Derby opět nezklamalo!

Nadstavbová skupina A2 vrcholí, SLUNETA si nechala nejlepší soupeře na poslední 3 kola, v nich se utká postupně s Děčínem, ve Svitavách a doma s Hradcem Králové. Jako první se SLUNETĚ postavili do cesty za play-off postavili Válečníci. Poslední vzájemné střetnutí zvládli lépe ústečtí hráči a odvezli si z Děčína výhru.

Vstup do derby v Ústí měli lepší domácí hráči, hráli s velkou energií  a rychle si vybudovali náskok a vyhráli první čtvrtinu 25:19. Vstup do druhého dějství naopak patřil Válečníkům a po minišňůře pěti bodů musel přijtí rychlý time-out domácích. Válečníci ale pokračovali v náporu a díky enormní aktivitě na útočném doskoku (6 útočných doskoků za poločas) dotáhli náskok SLUNETY. Hra ústeckých hráčů sklouzla k příliš individualistickým akcím a rezultovalo z toho poločasové vedení hostů 41:43.

Předzápasové prognózy slibovaly napínavou podívanou a tu hráči obou celků dodali. Vyrovnaná bitva pokračovala i po velké přestávce, Děčínští hráli ve větší pohodě, ale domácí tým táhl Tucker Haymond a ani jeden tým se nedostal do bodového trháku a i po 3 čtvrtinách stále vedli Válečníci 67:68.

To nejlepší si nechali hráči do čtvrté desetiminutovky, v úvodu ukázali hráči na obou stranách něco ze svého repertoáru střelby za 3 body a s ubíhajícím časem gradovala také forma a napětí na obou stranách. A nikoho nepřekvapilo, že se šlo do vyrovnané koncovky, která rozhodně nebyla nic pro kardiaky. Poslední minuta utkání byla hodně zajímavá, hostující Pomikálek těsně před poslední minutou vyrovnal na 92:92. Pod košem se strhla velká bitva o každý míč, z jedné takové vyšel domácí Fait jako faulovaný, následně trefuje jen jednu šestku. Ústí pak ubrání a faulovaný Lamb Autrey opět z šestek posílá SLUNETU do tříbodového vedení a Ústečtí už začínali pomalu slavit, ale Válečníci, opět po útočném doskoku ještě skórují za dva body, 95:94 a tři vteřiny do konce. Zákonitě přichází faul Děčína, Autrey ze šestek stoprocentní a SLUNETA vede o 3. Děčínu nezbývá než vyslat dalekonosnou střelu, která nenašla svůj cíl a Ústí mohlo začít slavit. Těžko říci, co by se dělo s halou, kdyby na zápase mohli být diváci, ale statika by asi byla ohrožena.

Jan Šotnar (kouč SLUNETY):
„Mrzí mě, že dnešní zápas rozhodla až koncovka, protože do zápasu jsme vstoupili opravdu skvěle. Hráli jsme to, co jsme chtěli, v první čtvrtině se nám dařilo, dokonce si troufnu říct, že jsme odehráli nejlepší první čtvrtinu za dobu, co jsem tady. Pak se nám ale přestalo dařit, začali jsme se soustředit spíše na rozhodčí a na hru Děčína. Věděli jsme, že budou hrát tvrdě, ale nedokázali jsme se s tím vyrovnat a oni šli přes nás. Ve druhé půli už to bylo klasické derby, skóre se přelévalo ze strany na stranu, prim hrály na obou stranách výtečné individuality, konkrétně Autrey a Šiška. Podle mého jsme vyhráli proto, že jsme měli o malinko lepší obranu, a řekl bych, že ta výhra je zasloužená.“

Tomáš Grepl (Trenér BK ARMEX Děčín):
„Zase vyrovnané utkání, jak to většinou bývá, myslím, že jsme odvedli dobrý výkon a poprali jsme se s tím velmi dobře, po tom, co jsme předvedli nepříliš povedený výkon v předchozím utkání. Dnes vyhrál šťastnější tým a doufám, že náš dobrý výkon nám pomůže do dalších bojů.“

Ondřej Šiška (BK ARMEX Děčín):
„Myslím, že ta koncovka odrážela momentální rozpoložení a nastavení obou týmů. Ústí hrálo doma, navíc se mu daří, vyhrává, takže mělo do koncovky asi více sebevědomí. Především Lamb Autrey, kterého se nám nedařilo ubránit ve cloně na míč, a on nám z toho dával koše, nebo shazoval míče na pivoty.“

Dalibor Fait (SLUNETA):
„Nehodnotil bych koncovku, tam už je to těžké pro všechny, ale když se vrátím k prvnímu poločasu, nás hrozně sráží útočný doskok Děčína. Tam v souboji s Válečníky propadáme už celkem tradičně. Naštěstí jsme ale ve druhé půli trefili těžké střely a zlomili to v náš prospěch.“

SLUNETA Ústí nad Labem – BK ARMEX Děčín 97:94 (25:19, 41:43, 67:68)
Body domácí: Autrey 28, Hanes 18, Haymond 15, Pecka 12, Rakočevič 11, Fait a Stegbauer po 6, Karlovský 1
Body hosté: Šiška 25, Pomikálek a Bradley po 18, Kroutil 10, Žikla 9, Mach 7, Grunt 4, Kotásek 3
Trojky: 16/6 – 30/10
Trestné hody: 33/27 – 18/16
Doskoky: 36 - 33
Osobní chyby: 19 - 25