Do nadstavby vstupujeme výhrou nad Brnem

V prvním kole nadstavbové skupiny A1 hostila SLUNETA tým z Brna, který tu byl nedávno a schytal pěkný výprask, ale hosté se evidentně z nevydařeného utkání na konci základní části poučili a tentokrát vstoupili do utkání o poznání lépe. Pandy naopak neměly ideální start a po prvních pěti minutách byl stav vyrovnaný. Hosty ale podržel pivot Lee, díky jeho 10 bodům vedlo Brno po prvním dějství 17:23.

V druhé čtvrtině to už ale byla ta známá SLUNETA, zlepšená obrana, několik rychlých protiútoků a Ústí vede 33:28, zákonitě musel přijít oddechový čas hostujícího kouče. Ale i po něm pokračovali domácí ve zlepšeném výkonu a výhrou v druhé čtvrtině 26:9 si do poločasu odnesli zasloužené celkové vedení 43:32.

Jak se hostům podařil vstup do utkání, tak start do druhé poloviny jim, mírně řečeno, vůbec nevyšel, 4 ztráty za necelé 2 minuty donutily brněnského trenéra k dalšímu time-toutu. Po něm domácí střelecky vychladli, zatímco hosté zvýšili agresivitu v obraně a zásluhou jim bylo snížení na 49:40. Střelecké trápení Pand prolomil trojkou Ty Nichols a vrátil svému týmu dvouciferné vedení, které SLUNETA držela i po 30 minutách.

Poslední dějství moc basketbalové krásy nepobralo, ale i přesto držela SLUNETA dvouciferné vedení a na závěr to svým fanouškům trochu „zpestřila“ a vyzkoušela jejich psychickou odolnost. S ubývajícím časem totiž kupili domácí hráči ztráty, které hosté trestali a několikrát se jim podařilo snížit na rozdíl pěti bodů, ale na větší zdramatizování jim už nezbýval čas a museli faulovat. Domácí si už ale nenechali první výhru ve skupině A1 vzít.

Jan Pavlík (asistent Brna):
„Gratuluji domácím k vítězství, podle průběhu zápasu to bylo zasloužené, protože my jsme udělali pár chyb a trošku jsme se lekli toho, že bychom tady mohli hrát minimálně vyrovnané utkání a v druhé čtvrtině si nechali nastřílet 26 bodů a druhý poločas jsme začali 3 ztrátami, což si nemůžeme dovolit, když chceme uspět na jakékoli venkovní palubovce. Pak to bylo hodně těžké stahovat a stálo nás to spoustu sil se dostat zpátky do zápasu a na konci si to domácí zkušeně pohlídali. Ale je určitě potřeba hledat pozitiva, protože v Ústí se nevyhrává lehce a tím, že jsme tu hráli vlastně až do konce o vítězství, tak na tom můžeme stavět a když si vzpomeneme, že jsme tu před 3 týdny prohráli o nějakých 40 bodů, takže jednoznačně posun dopředu. Navzdory porážce musíme bojovat dál a výhry přijdou.“

Honza Šotnar (kouč SLUNETY):
„Dnešní zápas moc basketbalové krásy nepobral, přišlo mi, že se oba týmy trápily na útočné polovině. Nakonec rozhodla trochu větší vůle po vítězství, která byla na naší straně, docela slušně jsme bránili, ale nebyl to určitě výkon, jaký bychom si představovali. Každopádně vítězství se počítá, odskočili jsme na dvě výhry na 3. místě, což je pro nás důležité, uhájili jsme domácí palubovku, zvedli jsme si sebevědomí před pohárovým utkáním v Děčíně.“

Šimon Svoboda (hráč Brna):
„Z naší strany docela povedený zápas, měli jsme dobrý vstup do zápasu, problém ale byl v druhé čtvrtině a zkrat po poločase, kdy nám to moc nevyšlo ani na útočné, ani na obranné polovině a domácí si udělali nějaký náskok a potom se nám už jen těžko dostávalo zpátky od zápasu. Gratuluji SLUNETĚ byli dnes lepším soupeřem, ale i tak si myslím, že to od nás nebyl špatný zápas.“

Jan Karlosvký (hráč SLUNETY):
„My jsme moc rádi za dnešní výhru, byla to hodně důležitá výhra. První ve skupině A1, teď nás ale čeká další důležitý zápas v Děčíně, na který se chceme koncentrovat, dobře připravit a postoupit v Českém poháru.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Basket Brno 28.01.2024 18:00 75:68 (17:23 43:32 58:48)
Body domácí:
Nichols 18, Pecka 13, Autrey a Dailey po 11, Žikla, Haiblík a Johnson všichni po 5, Nábělek 3, Rowan a Karlovský po 2
Body hosté: Lee III 18, Šiška a Půlpán po 11, Křivánek 8, Svoboda 7, Dáňa a Soares po 6, Krakovič 1
Trojky: 22/6 – 24/4
Trestné hody: 20/15 – 17/10
Doskoky: 36 - 38
Osobní chyby: 19 - 22