Do Final 4 postupuje Děčín.

Velkou bitvu slibovalo další severočeské derby, tentokrát pohárové. SLUNETA narazila na Děčín v tomto ročníku již po třetí, jednou na domácí palubovce v základní části KNBL a dvakrát ve čtvrtfinále Českého poháru. První utkání v Děčíně vyhráli Válečníci o 6 bodů, což nebyla až tak tragická ztráta do domácí odvety.

Ta začala velmi dobře pro náš tým, který do zápasu vstoupil opravdu dobře a rychle se dostal do tempa. Díky dobrému procentu střelby jsme si vybudovali náskok 6 bodů (21:15). Úspěšnost střelby jsme si udrželi i v druhém dějství a hosté měli problémy najít recept na naši hru, výsledkem toho bylo poločasové skóre 48:35.

Všichni, kdo se kolem basketbalu pohybují, věděli, že Válečníci to tak nenechají a v druhém poločase spustí ještě více agresivní obranu. Tak není divu, že v druhé půli bylo k vidění ještě více ostrých střetů, než v té první. Jenom větší agresivita soupeře úplně změnila obraz naší hry, obrana Válečníků nás totiž už nepouštěla do sehraných kombinací a jen těžko jsme hledali cestu do koše nebo k volné střele. Po třiceti minutách byl pak stav 64:61 a šlo se do poslední čtvrtiny. V poslední desetiminutovce nastalo trochu hluché období, co se týče košů, protože oba soupeři bránili opravdu urputně a míč v koši končil opravdu málokdy. Až 2.19 do konce základní hrací doby hostující Ježek vyrovnává na 73:73 a to je se SLUNETOU už hodně zle, protože stále musel mazat šestibodové manko z prvního duelu. A i když nakonec domácí uhájili nejtěsnější výhru 75:74, z postupu do Final 4 se radoval poražený tým, tedy Válečníci.

Pavel Budínský:
„Tak musím říct, že to je zvláštní situace, když prohrajete utkání a radujete se, ale to je kouzlo této pohárové matematiky, takže my jsme rádi, že jsme se dostali na závěrečný turnaj Českého poháru. Takže bych chtěl tímto poděkovat svým hráčům, můžeme pogratulovat domácím k výhře a myslím, že to utkání nabídlo to, co se dalo čekat, urputná bitva, v prvním poločase Ústí nás dokázalo dostat pod mentální tlak díky vynikajícímu procentu střelby za 3 body, myslím, že tam bylo 7 ku 11 a vypadali, že jsou v euforii a my byli trochu hlavami dole, ale myslím, že herní obraz nebyl špatný. Trochu jsme nebyli ve své kůži, nicméně, ačkoli jsme prohrávali v poločase rozdílem 13 bodů, tak v basketbalu je možné úplně všechno a já myslím, že důvod proč jsme postoupili byl druhý poločas, kdy jsme byli trochu pestřejší v útoku, kdy jsme tam měli hráče, kteří chtěli více atakovat ústeckou obranu, že jsme tam měli několik situací, kde bylo vidět, že někteří hráči Ústí jsou unavenější, nicméně Ústí stále hrálo na doraz a ačkoli jsme se vrátili zpátky do vyrovnaného skóre, tak se rozhodovalo až v závěru, kde domácí netrefili nějaké střely nebo jim míč vyklouzl z obroučky, což se také někdy stává. Takže za mě říkám, utkání jsem si moc užil bylo to pěkné, hezká atmosféra, derby trochu jiné než ligové. Jsem moc rád, že jsme to zvládli, protože 6 bodů, které jsme si přivezli z Děčína, nebylo tolik, ale pro nás to bylo dobře.

Antonín Pištěcký:
„Děkujeme za gratulace k vítězství a naopak gratulujeme k postupu do Final 4. Trenér Budínský víceméně řekl všechno. My jsme do toho zápasu vstoupili dobře, tak jak jsme chtěli. Ale přišla poločasová pauza, ideální pro nás by bylo hrát v té situaci stále dál. Samozřejmě v poločase jsme si říkali, že to nesmíme podcenit atd. a že na nás Děčín vlétne s agresivnější obranou. To se také stalo, my jsme se díky tomu nedostávali do zahájení jednotlivých útočných systémů, tak jak bychom potřebovali a pak už se to bohužel strhávalo jenom k cloně na balon, kterou si Děčín svou agresivitou a rotací v obraně výborně pohlídal. My jsme volili těžké střely, přestali jsme sdílet míč, neměli jsme tolik otevřených střel, výsledkem toho jsou trojky 9/0. Bohužel ten zápas jsme vyhráli, ale nepostupujeme dál, což jsme opravdu chtěli a můžeme se teď tady bavit o tom jakým způsobem to vítězství má váhu. Doufám, že si z toho hráči vezmou něco do toho třetího utkání, které hrajeme za 9 dní v Děčíně. Tam půjde o dva body do tabulky a každý, kdo to sleduje, tak ví, že to budou hrozně důležité dva body pro oba týmy.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 75:74 (21:15 48:35 64:61)
Body domácí: Pecka 18, Singletary 16, Teague 14, Svejcar 9, Šteffel a Šotnar po 7, Robinson 4
Body hosté: Kroutil 14, Ježek, Houška P., Šiška a Pomikálek všichni po 9, Krakovič 8, Halada a Grunt po 5, Landa 4, Feštr a Bažant po 1
Trojky: 20/7 – 25/7
Trestné hody: 28/20 – 18/15
Doskoky: 36 - 39
Osobní chyby: 22 - 22