Dívky U14 vyhrály mezinárodní turnaj v Klatovech!

Kočky U14 ze SLUNETY se zúčastnily Velikonočního turnaje v Klatovech od 29.3. - 1.4.2018. Loni jsme se na tomto turnaji rozkoukávali a obsadili 5. místo, kde jsme byli jako družstvo U13 ve skupině U14. Letošní myšlenka byla snem o medaili a jak to dopadlo?

Na turnaj jsme vyrazili ve čtvrtek dopoledne a po registraci v Klatovech jsme popojeli do Sokolovny v Plánici na první utkání s celkem Nürnberg, který byl pro nás velkou neznámou. Nic méně již při rozcvičce jsme cítili, že nás vítězství nemine. Kočky jsme rozdělili na dvě poloviny a každá z nich si zahrála ve dvou čtvrtinách.  Konečný výsledek na tabuli byl 108-4. Po utkání jsme se jeli ubytovat, na večeři a do hajan, protože druhý den jsme hráli již od 8,00 s celkem Valmezu. V utkání s Valmezem jsme nechali stejnou strategii jako v prvním utkání a holky předvedly, že stovku chtějí zase dát a konečný výsledek 118-16 byl opět zasloužený. Druhý den, dle losu bylo ještě večerní utkání s Chemnitz, kterému jsme měli z loňska, co vracet ( porážka loni 44-52 nás odsoudila hrát o 5-6 místo). Toto utkání již patřilo mezi těžší a nešlo hrát dle předchozí myšlenky. Navíc po brzkém vstávání se nám do toho moc nechtělo a bylo tak trochu ospalé. Nic méně holky pochopily, o co jde a dovedly utkání do vítězného konce 70-47.  V sobotu nás čekala poslední dvě utkání ve skupině a bylo jasné, pokud chceme pomýšlet o to nej musíme vyhrát. Čtrvtý zápas ve skupině jsme hráli po obědě a to s celkem Jena. Toto utkání jsme řadili mezi ta první dvě, a tudíž jsme zase dali šanci se rozdělit na dvě party a plně rozplynou minuty mezi všechny a možná i víc mezi holky, co hrají méně. Stovka nepadla, soupeř nám dal dvě trojky a výsledek 82-6 se řadil mezi ty snadné. V sobotu večer nás čekal poslední zápas ve skupině s celkem Nusle Praha. Rozhodujícím momentem tohoto utkání byla třetí čtvrtina ( 26-7), kde jsme soupeři odskočili o 30 bodů a utkání jsme mohli dohrát se střídajícími hráčkami. Co nebylo dobré, byl velký počet faulů (34!!!) a holky jsme upozornili, že to tak ve  finále nepůjde. Skupinu jsme vyhráli bez ztráty kytičky a postoupili tak o možnost získat zlato s celkem Hradce Králové U13. Finálové utkání jsme hráli v neděli 1. 4. od 13,00 v krásné velké hale plné diváků. Hradec Králové má velké jméno a tak se očekával velký boj o každý míč. Opak byl pravdou. Na soupeře jsme vletěli a po pěti minutách vedli 22-2, a když se nechal vyloučit hostující trenér, bylo po utkání. Utkání jsme dohráli v poklidu a vyhráli ho 77-50 ( po čtvrtinách 28-14, 47-20, 58-40 ).  Za tímto úspěchem bylo pečlivé soustředění a velké díky jak mé asistentce Dráže Vondřičkové, tak našemu kondičnímu trenérovi Pavlovi Zajícovi. Na tomto turnaji za naše družstvo nastoupili: Bára Davidová, Lucie Pekárková, Antonie Guerrerová, Valentina Mia Ruiz, Agáta Seidlová, Ema Chmelinová, Iva Procházková, Meláne Štréblová, Kristýna Guerrerová, Viktorie Urbánková, Viola Zajícová, Klára Vondřičková, Johana Kopecká, Tereza Maruštíková, Marie Riegertová a Anna Havlatová.

Poslední tečkou byla i naše účast v ALL Star pětce turnaje, zastoupená Luckou Pekárkovou a MVP turnaje se stala Marie Riegertová.

Velké poděkování patří samozřejmě i rodičům (a to i podpora z družstev U14 kluků, dívek U13 i 11), kteří nás doprovázeli na všechna utkání a byli naším šestým hráčem.

Děkuji všem, že jsem mohl stát na pozici trenéra při tomto asi zatím největším úspěchu tohoto družstva.