Dobrý výkon 7 statečných v Nymburce

Ve středu zajížděla SLUNETA k dohrávce druhého kola základní části Kooperativa NBL, bylo to pro ni zároveň první venkovní utkání. Ústí se momentálně herně hledá a po dvou nevydařených domácích zápasech bylo potřeba zabrat. Jenomže v předvečer zápasu se na tréninku zranil Spencer Svejcar a v sestavě už navíc chyběl Steven Haney, se kterým se vedení klubu rozloučilo.

Nymburk měl co napravovat, protože se mu nepodařil vstup do Ligy mistrů, když se trápil hlavně v útoku. A když přišel neúspěch v Děčíně, dala se očekávat velká ofenzivní smršť. Ta se ovšem nekonala, domácí neměli dobře seřízenou mušku a SLUNETA, s vědomím, že v Nymburce může v oslabené sestavě jen překvapit, hrála uvolněně. Po prvních 6 minutách donutila za vedení 9:13 domácího kouče k oddechovému času. Ten ale nepřinesl kýžený efekt a Ústí si došlo pro vedení po prvních 10  minutách hry 17:23.
A když druhou čtvrtinu zahájil ústecký Haiblík košem s faulem a zanedlouho i trojkou, vedli svěřenci Honzy Šotnara už 19:31 a domácí lavička musela sáhnout k dalšímu oddechovému času. V závěru první půle se domácí začali trefovat a podařilo se jim snížit na poločasových 43:46.

V šatně domácích byla poločasová porada asi hodně „nahlas“, do druhé půle vlétli Nymburští s velkým nasazením a chutí vybíhat do rychlých protiútoků, ale i tak zůstávala SLUNETA ve hře, když po 30 minutách prohrávala 60:59. Ústecký lodivod Honza Šotnar měl k dispozici pouze 9 hráčů a z toho navíc ještě 2 mladíky Wiesnera s Gabrielem, takže většinu zápasu odehrála SLUNETA v rotaci 7 hráčů, což se muselo dříve nebo později ukázat. A přišlo to právě v posledním dějství, kdy domácí hodně tvrdili muziku v obraně a hosté se nemohli trefit více jak 6 minut hry a Nymburk si vybudoval malé vedení 75:66. Lví podíl na něm měl Ivanauskas, který byl v této části hry hodně vidět.
Český mistr si nakonec došel pro výhru, což se dalo čekat, ale pro ústecké fandy je důležitější herní projev SLUNETY, který byl i v hodně oslabené sestavě zatím nejlepší, který hráči doposud předvedli.

O víkendu čeká Ústí veledůležitý zápas s nováčkem ligy Slavií.

ERA Basketball Nymburk – SLUNETA Ústí nad Labem 83:69 (17:23, 43:46,75:66)
Body domácí: Gibbs a Simmons po 15, Kříž 12, Ivanauskas 10, Lockett 9, Watson 8, Benda 6, Tůma a Palyza po 4
Body hosté: Martin 21, Callahan 14, Pecka 12, Haiblík a Johnson po 8, Maděra a Nábělek po 3
Trojky: 22/10 – 25/9
Trestné hody: 14/11 – 12/6
Doskoky: 41 - 32
Osobní chyby: 17 - 16