Derby opět nezklamalo

Před posledním kolem KNBL pasovala basketbalová veřejnost do role favorita děčínské Válečníky, ovšem z ústecké šatny se před zápasem ozývaly hlasy, že SLUNETA nejede do Děčína odehrát zápas, ale pokusit se překvapit, a málem se jí to i podařilo.

Svěřenci Tondy Pištěckého začali velmi dobře a otevřeli skóre prvním košem a od té doby vedli, bohužel „jenom“ 36 minut. Ale pojďme se podívat na průběh čtvrtin postupně. Dobrým začátkem se naši hráči dostali na koně a bojovností se vyrovnali tvrdě hrajícím Válečníkům, ti působili v úvodu trochu zaskočeně a navíc se nemohli spolehnout na střelbu, takže po první čtvrtině byl stav 17:22.

Ani druhá čtvrtina nepřinesla změnu, naši hráči dobře sdíleli míč a dokázali si vybudovat volné pozice, které s velkou úspěšností proměňovali, Válečníci se stále trápili při střelbě ze střední a velké vzdálenosti. Atmosféra v hale nabírala na obrátkách, a děčínští fanoušci se místy nestačili divit, co se s jejich Válečníky děje. Hrál se hodně bojovný basketbal, ve kterém jsme stále měli navrch. Poločasové skóre bylo pak 37:45.

Co bude následovat v úvodu druhého poločasu bylo každému jasné, Děčínští přitvrdí v obraně ještě více a také se tak stalo. Válečníci opravdu přitvrdili a hráli na hraně faulu a bohužel pro SLUNETU, jim to neslo ovoce. Válečníci se dokázali dotáhnout na rozdíl pouhých dvou bodů (50:52), ale ani tak naši hráči neskládali zbraně a bojovali dál, do konce třetí čtvrtiny dokázali navýšit opět alespoň na 5 bodů, 54:59.

Schylovalo se k velkému dramatu, s přibývajícím časem začali hráčům na obou stranách trochu pracovat nervy a hrál so hodně tvrdě a po neproměněných střelách sváděli hráči velké souboje o míč. Vedení si SLUNETA držela až do doby, kdy do konce zbývaly pouhé 4 minuty, kdy Krakovič s Houškou přelili vedení na stranu Válečníků 66:65. Hostující Thompson dokázal sice ještě srovnat na 66:66 z čáry trestného hodu, ale byl to opět Pavel Houška, který vrátil vedení na stranu Děčína, a když se za 3 body trefil domácí Šiška, prohrávala SLUNETA už 71:66. Do konce základní hrací doby zbývá 1:21 a je jasné, že začne taktizování a fanoušci uvidí hodně trestných hodů. Přehlídku šestek přerušil ještě Michal Šotnar trojkou na 75:74, ale to už bylo bohužel pozdě, domácí Palyza vrátil opět z čáry trestného hodu domácím vedení a nám už nezbýval čas na pořádnou střelu, a když se neujal dalekonosný pokus, vyhrál Děčín i toto derby.

SLUNETA tak zakončuje základní část na 7. příčce a do play-off má momentálně nejblíže z celé skupiny A2, ovšem na paty jí mohutně šlape Prostějov, který ztrácí pouhou výhru, duo Svitavy a Jindřichův Hradec ztrácí dvě výhry. Nadstavbová část bude ještě hodně zajímavá a dnešní výkon v Děčíně je tou nejlepší pozvánkou k návštěvě zápasů SLUNETY, která bude chtít vyhrát skupinu A2.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 76:74 (17:22 37:45 54:59)

Body domácí: Vyoral 16, Landa, Palyza a Houška P. všichni po 10, Bažant 9, Šiška 8, Krakovič 6, Houška J. 4, Ježek 2, Pomikálek 1
Body hosté: Abercrombie 15, Thompson 13, Šotnar 12, Šteffel 11, Pecka 10, Carlton 6, Smith 5, Igrutinovič 2
Trojky: 22/4 – 22/7
Trestné hody: 27/18 – 13/11
Doskoky: 38 - 37
Osobní chyby: 16 - 22