Další přestřelka, další výhra.

SLUNETA využila reprezentační přestávky k dohrávce 7. kola základní části, které ji zavedlo na horkou palubovku Kolína. Medvědi tuto možnost uvítali, protože momentálně mají formu jak hrom.

Snad ve všech předzápasových článcích jsme se mohli dočíst, že domácí jsou v herní pohodě a mohou se spolehnout na útok. A Medvědi tyto predikce potvrdili, do zápasu vlétli a rychlým vedením donutili ústeckého lodivoda k time-outu. Po něm se karta obrátila a SLUNETA převzala otěže první čtvrtiny, po útočně laděné první čtvrtině vedla ústecká parta 26:28.

Za domácí se hodně činil exústecký Wallace, naopak SLUNETA se mohla spolehnout na týmový výkon, a tak přestřelka pokračovala i ve druhém dějství. Tonda Pištěcký točil sestavou a nasazení v obraně bylo sice vysoké, ale ne tak efektivní, jak by kouč chtěl. Diváky musela bavit další divoká přestřelka, ve které měli malinko navrch hostující hráči, do šaten se šlo za stavu 51:56.

Svěřenci Tondy Pištěckého vstoupili do druhé půle s velkou chutí a pomalu získávali převahu na hřišti. Mohla za to širší rotace, protože na domácích hráčích se s ubíhajícím časem začala projevovat únava a už nebyli tak efektivní v zakončení, a tak po 30 minutách ztráceli na SLUNETU deset bodů (66:76).

Domácí se pokusili zvrátit průběh utkání změnou na zónovou obranu, která dlouho nenesla ovoce, ale jak utíkal čas, odešla postupně i Ústeckým přesná muška a domácí, hlavně zásluhou Číže, zdramatizovali zápas, když minutu před koncem základní hrací doby šli do jednobodového vedení. Ale SLUNETU uklidnili z čáry trestného hodu Lamb Autrey a Láďa Pecka, když vrátili vedení svému týmu (86:89). V samotném závěru hostující hráči ubránili útok Medvědů, navíc domácí lavička dostala následně technickou chybu a náš kapitán Spencer Svejcar uzavřel skóre na 86:89.

Nebudeme si nic nalhávat, Tonda jel do Kolína s taktikou zlepšit obranu a nepouštět se do divokých přestřelek, což se sice nepovedlo, ale naštěstí jsme měli v koncovce štěstí a odvážíme si z Kolína důležitou výhru.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 86:90 (26:28 51:56 66:76)
Body domácí: Číž 22, Skinner 21, Wallace 17, Jelínek 12, Machač 7, Dlugoš 3, Novotný a Petráš po 2
Body hosté: Svejcar 21, Autrey 19, Šotnar 13, Fait a Pecka po 11, David 5, Karlovský a Rakočevič po 4, Hanes 2
Trojky: 33/14 – 33/10
Trestné hody: 9/4 – 19/16
Doskoky: 35 - 32
Osobní chyby: 25 - 17