Další vydařený turnaj kategorie U10

V neděli, 10. 2. 2019, se v Drážďanech opět sešly celky z příhraničí, aby absolvovaly další velkolepý turnaj kategorie U10 v rámci našeho společného projektu – Basketbal jako most pro mládež v Euroregionu Elbe/Labe.

Kromě pořádajících Titánů, kteří byli zastoupeni hned dvěma týmy, se turnaje zúčastnily další 4 celky, konkrétně z Teplic, Litoměřic, Děčína a samozřejmě z Ústí.

Díky skvělým podmínkám na drážďanském gymnáziu, kde je několik basketbalových hřišť vedle sebe, se dalo startovní pole rozdělit na dvě skupiny, kde každý hrál s každým a dle umístění ve skupině se pak hrálo o konečné umístění na turnaji.

Pořadí ve skupinách tak určilo dvojice do závěrečných bojů. Zápas o 5. místo vyhrál nakonec domácí celek Titánů 2, když si poradil s děčínskými Válečníky 30:18.

O bronzové medaile se utkaly týmy projektových partnerů, tedy Titáni 1 se SLUNETOU a tentokrát se z vítězství radoval domácí celek po výhře 40:31.

Finále turnaje tak obstaral český souboj Teplic s Litoměřicemi, který suverénně ovládli malí baskeťáci z Litoměřic.

I přes fakt, že výsledky na tomto turnaji nebyly prioritou, dokázali si ho všichni účastníci užít. Pro trenéry to byla další skvělá zkušenost.