Na nováčka si náš soupeř nevede špatně, ze 14 dosavadních zápasů si odnesl už 7 výher a stejný počet porážek a svátky strávil na 7. místě. Olomoucko nahradilo ve startovním poli KNBL vypadnuvší Prostějov a většinu domácích zápasů absolvuje v prostějovské hale, ale netají se ambicemi rozšířit povědomí o basketbale i do Olomouce.

Při pohledu na poslední utkání našeho středečního soupeře zjistíme, že si ve 14. kole připsal cenný skalp Děčína, který přetlačil až v samotné koncovce poměrem 100:96. Na druhou stranu z Kolína si Olomoučtí přivezli porážku 106:85, takže evidentně se jim daří více doma. Mezi nejvytíženější hráče Olomoucka patří jednoznačně Fuller, kterého měli možnost fanoušci spatřit i při nedávném All-Star Game v Ústí.

SLUNETA zakončila rok 2017 dvěma důležitými vítězstvími, v posledním domácím zápase před Vánoci doma přetlačila nejtěsnějším možným výsledkem Pardubice a na samotný závěr roku si dojela pro jasné vítězství do Kolína. Na tuto šňůru budou chtít naši hráči nepochybně navázat a těší se, že je jejich fanoušci přijdou podpořit.

Antonín Pištěcký:
„Od 3. ledna do 3. února nás čeká zajímavá série devíti zápasů. Kombinace domácí soutěže, poháru a evropského AAC. Hned první zápas odehrajeme ve středu na domácí palubovce proti útočně laděnému BK Olomoucko. Tým, který se opírá o výkony pětice zahraničních hráčů doplněné o trojici Křemen, Norwa, Sehnal. Cesta k vítězství povede pouze přes kvalitní obranu. Opět si budeme muset pohlídat rychlý přechod do útoku, obraný doskok a zejména kombinaci clony hráče na hráče s míčem. Při pohledu na tabulku je zjevné, jak důležité je toto utkání pro obě mužstva. Očekávám boj o každý míč. Věřím, že nás ani tentokrát nenechají naši skvělí fanoušci na holičkách a společně oplatíme soupeři porážku z úvodního střetnutí.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Všichni jsou OK.

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Odkaz na událost na Facebooku.

Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsOLO