výprava vydala za námi na zápas jinam, než do Děčína. Takže velký obdiv a dík za celý tým i vedení!

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 70:60 (16:10 29:25 56:37)

Body domácí: Švrdlík a Spearman po 18, Půlpán 9, Pandula 8, Kohout 6, Kent 5, Welsch 4, Potoček 2
Body hosté: Robinson 17, Pecka 15, Šotnar 9, Votroubek 7, Šteffel 5, Šmíd 4, Svejcar 3
Trojky: 15/7 – 25/5
Trestné hody: 21/13 – 22/19
Doskoky: 55 - 30
Osobní chyby: 24 - 19